Gimnazjaliści z Lipinek odnoszą sportowe sukcesy

| 14 grudnia 2010 | 0 Komentarzy | Odsłon: 961

W ostatnich miesiącach uczniowie Publicznego Gimnazjum w Lipinkach odnieśli wiele znaczących sukcesów sportowych. Na początku listopada tego roku bardzo dobre miejsca w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce nożnej zajęły drużyny chłopców i dziewcząt.

Gimnazjum Lipinki 1I tak w dniu 03.11.2010 r. nasi chłopcy zajęli 4 miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce nożnej w Gorlicach. W dniu 05.11.2010 R. nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce nożnej, która odbyła się w naszym gimnazjum.

W meczu o I miejsce nasza drużyna uległa 1: 0 drużynie z gimnazjum w Uściu Gorlickim. Skład drużyny: Cieśla Anna, Mastaj Patrycja, Mastaj Sylwia, Nabożna Sylwia, Wędrychowicz Justyna, Rolek Brygida, Musiał Magda, Szarek Sylwia, Stachnik Paulina, Bal Paulina.

Gimnazjum Lipinki 2Kolejne sukcesy naszych uczniów to w dniu 01.12.2010 r. vice-mistrzostwo powiatu w koszykówce dziewcząt, nasza drużyna wygrywając swoją grupę eliminacyjną, dotarła do finału, gdzie uległa drużynie gimnazjum z Gorlic. Skład drużyny tworzyły: Cieśla Anna, Nabożna Sylwia, Wędrychowicz Justyna, Bal Paulina, Wujcik Joanna, Polaszek Justyna, Bochenek Magda, Rybczyk Felicja.

Dwa dniu później nasi chłopcy zajęli III MIEJSCE, wygrywając z kolejnym rywalami. Przegrali tylko z drużyną z Gorlic i zagrali o III miejsce, wygrywając z gimnazjum w Moszczenicy. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Knapik Wojciech, Kozioł Łukasz, Cionek Marcin, Czapka Damian, Dyląg Hubert, Kuchta Michał, Sikora Marcin, Patrzyk Damian.

Gimnazjum Lipinki 3Natomiast w dn. 7-9 grudnia 2010 roku w naszej szkole odbyły się turnieje mikołajkowe w piłce ręcznej. Dziewczęta rywalizowały z drużynami z Ropy, Sękowej i Wójtowej. Wygrywając z drużyną z Wójtową, remisując z Ropą i przegrywając z Sękową, zajęły II miejsce. Chłopcy natomiast wygrali turniej odprawiając po kolei drużyny z Wójtowej, Sękowej i Ropy. Na zakończenie tych turniejów mikołajkowych drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Opiekunami naszych uczniów na wyżej wymienionych zawodach byli Przemysław Cygan i Marcin Ślusarz. Gratulujemy sukcesów naszym gimnazjalistom i życzymy kolejnych.

Tagi: , , ,

Kategoria: Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest