Wybierz Strona

Mateusz Kosiński z Lipinek skoczył najwyżej

Mateusz Kosiński - ULKS Lipinki

Mateusz Kosiński – ULKS Lipinki

Znakomity wynik uzyskali nasi młodzi lekkoatleci podczas IX Międzynarodowego Memoriału im. W. Tokarza w skoku wzwyż, który odbył się w 28 stycznia w Zespole Szkół w Sękowej. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył z wynikiem 140 cm Mateusz Kosiński.

Mateusz Kosiński to utalentowany sportowo uczeń V klasy SP w Lipinkach. Ma już na koncie sukcesy w różnych dyscyplinach. Mateusz to między innymi wicemistrz województwa małopolskiego w biegach przełajowych.

Na podium zawodników ze szkół podstawowych znalazł się również Patryk Kowal, który skoczył 125 cm. Nasz trzeci zawodnik w tej kategorii, Bartosz Knapik, z wynikiem 120 cm uplasował się na siódmej pozycji.

Wśród dziewcząt Klaudia Wójcik zajęła czwarte miejsce, pokonując poprzeczkę na wysokości 115 cm. Na szóstym miejscu znalazła się Patrycja Papierniak (115 cm) a na siódmym miejscu Paulina Bubniak (110 cm).

Dekoracja zwycięzców - fot. ULKS Lipinki

Dekoracja zwycięzców – fot. ULKS Lipinki

W kategorii gimnazjalistek trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Mastaj, która skoczyła 148 cm. Warto zauważyć, że to trzeci medal zdobyty przez Patrycję w Sękowej. W ubiegłym roku również zajęła trzecie miejsce, a trzy lata temu zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych. Justyna Wędrychowicz zajęła miejsce 10.

Wśród gimnazjalistów z Lipinek tuż za podium uplasował się Damian Patrzyk (155 cm). 8. miejsce zajął Łukasz Kozioł (155), 15. miejsce Wojciech Knapik (145), 17. miejsce Grzegorz Wędrychowicz (140).

Startowało około 60 zawodników w tym 26 dz. z 6 klubów Polski Południowej oraz reprezentacja Klubu SSK JAS z Bardejowa ( Słowacja). Przybyli liczni goście: wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, Przew. Rady Gminy Sękowa Maria Wyżkiewicz, Z-ca Przew. Rady Gminy Kazimierz Tenerowicz. Rodzinę Władysława Tokarza reprezentowała żona Pani Jadwiga Tokarz i syn Miłosz. Otwarcia i zamknięcia zawodów dokonał Dyr. Zespołu Szkół w Sękowej Bogusław Diduch.