Wybierz Strona

Bieg Sądeczan: Wygrana Anny Wojny i fatalny błąd na trasie

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku w Starym Sączu podczas Biegu Sądeczan bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ULKS Lipinki. W kategorii kobiet bieg wygrała Anna Wojna. Szymon Kulka na skutek błędu służb porządkowych dotarł do mety… dopiero na 8. pozycji.

Bieg Sądeczan 2014: Najlepsze zawodniczki z Anną Wojną (pierwsza z prawej)

W biegu kobiet zwyciężyła Anna Wojna zostawiając za sobą międzynarodową obsadę zawodniczek. Na 10 miejscu przybiegła Regina Kulka a na 12 Anna Samborska.

10. Kulka Regina ULKS Lipinki – 38:29

Drugie miejsce w sztafecie 4x2500m zajeli dwaj nasi zawodnicy. Tomasz Pociecha biegał na pierwszej zmianie i na drugiej Paweł Smędowski. W skład sztafety weszli koledzy z Krakowa Adam Czerwiński i Kacper Piech. W sztafecie zwyciężyli zawodnicy z Ukrainy.

1. Sztafeta nr 2 – 28:27
    Achilles Leszno – Blahodir Yurij, Łabziuk Oleksander, Gonchar Oleksii, Yuszanka Maksim
  2. Sztafeta nr 4 – 28:41
    Czołówka z Gródka nad Dunajcem – Pociecha Tomasz, Smędowski Paweł, Czerwiński Adam, Piech Kacper
  3. Sztafeta nr 7 – 29:21
    SKB Kraśnik – Biały Michał, Jastrzębski Damian, Binkiewicz Jarosław, Jastrzębski Kamil

W biegu mężczyzn na 10km doszło do pomyłki na trasie biegu. Pięcioosobowa grupa mająca już sporą przewagę nad pozostałymi zawodnikami biegu została błędnie poprowadzona przez służby porządkowe obsługujące zawody. Trójka zawodników z Afryki , reprezentant Ukrainy i Szymon Kulka pobiegli o 2 km więcej przez co przybiegli na metę na dalszych miejscach. Szymon Kulka przybiegł na ósmym miejscu a z zawodników biegnących dłuższy dystans biegu przybiegł trzeci.

1. Czyż Grzegorz – 33:28
  2. Rudziński Jacek – 33:29
  3. Chawawko Tomasz – 34:46
  4. Pociecha Piotr – 34:58
  5. Madejczyk Łukasz – 35:21
  6. Rob Abel Kibet – 35:31
  7. Mwangi Joel Maina – 35:36
  8. Kulka Szymon – 35:38