Wybierz Strona

Szlachetna Paczka 2011 w Gminie Lipinki

19 listopada ruszyła XI edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza rodzin czekających na pomoc. W naszym rejonie na dzień dzisiejszy opublikowanych jest 6 rodzin (na publikację czeka jeszcze jedna rodzina).

Szlachetna PaczkaJedna z rodzin już doczekała się na swojego darczyńcę – bardzo dziękujemy!!! Przez kolejne trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z pozostałych rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie.

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011 „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Co wydarzy się w tym roku?

19 listopada o godz. 11.00 – w 409 rejonach akcji w całej Polsce wolontariusze gwizdkami dadzą sygnał na przerwę i oficjalnie rozpoczną akcję
6 grudnia – paczkę przygotuje Para Prezydencka
9-11 grudnia – w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin

Jak można pomóc?

Wybrać na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzinę i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy. Rodziny z naszego regionu przyporządkowane są do województwa podkarpackiego. Po wybraniu województwa podkarpackiego na liście magazynów klikamy Lipinki i przechodzimy do wyboru rodziny, której chcemy pomóc.

Kraków 31-038

Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać.