Drużyna lekkoatletów SP Lipinki powalczy o medale w Gorlicach

| 13 maja 2013 | 0 Komentarzy | Odsłon: 1 456

W ubiegły piątek 10 maja w zabytkowym parku w Lipinkach uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w Mistrzostwach Gminy Lipinki w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III, otrzymali medale, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji dostali również pamiątkowe koszulki.

Mistrzostwa Gminy w LA - nasi młodzi sportowcy

Mistrzostwa Gminy w LA – nasi młodzi sportowcy

Mistrzostwa Gminy w LA – nasi młodzi sportowcy

Mistrzostwa Gminy w LA – nasi młodzi sportowcy

Medaliści w kategorii szkół podstawowych:

DZIEWCZĘTA:

60m
1. Julia Kosińska SP Lipinki – 9,2s
2. Weronika Wałęga SP Pagorzyna – 9,5
3. Martyna Rusyn SP Lipinki – 9,8
3. Agata Budziak SP Lipinki – 9,8
3. Oliwia Przybyłowicz SP Kryg – 9,8

skok w dal
1. Weronika Wałęga SP Pagorzyna – 3,42m
2. Julia Kosińska SP Lipinki – 3,40
2. Barbara Pyznar SP Pagorzyna – 3,40

piłeczka palantowa
1. Julia Kosińska SP Lipinki – 36m
2. Katarzyna Polaszek SP Lipinki – 29,5
3. Ewa Krupa SP Lipinki – 29

600m
1. Julia Kosińska SP Lipinki – 2.10,5
2. Oliwia Przybyłowicz SP Kryg – 2.13,5
3. Joanna Gawlak SP Lipinki – 2.13,9

drużynowo:
1. SP Lipinki – 751pkt.
2. SP Pagorzyna – 677pkt

CHŁOPCY:

60m
1. Patryk Frączek SP Lipinki – 9,1s
2. Kacper Sikora SP Lipinki – 9,3
3. Damian Wujcik SP Lipinki – 9,4
3. Filip Weron SP Lipinki – 9,4

skok w dal
1. Mateusz Krygowski SP Lipinki – 3,83m
2. Damian Wujcik SP Lipinki – 3,82
3. Patryk Frączek SP Lipinki – 3,80

piłeczka palantowa
1. Kamil Adamczyk SP Pagorzyna – 42,5m
2. Mateusz Krygowski SP Lipinki – 41,5
3. Kacper Mika SP Lipinki – 41

1000m
1. Patryk Frączek SP Lipinki – 3.41,9min
2. Kacper Sikora SP Lipinki – 3.44,6
3. Damian Wujcik SP Lipinki – 3.50,0

Drużynowo:
1. SP Lipinki 642pkt.
2. SP Pagorzyna 319

W zawodach wystartowali uczniowie trzech szkół : SP Lipinki, SP Pagorzyna i SP Kryg. Awans na zawody powiatowe, które odbędą się w najbliższy wtorek w Gorlicach 14.05.2013 uzyskały drużyny dziewcząt i chłopców z SP Lipinki.

Wyniki konkurencji w kategorii gimnazjum:

DZIEWCZĘTA:

100m
1. Klaudia Wójcik Gim. Lipinki – 14,9
2. Ilona Maguda Gim. Wójtowa – 15,3
2. Joanna Karp Gim. Wójtowa – 15,3

skok w dal
1. Klaudia Wójcik Gim. Lipinki – 3,52
2. Marlena Szkaradek Gim. Lipinki – 3,51
3. Magdalena Bubniak Gim. Lipinki – 3,44

kula – 3kg
1. Oktawia Czech Gim. Lipinki – 7,89
2. Joanna Karp Gim. Wójtowa – 7,45
2. Anna Cieśla Gim. Lipinki – 7,45

600m
1. Magda Bubniak Gim. Lipinki – 1.57,3
2. Patrycja Papierniak Gim. Lipinki – 2.00,6
3. Ilona Maguda Gim. Wójtowa 2.08,6

CHŁOPCY:

100m
1. Krzysztof Kozioł Gim. Lipinki – 13,4
2. Jacek Halibożek Gim. Lipinki – 13,5
2. Tomasz Polaszek Gim. Lipinki – 13,5
2. Ryszard Bubniak Gim. Lipinki – 13,5

skok w dal
1. Tomasz Polaszek Gim. Lipinki – 4,47
2. Sebastian Śliwa Gim. Lipinki – 4,19
3. Szczepan Bubniak Gim. Lipinki – 4,06

kula – 5kg
1. Karol Cieśla Gim. Lipinki – 8,02
2. Ryszard Bubniak Gim. Lipinki – 7,65
3. Przemysław Dybaś Gim. Wójtowa – 7,54

1000m
1. Krzysztof Kozioł Gim. Lipinki – 3.53,0
2. Tomasz Polaszek Gim. Lipinki – 3.54,0
3. Sebastian Śliwa Gim. Lipinki – 3.57,0

Zawody prowadzili i sędziowali zawodnicy ULKS Lipinki.

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest