Wybierz Strona

EarthKAM 2013. Uczniowie I LO w Gorlicach współpracują z NASA

EarthKAM 2013. Uczniowie I LO w Gorlicach współpracują z NASA

W dniach 22-25 października 2013 roku grupa uczniów z I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach bierze udział w programie edukacyjnym NASA pod nazwą Sally Ride EarthKam, dzięki któremu mogą oni fotografować Ziemię z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

Grupa uczniów z nauczycielem Sławomirem Dedą podczas pracy

Grupa uczniów z nauczycielem Sławomirem Dedą łączy się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS

Misja EarthKAM organizowana jest przez NASA, a zarządzana przez Sally Ride Science. W ciągu roku naukowcy kilkukrotnie udostępniają zasoby ISS nauczycielom na całym świecie. Zadaniem uczniów jest wybranie odpowiedniego do sfotografowania miejsca, uzależnionego od czasu przelotu ISS, pory dnia oraz pogody.

W kosmicznym programie edukacyjnym EarthKAM 2013 uczestniczą uczniowie klas drugich pod opieką nauczycieli: Alicji Honek i Sławomira Dedy (geografia), Roberta Góry (fizyka). Od strony informatycznej czuwa nad sprawnym przebiegiem całej operacji nauczyciel informatyki Rafał Wrona.

Z najciekawszych zdjęć zrobionych podczas październikowej „misji” utworzona zostanie galeria zaprezentowana na stronie internetowej Kromera. Nauczycielom i uczniom I LO w Gorlicach gratulujemy oryginalnego pomysłu!

 

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

15 komentarzy

 1. wasyl

  @author@a gryzie coś innego o czym tu nie napisał może coś kiedyś puści w nim i się wyżali.

  Odpowiedz
 2. author

  Cóż za ironia w pytaniu, jestem pod wrażeniem :) Pozostawię je jednak bez odpowiedzi. Z kolei na moje pytanie z pierwszego posta „W jakim więc celu został tutaj umieszczony?” wystarczyło Panie Piotrze odpowiedzieć na przykład „Bo tak mi się podoba i tak ja zdecydowałem” albo coś w tym stylu. To by mi zupełnie wystarczyło i nie prowadzilibyśmy teraz takich rozmów :P

  Odpowiedz
 3. author

  Panie Piotrze, ja sam pewnie z 80 razy wyświetliłem ten artykuł (samo naciśnięcie „odśwież: nalicza kolejną odsłonę) – 800 osłon nie znaczy, że artykuł jest poczytny, popularny. Odświeżyłem stronę 7 razy, liczba robi się jeszcze bardziej imponująca. Również pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  • Piotr Popielarz

   Identycznie dzieje się na wszystkich portalach, proporcje pozostają mniej więcej te same. To mogę pisać o Gorlicach, czy nie mogę?

   Odpowiedz
 4. author

  Wasyl, po twoich komentarzach zastanawiam się czy ty skończyłeś jakąkolwiek szkołę. Twoje komentarze są niskich lotów, nie wiem o co masz do mnie pretensje :P Nie chodzi o związek szkoły z ludźmi, ale o to co ten artykulik ma na celu, do kogo jest skierowany i po co się w ogóle pojawił. Widzę, że dużo wniósł on w Twoje życie, cóż bywa :)

  Odpowiedz
  • wasyl

   No widzisz jak Ty nic nie rozumiesz. Twoje pytania są w stylu: „a po co biedronka ma kropki”

   Odpowiedz
   • Piotr Popielarz

    Ten „artykulik” ma już 800 odsłon. To dobry wynik. Proszę zwrócić uwagę, że tego samego dnia w Halogorlice.pl pojawiły się trzy teksty i tylko jeden z nich ma w tym momencie wyższą oglądalność. To artykuł o samobójcach (1179), dwa pozostałe: o SLD (699) i ruchu drogowym przy cmentarzach (258). A przecież teoretycznie, zgodnie ze sposobem myślenia authora, eLipinki.pl powinny docierać do niespełna 7 tysięcy mieszkańców gminy Lipinki, natomiast portal gorlicki do ok. 110 tys. mieszkańców powiatu. Jeśli „artykuliki” są po to, aby je czytano, to ten o robieniu zdjęć z kosmosu przez uczniów Kromera jest trafiony w dziesiątkę. Bo głównym celem takich „artykulików” jest zazwyczaj oglądalność.

    Kilka lat temu zadzwonił do mnie dziennikarz „GK” z pretensjami, że ośmielam się pisać o Lipinkach, a w Lipinkach nie mieszkam (pracowałem wtedy na Podhalu). Dziś okazuje się, że nie powinienem wykraczać zainteresowaniami poza gminę Lipinki. A któż może mi tego zabronić? Nie ma przymusu zaglądania na eLipinki.pl i czytania znajdujących się tu artykułów. Internet jest duży – znajdzie się w nim miejsce na założenie własnego portalu o Lipinkach, Gorlicach, Jaśle, Duląbce, a nawet Zagumniu. Pozdrawiam serdecznie :)

    Odpowiedz
 5. wasyl

  @author@ jeśli już tak się uczepiłeś tego jaki ma związek ta szkoła z Gminą Lipinki to wiedz że bardzo wielu ludzi tam się uczyło z naszej gminy i nadal wybierają to liceum. Popytaj może i ktoś z Twojego środowiska tam uczęszczał jeśli w ogóle chodzili do jakiejkolwiek szkoły.

  Odpowiedz
 6. paulina

  Gratuluję autorowi… Rewelacyjny tytuł… dno!

  Odpowiedz
 7. wasyl

  @author@ jakoś w nazwie nie widzę słowa ‚gmina’

  Odpowiedz
 8. oneal

  Na zdjęciu pan Sławek z Lipinek, opiekun projektu.

  Odpowiedz
 9. jgf

  A chociażby dlatego ze młodzi ludzie z naszej gminy uczeszczaja do tej szkoły. to tylko taka moja sugestia.

  Odpowiedz
 10. author

  no tak myślący wasylu, nazwa portalu jest wzięta ot tak sobie :)

  Odpowiedz
 11. wasyl

  Podobno myślenie nie boli. Z tego co wiem to nie jest portal Gminy Lipinki.

  Odpowiedz
 12. author

  Drobne pytanie: Jaki związek ma ten news z naszą gminą itd? W jakim więc celu został tutaj umieszczony?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  16
  Lis
  2019
  nie
  17
  Lis
  2019

  Turniej Szachowy o Puchar Prezesa ULKS Lipinki

  09:00SP w Lipinkach

  Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 • nie
  17
  Lis
  2019

  Półfinał Pucharu Polski: Nafta Kryg - Glinik Gorlice

  11:30Stadion w Krygu
 • nie
  17
  Lis
  2019

  Akcja Oddawania Krwi w Moszczenicy

  8:30 - 13.30Salki przy kościele w Moszczenicy

  Zapraszamy krwiodawców z Lipinek!

 • pt
  22
  Lis
  2019

  Msza z występem chóru parafialnego z Lipinek z okazji Świętej Cecylii

  17:00Kościół parafialny w Lipinkach

  Chór Cantate Domino pod dyrekcją p. Roberta Kościółka

 • sob
  23
  Lis
  2019

  Zabawa Andrzejkowa w Wójtowej

  18:00Dom Wiejski w Wójtowej

  Organizator Rada Rodziców SP Wójtowa: SZCZEGÓŁY

 • sob
  30
  Lis
  2019

  Andrzejki KSM w Lipinkach

  18:00Dom Ludowy w Wójtowej

  Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK