Wybierz Strona

Przemyśl, Szymbark, Gorlice… Świetne starty ULKS Lipinki

Za nami prawdziwie biegowy weekend niezwykle pracowicie spędzony przez zawodników ULKS Lipinki. W trzech biegach nasi sportowcy wygrywali i stawali na niższych miejscach podium.

Szymon Kulka na mecie Przemyskiej Dychy - fot. Bartek Siębab

Szymon Kulka na mecie Przemyskiej Dychy – fotografia Bartek Siębab

W niedzielę 15 września w Przemyślu w biegu Przemyska Dycha na 10 km wystartował najlepszy biegacz ULKS Lipinki Szymon Kulka, który okazał się bezkonkurencyjny, pewnie zajmując I miejsce. W biegu wzięło udział ok. 500 zawodników. Przemyska Dycha organizowana była po raz pierwszy w historii.

Tego samego dnia w Szymbarku odbyła się VII edycja Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu. Wzięło w niej udział ponad 200 biegaczy. Świetnie spisały się zawodniczki ULKS Lipinki, które w biegu głównym kobiet na 8 km nie dopuściły na podium nikogo spoza swego grona.

Zwyciężyła Regina Kulka (00:35:38). na drugim miejscu zameldowała się Anna Wojna (00:36:11), a trzecia do mety dobiegła Wioleta Budziak (00:38:31).  Na 11. miejscu sklasyfikowana została Anna Samborska (00:48:09).

Wśród mężczyzn najlepszy w tym biegu zawodnik ULKS Lipinki Tomasz Pociecha sklasyfikowany został tuż za podium na 4. miejscu (00:32:16). Pozostali zawodnicy klubu z Lipinek zajęli miejsca: 15. Paweł Smędowski, 20. Mirosław Prędki, 33. Bartosz Świątkowski, 56. Bartosz Korzec. Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu zaliczany był do  Grand Prix Sądeczanina. Indywidualnie w klasyfikacji cyklu  prowadzi wśród mężczyzn Tomasz Pociecha, a wśród kobiet Wioleta Budziak. ULKS Lipinki przewodzi w klasyfikacji klubowej Grand Prix Sądeczanina.

W sobotę 14 września podczas rozgrywanego w Gorlicach XI Biegu Naftowego Paweł Smędowski w kategorii mężczyzn na 13 km i Anna Wojna wśród kobiet na 12 km zajęli drugie miejsca w biegu głównym. Triumfowali Ukraińcy: Siergiej Fiskovicz (00:42:41) oraz Walentyna Kiliarska (00:45:55). Anna Wojna przegrała z Ukrainką tylko o 5 sekund, natomiast Paweł Smędowski był wolniejszy od Fiskovicza o 31 sekund.

W biegu towarzyszącym na 3,25 km triumfował kolejny utalentowany zawodnik ULKS Lipinki – Bartłomiej Baran. Wśród startujących w biegu głównym pań wysokie 5. miejsce zajęła Paulina Jurusik z Lipinek. Wszystkim reprezentantom ULKS Lipinki gratulujemy sukcesów sportowych. Czekamy na kolejne dobre informacje, przede wszystkim z Warszawy i Lipinek. Do VII Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego pozostał miesiąc.