Krwawy rekord Klubu HDK w Lipinkach

| 27 stycznia 2013 | 2 komentarze | Odsłon: 2 618

Ponad 16 litrów krwi oddali honorowi krwiodawcy podczas pierwszej w tym roku akcji zorganizowanej przez Klub HDK w Lipinkach. To rekordowa ilość w historii lipińskiego klubu krwiodawców, który powstał w grudniu 2010 roku.

HDK LipinkiGotowość do oddania krwi zgłosiły 43 osoby, ale z przyczyn zdrowotnych krew mogło dziś oddać „tylko” 36 krwiodawców. Aż sześcioro z nich zrobiło to po raz pierwszy w życiu: Józef Bubniak, Wiktor Bubniak, Wioleta Budziak, Waldemar Kowal, Agata SzkaradekMirosław Wójcik. Prezes Klubu HDK w Lipinkach przyjął również 10 nowych deklaracji członkowskich, co oznacza, że grupa krwiodawców zrzeszonych w naszym klubie zwiększyła się do ponad 60 osób.

Styczniowa akcja zapisze się w naszej pamięci na długo, nie tylko ze względu na rekordową ilość 16,2 l pozyskanej krwi, ale także dlatego, że w czasie największego oblężenia Ośrodka Zdrowia w Lipinkach przez krwiodawców zabrakło prądu. Awaria sieci energetycznej postawiła akcję pod wielkim znakiem zapytania. Z pomocą pospieszyli strażacy OSP Lipinki w osobie dha Henryka Opałki, który uruchomił strażacki agregat i uratował sytuację. Wielkie podziękowania za skuteczną i natychmiastową akcję składają organizatorzy i krwiodawcy.

Cieszy niezwykle coraz większe zaangażowanie mieszkańców Gminy Lipinki i okolic. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś poświęcili nie tylko swą krew, ale też drogocenny czas, aby służyć bliźnim w potrzebie. Po raz kolejny udowadniamy, że nie brak wśród nas ludzi wielkiego serca.  Zapraszamy na kolejną akcję Klubu HDK w Lipinkach, która odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2013 roku.

Swą krew oddali dzisiaj honorowo:
Witold Bochenek, Wojciech Brzozowski, Anna Bubniak, Józef Bubniak, Piotr Bubniak, Wiktor Bubniak, Wioleta Budziak, Józef Czechowicz, Angelika Frączek, Joanna Frączek, Kazimierz Frączek, Dawid Gurba, Paweł Gurbisz, Iwona Haluch, Michał Janek, Przemysław Janek, Magdalena Jarek, Marek Jurusik, Piotr Jurusik, Tomasz Knapik, Beata Kosińska, Waldemar Kowal, Agnieszka Kulka-Wąs, Tomasz Markowicz, Sebastian Nowak, Sławomir Patrzyk,  Piotr Popielarz, Agata Szkaradek, Paulina Szurek, Dominik Ślusarz, Jan Ślusarz, Dorota Świątek, Tomasz Świerzowski, Mieczysław Tatara, Mirosław Wójcik, Mirosław Zięba.

Tagi: , ,

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Piotr Popielarz napisał(a):

    Janku, dziękuję za uzupełnienie – wszystkiemu winne wczorajsze emocje :) Przyłączam się do podziękowań dla dra Tadeusza Magiery.

  2. Jan Ślusarz napisał(a):

    Aby dopełnić opisu tej akcji należy dodać, że baza lipińskich dawców szpiku powiększyła się o osobę Marka Jurusika, który zarejestrował się w niedzielę. W ramach promocji bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom i organizatorom rozdano około 50 opasek odblaskowych. Mam nadzieję, że używając ich wieczorami będą czuć się bardziej widoczni na naszych drogach a tym samym bardziej bezpieczni Na podziękowania zasługuje też Dyrektor SP ZOZ w Lipinkach Pan dr. Tadeusz Magiera, dzięki któremu mogliśmy skorzystać z pomieszczeń ośrodka zdrowia. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania, gdyż pomimo przywiezienia z Gorlic większej niż zwykle ilości zestawów do pobierania krwi znów trzeba było je dowozić aby wszyscy chętni mogli krew oddać. Krwiodawcom gratuluję postawy a wszystkim zaangażowanym w tę akcję, w tym personelowi OT RCKiK w Gorlicach jeszcze raz dziękuję w imieniu zarządu naszego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest