Wybierz Strona

Jak oni rządzili: Słaby wynik Wójta Gminy Lipinki w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”

Jak oni rządzili: Słaby wynik Wójta Gminy Lipinki w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”

Niemrawo rozwijający się do tej pory SMS-owy plebiscyt „Gazety Krakowskiej” pod nazwą Jak oni rządzili, w którym mieszkańcy powiatu gorlickiego mogą oceniać swoich wójtów i burmistrzów, zaczyna nabierać rozpędu. Wynik, który do tej pory uzyskał Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy, nie napawa jednak optymizmem.

Czesław Rakoczy - Wójt Gminy Lipinki

Czesław Rakoczy – Wójt Gminy Lipinki

Do tej pory na Wójta Gminy Lipinki wyborcy oddali tylko 16 głosów, z czego 10 na „tak” (63%) i 6 na „nie” (37%). Niestety, daje to na razie ostatnie miejsce w stawce siedmiu urzędujących wójtów gmin powiatu gorlickiego. Ktoś mógłby uznać, że to niewiele znacząca zabawa, ale „Gazeta Krakowska” traktuje sprawę bardzo poważnie i w dzisiejszym wydaniu dodatku lokalnego opublikowała dotychczasowe wyniki wszystkich wójtów i burmistrzów.

No cóż, w roku wyborczym żadnemu włodarzowi nie na rękę niskie słupki poparcia w lokalnej prasie. Tym bardziej, że autorzy zestawienia skrupulatnie podają wyniki procentowe głosów na „tak” i „nie”, nie informując jednak, ile tych głosów rzeczywiście oddano. I tak na przykład o pani Małgorzacie Małuch dowiemy się, że popiera jej rządy 50% wyborców, natomiast drugie 50% to niezadowoleni. Tyle tylko, że w plebiscycie do wczoraj głosowano na włodarz Gminy Sękowa dwa razy.

Nic więc dziwnego, że na takie postawienie sprawy dziś uaktywnili się… wyborcy i szybko nadrabiają braki. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Plebiscyt rozpoczął się 28 lutego i potrwa do 24 marca. Lepiej dmuchać na zimne, bo kto wie, ile razy jeszcze dziennikarze „GK” zdecydują się wydrukować kolorowe słupki poparcia. Na razie najlepiej wypada Wójt Gminy Gorlice Ryszard Guzik, na którego wysłano już 81 SMS-ów, z czego tylko dwa od niezadowolonych z sytuacji w gminie malkontentów. Wynik 95% poparcia godny pozazdroszczenia.

Nie ma innego wyjścia, jak tylko chwycić telefony komórkowe w dłonie i słać SMS-y na Wójta Gminy Lipinki, aby ewentualnie w następny wtorek móc się cieszyć z zupełnie innych, bardziej pozytywnych wyników. Koszt SMS-a to jedynie 2,46 zł (z VAT). Aby poprzeć wójta Czesława Rakoczego trzeba wysłać SMS pod nr 72355 o treści GORLICE.8.TAK lub GORLICE.8.NIE (o czym z przyzwoitości musimy poinformować).

Wyniki plebiscytu możecie śledzić na bieżąco TUTAJ!

Weź udział w naszym przedwyborczym sondażu:

[poll id=”22″]

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

16 komentarzy

 1. kleks

  Czego chcieliby młodzi? Mniej zaściankowości, wysokiego poziomu obsługi interesanta przez Urząd Gminy (przynajmniej wyższego niż teraz), oświetlenia ulic (a nie wyłączania latarni o 22), chodników przy drogach – nie oszukujmy się, ale obecne asfalty nie są na tyle szerokie, aby poruszali się po nich piesi, natomiast pobocza to pożal się Boże… Potrzeba wysoko wykształconych na uczelniach z prawdziwego zdarzenia urzędników itd. Koniec z układzikami. Oto kilka przykładów czego chcą młodzi! Potrzebny jest ktoś nowoczesny, dobrze wykształcony, obyty, ktoś kto zrozumie, że np dobrze przekopane rowy to coś co należy się mieszkańcom bez łaski.

  Odpowiedz
 2. lisek chytrusek

  Sprawdzić bilingi służbowych komórek w gminie.

  Odpowiedz
 3. ciekawy

  Ale co tak naprawdę młodzi by chcieli żeby dla nich się działo??

  Odpowiedz
 4. z gminy

  zapewne nie tylko jedna komórka ale całej rodziny i wiernych współpracowników :) tylko kto rachunki popłaci?….. Fakt przypadkowi kandydaci bez jakiegokolwiek pomysłu tylko po to żeby ktoś był bez sęsu, może tutaj powinniśmy zgłaszać naszych kandydatów. jak dla mnie Łukasz Bieniek… według mnie on naprawdę angażuje się w naszą OSP i żeby coś się działo dla młodych… tylko chyba jeszcze za młody ale szkoda.

  Odpowiedz
 5. lipiniak

  Dziwne, przez 2miesiace wójt zebrał ok . 70 głosów i jak już szala zaczęła przechylac się na NIE, wtedy nagle przybyło mu ponad 200 głosów w ciągu doby! Czyżby służbowa komórka wójta ?

  Odpowiedz
 6. @:\

  Naradzie w gminie nie ma charyzmatycznych postaci zagrazajacych obecnemu układowi. Zgłaszanie przypadkowych kontrkandydatów tak jak do tej pory jest na rękę wójtowi.

  Odpowiedz
 7. z gminy

  czytam te komentarze i zgadzam się z nimi. w naszej gminie nadszedł czas na zmaiany, na młodych ludzi z pomysłami chcącymi coś zrobić…. tyle ze niestety to są tylko slowa bo przyjda wybory i niestety pan wojt znowu wygra. ludzie nie chodza na wybory bo wiedza ze to i tak nie ma sesu bo juz pan wojt ma swoje kolo poparcia ktore bardzo trudno przebic… a szkoda wielka bo jest wiele osob które idealnie pasowalyby na to stanowisko. DLATEGO WSZYSCY NA WYBORY!!! POKAZMY ZE TO MY TUTAJ MAMY GLOS I WYBIERZMY TO CO DLA MAS NAJLEPSZE

  Odpowiedz
 8. zxcdf

  Koniec z rodzinnymi układami wójcie.

  Odpowiedz
 9. Odp

  Tak,zgadzam się,pora na zmiany w naszej Gminie pełnej oszustw,zakłamania.

  Odpowiedz
 10. aga

  Pan Wójt dostał sie na taką pozycje,na jaką sobie zaslużył.Popieram słowa wyżej wymienione.Ludzie zastanówcie się nad wyborem Wójta Gminy Lipinki.Czas na poważne zmiany.

  Odpowiedz
 11. xx

  Po długoletnim urzędowaniu każdy człowiek się wypala i włodarz Lipinek też się wypalił wraz z radnymi.

  Odpowiedz
 12. Adam

  Rakoczy kończy swoją karierę w tym roku Ludzie zjednoczcie się pokażcie siłę gminy w przyszłych wyborach czas na młodych nie skorumpowanych, czas na zmiany. Dobro gminy w naszych rękach.

  Odpowiedz
 13. kleks

  I ja się pytam za co takie zarobki? To jest śmieszne i niedorzeczne jak na taką gminę jak nasza. Pani redaktor wspomina: „wszystko zależy od rady gminy – to ona ustala wysokość pensji”…

  Odpowiedz
 14. Anonim

  Szukają kasy cwaniaki, a jak widać „ciemny lud” za bardzo tego nie kupuje.

  Odpowiedz
  • papaj

   Na emeryturę Castro , na emeryturę już czas:-)

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

no event

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK