Wybierz Strona

Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy otrzymał absolutorium

Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy otrzymał absolutorium

Rada Gminy Lipinki na swym posiedzeniu w piątek 21 czerwca 2013 roku była całkowicie zgodna. Radni jednogłośnie zadecydowali o przyznaniu Wójtowi Czesławowi Rakoczemu absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.

Sesja Rady Gminy Lipinki

Sesja Rady Gminy Lipinki

Przed najważniejszym głosowaniem piątkowego posiedzenia radni wysłuchali sprawozdania finansowego, które przedstawiła Skarbnik Gminy Lipinki Stanisława Liana. Pozytywną 0pinię Komisji Rewizyjnej odczytał jej przewodniczący – radny Józef Walczyk z Krygu. Obecni na sesji zapoznali się także z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie.

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy mówił o swojej pracy w roku 2012. Zaznaczył, że kierował się przede wszystkim dobrem naszej gminy i działał w trudnej sytuacji finansowej, która wynikała głównie z konieczności dopłacania do gminnej oświaty.

Pomimo tego wójt Rakoczy nazwał rok 2012 rokiem zaangażowania w oświatę, czego dowodem są m.in.  inwestycje w place zabaw z programu „Radosna szkoła”,  świetlice szkolne i środowiskowe oraz budowa boiska sportowego z nawierzchnią tartanową w Lipinkach.

Spośród sukcesów ubiegłego roku wójt Czesław Rakoczy wymienił również inwestycje drogowe, rozpoczęcie remontu zabytkowego dworu w Lipinkach i pozyskanie olbrzymich środków finansowych, które pozwalają gminie na niewielkie wkłady własne w prowadzone działania. Wspomniał ponadto o kolejnej Europejskiej Nagrodzie Ekologicznej otrzymanej za zaangażowanie w ochronę powietrza oraz dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

Czesław Rakoczy zauważył, że w ubiegłym roku wsłuchiwał się uważnie w oczekiwania i pragnienia wszystkich radnych Gminy Lipinki, starając się w miarę możliwości realizować nie swoją wizję, ale postulaty płynące od przedstawicieli wybranych przez gminną społeczność. Wspomniał, że większość pieniędzy, które pozyskał ciężką pracą w 2012 roku spłynie do naszej gminy w roku 2013. Przypomniał zarazem, że w najbliższych miesiącach czeka nas prawdziwy boom inwestycyjny (m.in. trwająca już renowacja zabytkowego parku w Lipinkach, budowa chodnika w Krygu, centrum Bednarki, bieżnia w Lipinkach i stadion w Wójtowej).

Zdaniem wójta Rakoczego współpraca z Gminą Lipinki okazała się o wiele lepsza niż początkowo się spodziewał. Podziękował obecnym na sali obrad za możliwość spokojnej pracy i skutecznego realizowania planów rozwoju naszej gminy. Podziękowania za owocną współpracę w 2012 roku złożył również pracownikom Urzędu Gminy w Lipinkach, sołtysom, stowarzyszeniom, sportowcom, dyrektorom gminnych placówek, nauczycielom i pozostałym.

Kropkę nad i postawił Przewodniczący Rady Gminy Lipinki Bogdan Czeluśniak stwierdzając, że „pragnienia i marzenia zostały zrealizowane”. Przypomniał także słowa obecnego na ostatniej sesji Radnego Wojewódzkiego Pawła Śliwy, który wyraził opinię, że Gmina Lipinki „bryluje w Krakowie”. Radni zrezygnowali z dyskusji i w głosowaniu jawnym opowiedzieli się jednogłośnie za udzieleniem Wójtowi Gminy Lipinki absolutorium za poprzedni rok.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  16
  Lis
  2019
  nie
  17
  Lis
  2019

  Turniej Szachowy o Puchar Prezesa ULKS Lipinki

  09:00SP w Lipinkach

  Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 • nie
  17
  Lis
  2019

  Półfinał Pucharu Polski: Nafta Kryg - Glinik Gorlice

  11:30Stadion w Krygu
 • nie
  17
  Lis
  2019

  Akcja Oddawania Krwi w Moszczenicy

  8:30 - 13.30Salki przy kościele w Moszczenicy

  Zapraszamy krwiodawców z Lipinek!

 • sob
  23
  Lis
  2019

  Zabawa Andrzejkowa w Wójtowej

  18:00Dom Wiejski w Wójtowej

  Organizator Rada Rodziców SP Wójtowa: SZCZEGÓŁY

 • sob
  30
  Lis
  2019

  Andrzejki KSM w Lipinkach

  18:00Dom Ludowy w Wójtowej

  Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK