Wybierz Strona

Piłkarze LKS Wójtowa kończyli mecz w Szaflarach w dziesiątkę

LKS Wójtowa przegrał 0:3 kolejny mecz ligi okręgowej, tym razem na wyjeździe z LKS Szaflary. Wójtowiacy po faulu Mateusza Michalca, który zobaczył czerwony kartonik, kończyli spotkanie w dziesiątkę.

W pierwszej połowie drużyna z Wójtowej przegrywała 0:2 po celnych trafieniach Kamińskiego w 17 i 28 minucie. Pierwszy gol dla gości padł z rzutu wolnego, kiedy to Kamiński oddał świetny strzał z 40 metra i trafił w okienko bramki Wójtowej. Po przerwie gra zaostrzyła się, czego efektem było usunięcie w 78 minucie Michalca. Zawodnik LKS Wójtowa wyleciał z boiska za atak z tyłu na nogi przeciwnika.

Szansa na kontaktową bramkę pojawiła się w 84 minucie. Piłkarze beniaminka ligi okręgowej, po faulu Stramy na Ludwinie, wykonywali rzut karny. Niestety, Kamil Próchnicki trafił w poprzeczkę, a gospodarze natychmiast odpowiedzieli udaną kontrą i wynik na 3:0 dla LKS Szaflary ustalił Kułach. W samej końcówce, po wślizgu Damiana Ludwina, groźnej kontuzji doznał zawodnik Szaflar Jarząbek, którego do szpitala odwiozła karetka. Wstępne diagnozy wskazują na naderwanie więzadeł w kolanie.

Zespół LKS Wójtowa po ośmiu meczach jest już na półmetku rozgrywek jesiennych. Piłkarze z Wójtowej z dorobkiem 5 pkt zajmują 14. pozycję w tabeli ligi okręgowej. Zremisowali w pięciu spotkaniach, trzy przegrali, nie udało im się do tej pory zwyciężyć w żadnym meczu. Strzelili 9 bramek, stracili 19. Nie jest to może wymarzony początek, ale cudów nikt się nie spodziewał. Są gorsi: Victoria Witowice Dolne (4 pkt), LKS Kobylanka (3 pkt) i Grybovia Grybów (3 pkt). Nadal czekamy na moment, w którym ogłosimy pierwsze zwycięstwo LKS Wójtowa w V lidze.