Wybierz Strona

Jeszcze w grudniu radni Gminy Lipinki uchwalą budżet na 2014 rok

Jeszcze w grudniu radni Gminy Lipinki uchwalą budżet na 2014 rok

Za tydzień, 27 grudnia 2013 roku o godz. 11.00, w sali narad Urzędu Gminy Lipinki rozpocznie się XXXII sesja Rady Gminy Lipinki. Główny punkt posiedzenia to podjęcie uchwały budżetowej Gminy Lipinki na 2014 rok.

forsaPamiętajmy, że radni zajmą się na najbliższej sesji budżetem na bardzo ważny rok wyborczy – w 2014 roku zakończy się bowiem kadencja obecnej Rady Gminy Lipinki. To na pewno ma znaczący wpływ na konstrukcję przyszłorocznego budżetu, w którym muszą się znaleźć pieniądze na zakończenie inwestycji rozpoczętych lub zaplanowanych w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. A jest ich sporo. Na razie nie widać żadnych zagrożeń dla uchwały budżetowej, która przegłosowana zostanie, jeżeli nie jednomyślnie, to na pewno miażdżącą przewagą głosów.

Podczas obrad radni podejmą jeszcze kilka innych, również ważnych decyzji. Najważniejszą decyzją będzie z pewnością wyrażenie zgody na przejęcie darowizny od Powiatu Gorlickiego. Chodzi o osławioną drogę przez Bednarskie, która kilka lat temu niespodziewanie zmieniła właściciela. Ponowne przejęcie drogi przez Gminę Lipinki otworzy drogę do jej remontu, o co zabiega sołtys Bednarskiego Jerzy Piróg i grupa zdeterminowanych mieszkańców.

Radnych czeka także dyskusja na temat ustalenia w grudniu 2013 roku diet dla sołtysów z tytułu wykonywania przez nich zadań, za które nie uzyskują odrębnego wynagrodzenia. Przedstawiona Radzie Gminy propozycja to dieta w wys. 2 tys. zł dla sołtysów Pagorzyny i Lipinek oraz diety po 1 tys. zł dla pozostałych sołtysów. Również kwotę 2 tys. zł planuje się przeznaczyć dla Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu. To między innymi środki za opiekę nad nietrzeźwymi z naszej gminy, którzy trafią do SOiK.

Ciekawa dyskusja szykuje się w związku z pomocą rzeczową dla Powiatu Gorlickiego. Chodzi o dowóz osób niepełnosprawnych z Gminy Lipinki do Warsztatów Terapii Zajęciowej funkcjonujących w budynku byłego Domu Pielgrzyma przy starym kościele w Lipinkach. Projekt uchwały przewiduje pomoc rzeczową, ale nie zaliczają się do niej ani koszty paliwa, ani wynagrodzenie kierowcy. Wynika więc z tego, że pomoc stanowić będzie w 2014 roku samo udostępnienie samochodu.

Radni przyjmą podczas obrad aż trzy gminne programy: Ochrony Zdrowia Psychicznego Gminy Lipinki na lata 2014-2015, Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok oraz Wspierania Rodziny w Gminie Lipinki na lata 2014-2016. Nowością, która nie budzi zachwytu niektórych radnych, ma stać się ryczałtowe wynagrodzenie miesięczne dla przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Byłaby to kwota 350 zł na miesiąc wypłacana niezależnie od liczby posiedzeń komisji. Wiceprzewodniczący otrzymywałby kwotę 200 zł brutto za posiedzenie, a pozostali członkowie komisji 120 zł.

Nie zabraknie, jak zwykle, sprawozdania wójta z działalności międzysesyjnej, interpelacji radnych i wolnych wniosków. Wszystkich zainteresowanych lokalną polityką serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w obradach.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  16
  Lis
  2019
  nie
  17
  Lis
  2019

  Turniej Szachowy o Puchar Prezesa ULKS Lipinki

  09:00SP w Lipinkach

  Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 • nie
  17
  Lis
  2019

  Półfinał Pucharu Polski: Nafta Kryg - Glinik Gorlice

  11:30Stadion w Krygu
 • nie
  17
  Lis
  2019

  Akcja Oddawania Krwi w Moszczenicy

  8:30 - 13.30Salki przy kościele w Moszczenicy

  Zapraszamy krwiodawców z Lipinek!

 • sob
  23
  Lis
  2019

  Zabawa Andrzejkowa w Wójtowej

  18:00Dom Wiejski w Wójtowej

  Organizator Rada Rodziców SP Wójtowa: SZCZEGÓŁY

 • sob
  30
  Lis
  2019

  Andrzejki KSM w Lipinkach

  18:00Dom Ludowy w Wójtowej

  Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK