Wybierz Strona

Dziewczynki z Krygu wygrały XIV Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

19 oraz 20 marca 2014 roku odbyły się finały powiatowe XIV Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Turnieje ze względów pogodowych odbywały się na hali sportowej OSiR Gorlice.

fot04Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to do tej pory oficjalne Mistrzostwa w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt, które w tym roku ze względu na duże zainteresowanie poszerzono o kategorie U-12. Sponsorem rozgrywek już od sześciu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. Nadzór nad Turniejem prowadzi Departament ds. Grassroots Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tegoroczni zwycięscy rozgrywek w poszczególnych kategoriach otrzymają Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Niemcy – Polska do Hamburga.

Do rywalizacji z najmłodszymi adeptami futbolu na szczeblu powiatu stanęły drużyny U-10 oraz U-12 dziewcząt i chłopców z SP Kryg. W pierwszym dniu rozgrywek U- 12 brały udział 4 drużyny dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców. Drużyna dziewcząt z Krygu wywalczyła III miejsce, zaś drużyna chłopców zakończyła rozgrywki na miejscach IV-VI. Nadmienić również należy, że nasza zawodniczka Karolina Wójcik została wybrana najlepszą bramkarką tego turnieju.

W drugim dniu rywalizowały dziewczynki oraz chłopcy U-10. Udział w nich wzięły 2 drużyny dziewczynek oraz 6 drużyn chłopców. W tej kategorii uczniowie z Krygu odnieśli duży sukces, bowiem drużyna dziewczynek zajęła miejsce I, a drużyna chłopców miejsce II, chociaż w ostatnim meczu, jeszcze niecałe 4 minuty przed końcem spotkania, prowadziliśmy 1-0 i mieliśmy miejsce I. Spotkanie niestety zakończyło się remisem 1-1, co premiowało awansem zespół SP nr 1 Gorlice, z którym nasza drużyna wygrała 2-1 i była to jedyna porażka tego zespołu w całym turnieju. W tej kategorii również nasza zawodniczka Laura Siry została wybrana najlepszą bramkarką a zawodnik Mateusz Bagnicki najlepszym bramkarzem turnieju.

Zwycięzcy w kategorii U-12 dziewczynek – UKS Dujawa SP Gładyszów i chłopców – SP nr 4 Gorlice oraz w kategorii U-10 dziewczynek – SP Kryg i chłopców SP nr 1 Gorlice awansowali do finału wojewódzkiego który rozegrany zostanie w dniach 7-8 kwietnia w Krakowie. Opiekunem drużyny dziewcząt była Magdalena Szewczyk, a chłopców Dariusz Jodłowski.