Wybierz Strona

Nasza gmina w Europie

Nasza gmina w Europie

Zakończony został pierwszy etap I edycji Wielkiego Konkursu NFOŚiGW „Nasza Gmina w Europie”. W kategorii gmin wiejskich do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 50 gmin, wśród nich Lipinki. Warto wspomnieć, że z całej Małopolski, oprócz Lipinek, sukces ten osiągnęły jeszcze tylko trzy gminy: Łososina, Brzesko i Lipinica Wielka na Orawie.

ueWg regulaminu zgłaszane mogły być przedsięwzięcia techniczne, organizacyjne i gospodarcze dotyczące następujących dziedzin: wykorzystanie i ochrona wód, ochrona powierzchni ziemi i zagospodarowanie odpadów, ochrona powietrza i system zaopatrzenia w ciepło (w tym wykorzystanie odnawialnych źródeł energii) oraz edukacja ekologiczna. Podstawowe kryteria oceny obejmują: efekt ekologiczny; zasięg terytorialny, ze szczególnym uwzględnieniem ponadlokalnego oddziaływania na środowisko; nowoczesność, uniwersalność i kompleksowość zastosowanych rozwiązań technologiczno-organizacyjnych; efektywność ekonomiczną tych rozwiązań oraz stopień zaangażowania środków Gminy w finansowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska.

W gminach, które zakwalifikowały się do II etapu, przeprowadzane są wizytacje w terminie 18.08 – 31.10.2003 r. W drugim etapie będą szczegółowo oceniane działania na rzecz ochrony wód (w tym ich pobór i oczyszczanie), powierzchni ziemi (w tym unieszkodliwianie i zagospodarowanie odpadów) i ochrony powietrza, a także stosowane techniki i koszty uzyskania efektów ekologicznych.

Władzom naszej gminy składamy gratulacje i życzymy zwycięstwa. Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i rozdanie nagród nastąpi na Międzynarodowych Targach „POLEKO 2003” w Poznaniu w dniach 18-21 listopada.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

 • nie
  10
  Maj
  2020

  Wybory Prezydenckie

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK