Mistrzostwa Gminy Lipinki w Czwórboju
W piątek 11 maja 2012 w Parku Zabytkowym w Lipinkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Lipinki szkół podstawowych w lekkoatletycznym czwórboju. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn – dwie dziewcząt z Lipinek i Krygu oraz cztery chłopców ze wszystkich szkół.
Czwórbój lekkoatletyczny to rywalizacja drużynowa w czterech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczka palantową i bieg długi – dziewczęta 600m a chłopcy 1000m. Najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez organizatora zawodów: ULKS Lipinki.
Do punktacji drużynowej zsumowane zostały wyniki pięciu najlepszych zawodników z każdej drużyny.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1. miejsce SP Lipinki – 789
2. miejsce SP Kryg – 482
Skład naszej drużyny: Oliwia Czajka, Julia Kosińska, Barbara Krupa, Paulina Bubniak, Gabriela Czajka, Ilona Staniszewska,
Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1. miejsce – SP Lipinki – 686
2. miejsce – SP Pagorzyna – 472
3. miejsce – SP Kryg – 449
4. miejsce – SP Wójtowa – 296
Skład SP Lipinki: Krzysztof Kozioł, Tomasz Polaszek, Mateusz Kosiński, Sebastian Śliwa, Mateusz Krygowski, Patryk Frączek
Na zawody powiatowe, które odbędą się 18 maja 2012 w Gorlicach, awansowały obydwie drużyny SP Lipinki Zawody sprawnie przeprowadzili zawodnicy ULKS Lipinki: Wioletta Budziak, Kamil Frączek, Bartosz Świątkowski przy współpracy nauczycieli SP Lipinki: Anna Wojna i Tomasz Świerzowski.
WYNIKI INDYWIDUALNE:
Dziewczęta:
60m
1. Paulina Bubniak (SP Lipinki) – 9,4
2. Oliwia Czajka (SP Lipinki) – 9,5
3. Marlena Dziamba (SP Kryg) – 9,6
Rzut p. pal.
1. Marlena Dziamba (SP Kryg) – 33
2. Julia Kosińska (SP Lipinki) – 3
3. Oliwia Czajka (SP Lipinki) – 28,5
Skok w dal
1. Marlena Dziamba (SP Kryg) – 3.23
2. Oliwia Czajka (SP Lipinki) – 3.14
3. Julia Kosińska (SP Lipinki) – 3.09
600m
1. Oliwia Czajka (SP Lipinki) – 2.03,8
2. Barbara Krupa (SP Lipinki) – 2.05,0
3. Julia Kosińska (SP Lipinki) – 2.07,5
Chłopcy:
60m
1. Krzysztof Kozioł (SP Lipinki) – 8,8
1. Tomasz Polaszek (SP Lipinki) – 8,8
3. Jacek Halibożek (SP Pagorzyna) – 8,9
Rzut p. pal.
1. Sebastian Śliwa (SP Lipinki) – 44,5
2. Krzysztof Kozioł (SP Lipinki) – 40
3. Jacek Halibożek (SP Pagorzyna) – 39
Skok w dal
1. Jacek Halibożek (SP Pagorzyna) – 3.96
2. Dawid Gajecki (SP Pagorzyna) – 3.82
2. Krzysztof Kozioł (SP Lipinki) – 3.82
1000m
1. Mateusz Kosiński (SP Lipinki) – 3.43
2. Krzysztof Kozioł (SP Lipinki) – 3.46
3. Tomasz Polaszek (SP Lipinki) – 3.54
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
Najnowsze komentarze