Wybierz Strona

XXII Gorlicki Bieg Sylwestrowy już za nami

Tradycyjnie już 31 grudnia rozegrany został XXII Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Na starcie stanęło 383 zawodników na dwóch dystansach 5 i 10km. Pod nieobecność Mistrza Europy Juniorów w Biegach Przełajowych, Szymona Kulki, który przebywa na obozie sportowym w Spale, drużyna ULKS Lipinki spisała się bardzo dobrze.

© HaloGorlice.pl; Karol Tokarski

W biegu wzięła udział spora grupa zawodników ULKS Lipinki, ale pojawili się również starzy mistrzowie – Wioletta Budziak, Grzegorz Pawłowski oraz debiutanci – Jacek Kozioł. W biegu głównym na 10 km Anna Wojna zajęła 2 miejsce, tracąc do zawodniczki z Ukrainy 12 sekund. Warto dodać, że zawodniczka ULKS Lipinki od 2004 roku zawsze w tym biegu była w pierwszej trójce.

Z pozostałych wyników naszych dziewcząt też możemy być dumni. Regina Kulka poprawiła rekord na 10km o ponad 2minuty i z czasem 38,03 zajęła 4 miejsce. Na 15 miejscu przybiegła Wioleta Budziak – 6 miejsce w kategorii wiekowej do 30 lat. Wiola w 2004 roku zajęła 3 miejsce w biegu głównym. Anna Samborska przybiegła na 19 miejscu, a uzyskany wynik dał jej 3 miejsce w kategorii wiekowej do 40 lat. W biegu na 5km 4 miejsce zajęła juniorka Katarzyna Łapińska a na 7 miejscu przybiegła Małgorzata Markowicz.

Wśród mężczyzn Tomasz Pociecha z wynikiem 33.01 zajął 12 miejsce w biegu głównym na 10km i 4 miejsce w kategorii wiekowej do 30 lat. Pozostałe wyniki na 10 km mężczyzn: