Wybierz Strona

IV Mityng LA AWF Katowice – Festiwal Płotkarski

Zawodnik ULKS Lipinki Kamil Frączek

Zawodnicy ULKS Lipinki: Kamil Frączek i Szymon Kulka oraz Dominik Bochenek z Lipinek świetnie zaprezentowali się podczas odbywającego się 29 maja IV Mityngu LA Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach. Nasi zawodnicy stanęli na podium zawodów, a dwóch z nich poprawiło swe rekordy życiowe.

Trzecie miejsce w biegu na 110 m ppł w kategorii juniorów zajął Kamil Frączek (ULKS Lipinki), który o pół sekundy poprawił rekord życiowy. Kamil już w biegu eliminacyjnym zajął wysokie 3 miejsce, uzyskując czas 14,50, co jest wynikiem równym I klasie sportowe.

W biegu finałowym lekkoatleta z Lipinek jeszcze „urwał” z tego 0,04 sekundy. Nowy rekord życiowy daje obecnie Kamilowi 5 wynik w Polsce na 110m ppł.

Szymon Kulka z ULKS Lipinki

Również 3 miejsce w swoim biegu zajął Szymon Kulka. Dystans 1500m ukończył z nowym rekordem życiowym 3.47,75. Większą część dystansu Szymon prowadził stawkę biegaczy, ale w końcówce szybsi okazali się Tomasz Osmulski z RKS Łódź i Łukasz Gurdkiewicz z Płomienia Sosnowiec. Bieg był do końca bardzo zacięty, a pierwszych czterech zawodników wbiegło na metę w ciągu jednej sekundy.

W 2011 roku Szymon podczas II Mitingu w Katowicach zajął I miejsce, uzyskując wtedy wynik 3.49,62, ale w tym roku konkurencja okazała się mocniejsza.

W kategorii seniorów na 110m ppł wystartował również wychowanek ULKS Lipinki – Dominik Bochenek. Po bardzo dobrym występie Dominik zajął drugie miejsce z czasem 13.78. Wyprzedził go tylko Artur Noga – piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich z Pekinu. Warto dodać, że Dominik Bochenek w eliminacjach pobiegł szybciej, osiągając czas 13.65.

Zawodnik WKS Zawisza Bydgoszcz - Dominik Bochenek

Zawodnik WKS Zawisza Bydgoszcz – Dominik Bochenek

Wszystkim zawodnikom ULKS Lipinki oraz ich trenerowi Tomaszowi Świerzowskiemu gratulujemy kolejnych sportowych sukcesów i życzymy samych udanych starów w najważniejszych imprezach sportowych. Cieszą nas także świetne starty Dominika Bochenka, który choć obecnie reprezentuje WKS Zawisza Bydgoszcz, to dla nas na zawsze pozostanie wychowankiem ULKS Lipinki. Życzymy powodzenia!