Wybierz Strona

Trzy lokalne komitety wyborcze w gminie Lipinki

Trzy lokalne komitety wyborcze w gminie Lipinki

Do soboty 2 października zarejestrowane zostały w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego tylko trzy lokalne komitety wyborcze, które zgłosiły zamiar wystawiania kandydatów na radnych w gminie Lipinki. Dziś minął termin zgłaszania komitetów.

Wybory Samorządowe 2010

Wybory Samorządowe 2010

Swoich kandydatów na radnych wystawi, tak jak cztery lata temu, KWW „Nasza Gmina w Lipinkach”. Komitet ten, którego pełnomocnikiem jest p. Leszek Litwa, poprze w wyborach kandydaturę Czesława Rakoczego na Wójta Gminy Lipinki.

KWW „Przyjaźni Ludziom” również wystawi swych ludzi do Rady Gminy Lipinki we wszystkich okręgach wyborczych, natomiast nie planuje przedstawić kandydata na wójta. Trzeci komitet powstał w Wójtowej, jego pełnomocnikiem jest p. Dominik Trzaskoś. Nosi nazwę KWW „Z poparciem dla Gminy Lipinki” i planuje wystawić kandydatów na radnych w Wójtowej i Pagorzynie.

KWW „Z poparciem dla Gminy Lipinki”, jak dowiedzieliśmy się od pełnomocnika oraz jak jednoznacznie wynika z nazwy, popiera wójta Czesława Rakoczego i obecną politykę władz gminnych. Na jego listach znajdą się prawdopodobnie ci kandydaci, którzy nie weszli na listę KWW „Nasza Gmina w Lipinkach”. W Wójtowej będzie to na na przykład p. Regina Mosoń, która w 2006 roku zdobyła 153 głosy i minimalnie przegrała z Mieczysławem Dranką (156 głosów).

W wyborach samorządowych swoich kandydatów wystawią też zapewne w naszej gminie komitety wyborcze Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Listy wszystkich starających się o mandat radnego poznamy po 22 października.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  16
  Lis
  2019
  nie
  17
  Lis
  2019

  Turniej Szachowy o Puchar Prezesa ULKS Lipinki

  09:00SP w Lipinkach

  Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 • nie
  17
  Lis
  2019

  Półfinał Pucharu Polski: Nafta Kryg - Glinik Gorlice

  11:30Stadion w Krygu
 • nie
  17
  Lis
  2019

  Akcja Oddawania Krwi w Moszczenicy

  8:30 - 13.30Salki przy kościele w Moszczenicy

  Zapraszamy krwiodawców z Lipinek!

 • pt
  22
  Lis
  2019

  Msza z występem chóru parafialnego z Lipinek z okazji Świętej Cecylii

  17:00Kościół parafialny w Lipinkach

  Chór Cantate Domino pod dyrekcją p. Roberta Kościółka

 • sob
  23
  Lis
  2019

  Zabawa Andrzejkowa w Wójtowej

  18:00Dom Wiejski w Wójtowej

  Organizator Rada Rodziców SP Wójtowa: SZCZEGÓŁY

 • sob
  30
  Lis
  2019

  Andrzejki KSM w Lipinkach

  18:00Dom Ludowy w Wójtowej

  Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK