Wybierz Strona

Barbara Bartuś liderem lipińskiego PiS

Kandydatem do rady Powiatu Gorlickiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jest p. Barbara Bartuś z Lipinek. Jej decyzja o kandydowaniu nie była oczywista. Zanim ją podjęła, zastanawiała się długo, czy powinna kandydować i to ze względu na liczbę kandydatów z naszej gminy w poprzednich wyborach.

Barbara Bartuś - poseł na Sejm RP

Barbara Bartuś – pełnomocnik PiS

Jednak już w ubiegłym roku, kiedy pojawił się pomysł tworzenia wspólnych list z MRS i p. Barbara Bartuś Bartuś otrzymała propozycję kandydowania z 1 miejsca, uznała, iż ma szansę zostania radną oraz że dołoży wszelkich starań, aby swój mandat sprawować z korzyścią dla naszej gminy i powiatu. Przekonana jest również, że ma przygotowanie merytoryczne do takiej pracy.

Warto przypomnieć, że p. Bartuś pracowała już w naszej radzie gminy, będąc radną i przewodniczącą Komisji Rewizyjnej. Ma ukończone studia magisterskie z administracji, a 2 lata temu obroniła magisterium z prawa. Od 1999 r. pracuję w ZUS w Gorlicach i jest kierownikiem 15-osobowego referatu. Z pełnym zaangażowaniem pracowała w I Komitecie Telefonizacji, Komitecie Budowy Szkoły oraz obecnie, będąc przewodniczącą Komitetu Budowy Kanalizacji wsi Lipinki.

Pani Barbara Bartuś od dwóch lat jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, od roku znajduje się w Zarządzie Powiatu, a od miesiąca pełni funkcję pełnomocnika na Powiat Gorlicki.

Zdaniem p. Bartuś, choć do Rady Gminy Lipinki KW PiS nie wystawiło pełnych list, jednak są to bardzo dobrzy kandydaci i startują z przekonaniem, że chcą pracować dla wspólnego dobra. Planowane są także spotkania z mieszkańcami naszej gminy. Wymaga to jednak wynajęcia sal i pokrycia kosztów wynajęcia. I niestety nie są to małe koszty, bo np. wynajęcie sali na 1 godzinę w Domu Ludowym w Lipinkach to jest wydatek ponad 200 zł – taką informację przedstawiciele PiS otrzymali z Urzędu Gminy. W Gorlicach w Szkole Muzycznej wynajęcie będzie kosztowało do 100 zł, a w Libuszy będzie to kwota ok. 50 zł.

Oddajmy głos samej kandydatce do Rady Powiatu Gorlickiego: „Kandydowanie jest bardzo trudną decyzją, jeżeli podchodzi się do niej odpowiedzialnie. Przed samymi wyborami ponownie wiele osób z gminy Lipinki podjęło decyzję o kandydowaniu do rady powiatu. Mam jednak nadzieję, iż uda mi się przekonać wyborców z naszego okręgu do swojej osoby i Lipinki nie zawiodą się na mnie”.

[Materiał nadesłany przez przedstawiciela Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości]

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • wt
  21
  Sty
  2020
  nie
  26
  Sty
  2020

  Zimowisko KSM

  Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Zapisy na: www.ksm.rzeszow.pl

 • śr
  22
  Sty
  2020

  Zbiórka odpadów niesegregow.

  06:00Gmina Lipinki
 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK