Wybierz Strona

Powstaje przewodnik po gminie Lipinki autorstwa Aleksandra Szarego

Powstaje przewodnik po gminie Lipinki autorstwa Aleksandra Szarego

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku wydany zostanie przewodnik i folder promujące piękno naszej gminy. Pracę nad tą publikacją podjął pod koniec zeszłego roku roku pan Aleksander Szary z Lipinek.

Aleksander Szary z Lipinek

Aleksander Szary z Lipinek

Owocem dotychczasowej pracy jest opracowanie „Gmina Lipinki” powstałe na zlecenie Powiatowego Towarzystwa Miłośników Ziemi Gorlickiej. Będzie ono stanowić załącznik do dokumentacji na zagospodarowanie i promocję terenów wiejskich powiatu gorlickiego wchodzących w Lokalną Grupę Działania „Beskid Gorlicki” w ramach programu LEADER+.

Informator ten prezentuje piękno Lipinek i okolicznych miejscowości wchodzących w skład gminy, przedstawia historię, zabytki oraz dzień dzisiejszy. Zachęca wszystkich, którzy nas odwiedzą, do przyjrzenia się urokom Ziemi Lipińskiej. Wartość opracowania podnoszą barwne fotografie wykonane przez Jacka Szarego i Edwarda Ślusarza.

Zebrany materiał zostanie wykorzystany do wydania folderu gminy Lipinki oraz przewodnika turystycznego po naszej gminie. Pod koniec 2007 roku Komisja Kultury Rady Gminy Lipinki wstępnie zaakceptowała przedstawiony materiał. Po jego uzupełnieniu i wzbogaceniu zostanie skierowany do druku, najpierw jako informator dla radnych, sołtysów i placówek oświatowych naszej gminy. Koszt wydania ok. 50 egzemplarzy pokryty zostanie z funduszu promocyjnego Urzędu Gminy Lipinki.

Najprawdopodobniej publikacja pana Szarego ukaże się latem 2008 roku. Folder i przewodnik to inicjatywy idące w dobrym kierunku, bowiem z roku na rok wzrasta zainteresowanie turystyczne gminą Lipinki. Docierają do nas informacje, że kupnem folderu czy przewodnika po tym terenie zainteresowani są pielgrzymi przybywający do naszego sanktuarium, indywidualni turyści, goście coraz liczniejszych gospodarstw agroturystycznych, a zwłaszcza młodzież, która przybywa do Diecezjalnego Ośrodka Rekolekcyjnego w Lipinkach. Mamy więc nadzieję, że proponowany nakład szybko zostanie zwiększony. Trzymamy kciuki i życzymy szczęśliwego sfinalizowania tego mądrego przedsięwzięcia.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

 • nie
  10
  Maj
  2020

  Wybory Prezydenckie

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK