Wybierz Strona

Zapraszamy na VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach

Zapraszamy na VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach

Tegoroczny VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego wystartuje 19 października 2013 roku. Kolejny raz uczcimy pamięć wybitnego sportowca, nauczyciela, trenera, wychowawcy oraz inicjatora sportu w Lipinkach. Rok temu Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego ukończyła rekordowa liczba 176 zawodników

VI Bieg Uliczny w Lipinkach 2012 - fot. Wiktor Bubniak

VI Bieg Uliczny w Lipinkach 2012 – fot. Wiktor Bubniak

Pozostałe cele, jakie przyświecają tej jednej z największych imprez biegowych na południu Polski, to promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz uczczenie rocznicy 650-lecia lokacji Lipinek i promocja naszej gminy. VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego tradycyjnie już organizuje ULKS Lipinki. Nasz klub lekkoatletyczny wspierają: Urząd Gminy Lipinki, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gminne Centrum Kultury w Lipinkach, Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie oraz OSP w Gminie Lipinki.

Każdy z zawodników zawodników na mecie otrzyma medal ukończenie biegu a utracone siły zregeneruje bigosem. Świetnie sprawdziła się wprowadzona w 2012 roku nowa kategoria biegowa – małżeństw. Organizatorzy zamierzają kontynuować ten pomysł i przygotują klasyfikację łącznego czasu na mecie osiągniętego przez startujących małżonków. W zeszłym roku wystartowało 9 par – najszybciej trasę pokonali Katarzyna Kwoka i Jakub Burghardt (00:51.28).

VI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach odbył się 20 października 2012 roku. Na 10 km triumfował Jakub Burghardt (Festiwal Biegowy Krynica Zdrój), na 5 km kobiet zwyciężyła Anna Wojna (ULKS Lipinki), a na tym samym dystansie w kategorii juniorów bezkonkurencyjny okazał się Szymon Kulka (ULKS Lipinki).

Tegoroczny bieg główny wystartuje o z centrum Lipinek o godz. 11.30. Wzorem poprzednich lat kobiety oraz juniorzy i młodzicy (1994-1999) rywalizować będą na 5 km (jedna pętla asfaltem), natomiast mężczyźni pobiegną na 10 km (dwie pętle asfaltem). Wcześniej o 10.30 w zabytkowym parku w Lipinkach odbędą się biegi młodzieżowe. Najmłodsi biegać będą na dystansach od 300m (przedszkolaki) do 2 km (gimnazjaliści). Nagrody w biegach młodzieżowych: za miejsca I – III medale i nagrody rzeczowe.

TUTAJ MOŻECIE ŚCIĄGNĄĆ REGULAMIN VII BIEGU ULICZNEGO W LIPINKACH

VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego – nagrody w biegu głównym:

 • W klasyfikacji generalnej biegu na 10km miejsca I – VI nagrody pieniężne.
 • W klasyfikacji generalnej biegu na 5km kobiet miejsca I- III nagrody pieniężne.
 • W klasyfikacji generalnej biegu na 5km juniorów miejsca I- III nagrody pieniężne.
 • W kategoriach wiekowych za miejsca I – III nagrody pieniężne lub rzeczowe.
 • Dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z Gminy Lipinki (mieszkaniec Gminy Lipinki) nagroda rzeczowa.
 • W kategorii małżeństw za miejsca I -VI nagrody rzeczowe.

Czekamy na zgłoszenia:

 • elektronicznie do 16.10.2013 na stronach: www.timesport.pl/zawodnicy/index/3
 • w biurze zawodów w dniu biegu od godz.8.00 – 10.45
 • do biegów młodzieżowych w dniu zawodów na miejscu startu do godz. 10.00

Opłata startowa:

15 zł – dla zawodników którzy dokonają wpłaty przelewem do 30.09.2013 na numer konta 34 8628 0000 2001 0000 1560 0001 Bank Spółdzielczy w Lipinkach
25 zł – dla zawodników którzy dokonają wpłaty przelewem po 01.10.2013 na numer konta 34 8628 0000 2001 0000 1560 0001 Bank Spółdzielczy w Lipinkach
lub w dniu zawodów w biurze zawodów.

W oczekiwaniu na VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach zapraszamy do obejrzenia fotografii Wiktora Bubniaka z zeszłorocznego biegu:

 

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

3 komentarze

 1. Piotr Popielarz

  Blisko 50 biegaczy już wpisało się na listę startową naszego Biegu Ulicznego. Czy w tym roku znów padnie rekord?

  Odpowiedz
 2. ...

  można zrobić coś wspaniałego jak się tylko chce – brawo!!!

  Odpowiedz
 3. kibic

  Wszyscy biegacze do Lipinek!!!

  Odpowiedz

Trackbacks / Pingbacks

 1. IV Festiwal Biegowy w Krynicy. Szymon Kulka i Paweł Smędowski w ścisłej czołówce - eLipinki.pl - Niezależny Internetowy Serwis Lipinek : eLipinki.pl – Niezależny Internetowy Serwis Lipinek - […] we wrześniu naszych biegaczy czeka 35. Maraton Warszawski, a 19 października VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Gratulujemy wspaniałych wyników i czekamy…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  24
  Paź
  2020

  Jubileuszowe Bieganie w Lipinkach

  11:00Stary kościół w Lipinkach

  Bieg przez Sochacz na Cieklinkę i z powrotem (16,6km)

 • śr
  28
  Paź
  2020

  XX sesja Rady Gminy Lipinki

  10:00Dom Wiejski w Lipinkach

  Porządek obrad TUTAJ

 • nie
  01
  Lis
  2020

  IX Kwesta Listopadowa (ODWOŁANA!!!)

  8:00 - 16:00Komunalny i parafialny cmentarz w Lipinkach

  Prowadzimy zbiórkę publiczną "Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich w Lipinkach" nr 2015/3996/OR.

  Zebrana kwota: 46 192,05 zł

 • wt
  10
  Lis
  2020

  Dyskusja publiczna nad projektem STUDIUM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

  12:00Remiza OSP w Lipinkach

  Wyłożenie STUDIUM od 21 października do 10 listopada 2020 r. w siedzibie UG w Lipinkach.
  WIĘCEJ INFORMACJI!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK