Wybierz Strona

ULKS Lipinki rządzi w powiecie gorlickim

ULKS Lipinki rządzi w powiecie gorlickim

W klasyfikacji za 2011 rok współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ULKS Lipinki zostawia daleko w tyle rywali z powiatu. Nasz klub zgromadził 64,75 pkt ze 158,31 pkt w całym powiecie gorlickim.

ULKS LipinkiNiewielkie Lipinki osiągają swoje sukcesy sportowe w lekkiej atletyce już od 15 lat – miejscowy ULKS prowadził niegdyś nieżyjący już trener Kazimierz Świerzowski, a dziś pracę z dziećmi i młodzieżą kontynuuje jego brat, Tomasz Świerzowski.

Ministerialna klasyfikacja w przejrzysty sposób oddaje rezultaty i pracę, jaką wykonuje się w poszczególnych klubach, gminach i powiatach całej Polski. Do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wlicza się punkty zdobyte na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Już pobieżny rzut oka na tabelę ubiegłorocznych wyników pozwala dostrzec, że lwia część punktów w tej klasyfikacji zdobywa dla naszego powiatu… klub z Lipinek. ULKS Lipinki zgromadził w 2011 roku 64,75 pkt, drugi klub z powiatu gorlickiego, LKS Bobowa, zdobył 19,50 pkt, a na miejscu trzecim znalazł się GZKS Gorlice z dorobkiem 15 pkt. A oto wyniki wszystkich klubów:

1. ULKS Lipinki – Lekka atletyka – 64,75
2. LKS Bobowa – Piłka siatkowa – 19,50
3. GZKS Gorlice – Zapasy – 15,00
4. ULKS Atleta Łużna – MŁP Podnoszenie ciężarów – 12,00
5. UKS Orliki Ropica Polska – Badminton – 10,50
6. UKS Badmin Gorlice – Badminton – 8,00
7. GKPS Gorlice – Piłka Siatkowa – 6,75
8. GKS Glinik Gorlice – Piłka Nożna – 6,00
9. UKS Wiertmet Libusza – Piłka Ręczna – 5,31
10. UKS Kobylanka – Lekka atletyka – 4,50
11. MZS 6 Gorlice – Pływanie – 3,00
12. KN Magura P&P Gorlice – Narciarstwo – 2,00
13. GKSz Kornuty Gorlice – Szachy – 1,00

Bezkonkurencyjne pierwszeństwo ULKS Lipinki w powiecie gorlickim widać także w zestawieniu punktów współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzyskiwanych przez poszczególne gminy. I tutaj jesteśmy najlepsi, a najbardziej cieszy zwycięstwo z blisko 30-tysięcznymi Gorlicami. Sukces ten zaskakuje jeszcze bardziej, jeśli porówna się nakłady miasta Gorlice na sport wśród najmłodszych oraz bazę sportową. Lipinki wszak nie mają ani stadionu, ani boiska, ani choćby jednego metra bieżni.
A oto pełne zestawienie:

1. LIPINKI – 64,75
2. GORLICE – 41,75
3. BOBOWA – 19,50
4. GORLICE (gm.wiejska) – 15,00
5. ŁUŻNA – 12,00
6. BIECZ – 5,31

Ostatecznie powiat Gorlice zajął w Małopolsce 12 miejsce, uzyskując łącznie 158,1 pkt. Łatwo obliczyć, że ULKS Lipinki ma w tym wyniku ponad 40% udziału! Lekka atletyka za sprawą naszego klubu to dyscyplina sportu, w której dzieci i młodzież z powiatu gorlickiego odnoszą największe sukcesy (69,25 pkt, z czego na Lipinki przypada 93,5%). Dopiero na drugim miejscu znajduje się piłka siatkowa (26,75 pkt), na trzecim badminton (18,5%). Pełna klasyfikacja:

1. Lekka atletyka – 69,25
2. Piłka siatkowa – 26,25
3. Badminton – 18,50
4. Zapasy – 15
5. Podnoszenie ciężarów – 12
6. Piłka nożna – 6
7. Piłka Ręczna – 5,31
8. Pływanie – 3
9. Narciarstwo – 2
10. Szachy – 1

No cóż, pozwólcie, że nie będę tego komentował – niech liczby świadczą same o sobie. Dodajmy jeszcze, że w klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski w Lekkiej Atletyce 2011 ULKS Lipinki zajął 58 miejsce w Polsce w tym trzecie miejsce w Województwie Małopolskim. Wyprzedziły nas tylko: AZS-AWF Kraków oraz WKS Wawel Kraków.

Źródła:
http://www.msport.home.pl/wiadomosci/wydawnictwo2010.htm
http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=107&_id=5273

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

no event

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK