Krwiodawcy Klubu HDK Lipinki wyróżnieni w Gorlicach

| 29 listopada 2013 | 0 Komentarzy | Odsłon: 1 833

W czwartek, 28 listopada odbyło się w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach spotkanie władz samorządowych miasta i powiatu z przedstawicielami organizacji PCK oraz krwiodawcami zrzeszonymi w Klubach Honorowych Dawców Krwi PCK powiatu gorlickiego.

IMG_4794W trakcie spotkania najaktywniejsi krwiodawcy oraz organizatorzy i osoby wspierające ruch krwiodawców otrzymali odznaczenia, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne. Wśród nich znalazły się też osoby reprezentujące władze samorządowe Gminy Lipinki oraz klub HDK PCK w Lipinkach.

Za wspieranie honorowego krwiodawstwa na terenie Gminy Lipinki list gratulacyjny otrzymał Wójt Czesław Rakoczy. Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia otrzymali krwiodawcy naszego klubu: rodzeństwo Iwona i Marcin Orzechowscy z Krygu oraz Karol Tabor z Wójtowej.

Nowością w trakcie uroczystości było wręczenie wyróżnień klubowych HDK Lipinki. Wyróżnienie II stopnia „Dar Krwi Darem Serca” otrzymał Bogusław Jurasz po oddaniu 10 litrów krwi. Wyróżnienia III stopnia tego samego rodzaju po oddaniu 4 litrów krwi otrzymali: Tomasz Dybaś oraz Piotr Popielarz. Takie samo wyróżnienie otrzymać miał Kazimierz Frączek, który ze względu na obowiązki nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Wyróżnienia te wręczył osobiście Wójt Gminy Lipinki Pan Czesław Rakoczy.

Podczas uroczystości padło wiele miłych słów i życzeń pod adresem wszystkich organizatorów i uczestników ruchu krwiodawstwa. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Lipinkach także otrzymał pochwały za swoją aktywność w oddawaniu krwi, jak też za propagowanie krwiodawstwa. Jesteśmy pozytywnie postrzegani na szczeblu wojewódzkim oraz powiatowym PCK, jako aktywny klub HDK, tak w oddawaniu krwi, jak też w propagowaniu krwiodawstwa.

Za oddana krew wszystkim krwiodawcom w imieniu zarządu naszego klubu dziękuję i zapraszam na następną wspólną akcję. Terminy będą podane po nowym roku.

Prezes Kubu HDK PCK w Lipinkach
Jan Ślusarz

Tagi: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest