Wybierz Strona

Dzieci z gminy Lipinki wyjadą na letni obóz Tabor na Słowacji

Dzieci z gminy Lipinki wyjadą na letni obóz Tabor na Słowacji

Ośmioro uczestników z gminy Lipinki wraz z opiekunem Arkadiuszem Szurą weźmie udział w tegorocznym międzynarodowym letnim obozie dziecięcym „Tabor”, który odbędzie się w dn. 5-10 sierpnia 2013 roku w zaprzyjaźnionym Sveržowie na Słowacji.

Na rynku w Bardejowie - fot. M. i M. Rzeźnik (www.starafarma.pl)

Na rynku w Bardejowie – fot. M. i M. Rzeźnik (www.mojbeskidniski.blogspot.com)

W obozie organizowanym przez Słowaków wezmą udział dzieci z Polski, Czech i Słowacji. Spotkanie i wspólna zabawa mają między innymi na celu integrację i zapoznanie się z elementami kultury innych krajów. Dlatego już w pierwszy dzień uczestnicy będą prezentować miejsca, z których pochodzą.

W programie letniego wypoczynku przewidziano wiele atrakcji. Spośród nich warto wymienić wyjazd na baseny termalne w Bardejowie i zwiedzanie tego średniowiecznego miasta, zajęcia na ściance wspinaczkowej, przegląd talentów, ognisko, grill party, konkursy sportowe i dyskotekę. Młodzi uczestnicy „Taboru” wezmą udział w dniu strażackim, policyjnym, sportowym i francuskim.

Bezpłatny wakacyjny odpoczynek dzieci z gminy Lipinki na Słowacji to efekt podpisanej w kwietniu 2013 roku współpracy pomiędzy wójtem Czesławem Rakoczym reprezentującym naszą gminę i słowackim samorządem ze Sveržowa oraz Towarzystwem „Jastrzębiec” i lokalnym Stowarzyszeniem Sveržowka.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

14 komentarzy

 1. Dale

  Very interesting topic , thanks for posting . „I am convinced that life in a physical body is meant to be an ecstatic experience.” by Shakti Gawain.

  Odpowiedz
 2. bina

  Korupcja w naszej gminie sięga za wysoko. Kontrolować naszą gminę, KONTROLOWAĆ SPRAWDZIĆ POCZYNANIA WÓJTA NA PRZEŁOMIE JEGO ”PRACY”

  Odpowiedz
 3. .

  A kto wybierał tych wójotwej? kto o tym decydował?

  Odpowiedz
 4. :)

  Ci z Wójtowej byli dobierani.

  Odpowiedz
 5. .

  tak harcerze z wójtowej hahahahahhahahaha ciekawe jakich wójtowa ma harcerzy

  Odpowiedz
 6. ...

  tak , tak Harcerze i „JASTRZĘBIEC” najbardziej się zasłużyli – było to widać podczas obchodów 650 lat Lipinek

  Odpowiedz
  • ciekawski

   Nie dostali orderów i medali?

   Odpowiedz
 7. :)

  Na ten wyjazd pojechali Harcerze. Myślę że przyda im się taki częściowy relaks za całą działalność w tym roku szkolnym.

  Odpowiedz
 8. pisze :

  coś czuje że ci co pojadą to wybrańcy jacyś bo np u nas w szkole to nikt nic nie mówił że będzie taka możliwość :/

  Odpowiedz
 9. Lipiniak

  Właśnie, można chyba udostępnić listę szczęśliwców którzy wyjadą w ramach tej umowy??

  Odpowiedz
 10. .

  Ciekawe kto wybierał te dzieci które mogą jechać

  Odpowiedz
 11. .l.l

  jada same dzieci z bogatej rodziny a biednych to nie wezmą taka polityka w tej naszej gminie

  Odpowiedz
 12. .l.

  A można wiedzieć kto te dzieci wybieral którę mają jechać?? Kto się tym zajmował?

  Odpowiedz
 13. .

  A kto jedzie na tą wycieczke?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

no event

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK