Wybierz Strona

Krwiodawcy z Lipinek wybrali nowe władze klubu

Krwiodawcy z Lipinek wybrali nowe władze klubu

W niedzielę 7 grudnia w sali Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania im. Św Józefa odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Lipinkach. Udział w zebraniu wzięło 30 krwiodawców zrzeszonych w naszym klubie. W trakcie spotkania podsumowano czteroletnią działalność klubu. Ustępujący zarząd klubu złożył informację o swojej działalności, przedstawiając w niej najważniejsze aspekty funkcjonowania klubu.

Krwiodawcy Klubu HDK PCK Lipinki - 7 grudnia 2014 rok

Krwiodawcy Klubu HDK PCK Lipinki – 7 grudnia 2014 rok

Do najważniejszych osiągnięć klubu zaliczono duży wzrost liczby członków z 14  założycieli do 80 zadeklarowanych krwiodawców. Zorganizowano i przeprowadzono 11 wspólnych akcji honorowego oddawania krwi w trakcie których krwiodawcy naszego klubu oddali ogółem 134,55 litra krwi, ponadto indywidualnie w latach 2011-2013 oddano 39,35 litra krwi. Krwiodawcy z Lipinek w podsumowanym okresie zajmowali drużynowo i indywidualnie wysokie miejsca w rywalizacji sportowej klubów HDK na szczeblu powiatowym. Osobną częścią sprawozdania były działania organizacyjne na rzecz przeprowadzenia akcji, spotkań integracyjnych oraz propagowania krwiodawstwa.

Członkowie klubu przyjęli sprawozdanie i w głosowaniu udzielili zarządowi absolutorium. Dokonano wyboru nowego zarządu, którego skład w stosunku do ustępującego zmienił się nieznacznie. Prezesem klubu ponownie wybrano Jana Ślusarza, a w skład zarządu weszli dotychczasowi jego członkowie Tomasz Dybaś, Artur Janek, Tomasz Knapik, Piotr Popielarz oraz nasza klubowa koleżanka Iwona Haluch. Dla całego składu zarządu serdeczne gratulacje.

Na koniec poruszono kilka bieżących spraw, w tym terminy organizacji akcji krwiodawstwa w przyszłym roku. I tu rzecz najważniejsza, w dniu 11 stycznia 2015 Klub Honorowych Dawców Krwi w Lipinkach będzie współorganizatorem dużej akcji krwiodawstwa w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Późniejsze akcje odbędą się w dniach 12 kwietnia oraz 18 października. Szczegółowe informacje na temat akcji będą publikowane na NIS Lipinek na bieżąco, ale już dzisiaj do udziału w tych przedsięwzięciach zapraszamy wszystkich chętnych.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali działalność naszego klubu oraz dla samych krwiodawców, którzy przyczynili się bezpośrednio do tak wysokiej ilości oddanej krwi. Gorąco dziękujemy.

O autorze

9 komentarzy

 1. pepe

  Jeszcze raz wyrazy szacunku dla Klubu HDK PCK Lipinki. Bynajmniej nie krytykuję Waszej decyzji gdyż jak Pan Jan Ślusarz napisał nie ważne przy jakiej okazji oddaje się krew i nigdy też takiego zamiaru nie miałem.

  WOŚP robi pożyteczną robotę niestety wyręczając Ministerstwo Zdrowia i Rząd z jednego z podstawowych obowiązków wobec obywateli.
  WOŚP jest też używana politycznie.
  WOŚP jako akcja charytatywna stała się dla niewielu bo niewielu ale źródłem dochodów.

  HDK jest nie do zastąpienia.
  Honorowi Dawcy Krwi dają tak cenną dla innych cząstkę siebie nie oczekując niczego w zamian.

  Odpowiedz
  • pepe

   Mimo tych różnic które napisałem wcześniej choć jedna osoba więcej odda krew, ja też się będę cieszył.

   Odpowiedz
 2. Jan Ślusarz

  Komentarz Anonima jest oczywiście mój, tylko podpisu zapomniałem wstawić:)

  Odpowiedz
  • obserwator

   Nie do wszystkich,Panie Prezesie.Proszę nie uogólniać.Do Caritasu czy Pani Dymnej nie mam żadnych zastrzeżeń(że nie wymienię wielu innych instytucji działających pro publico bono).Mnie natomiast WOŚP Owsiaka kojarzy się ze zmarzniętymi dzieciakami z puszkami pod kościołem i na ulicach oraz zdziczeniem młodych ludzi na pseudofestiwalu organizowanym za pieniądze…No właśnie,skąd?

   Odpowiedz
 3. Anonim

  Co człowiek to inne zdanie i jest to jak najbardziej właściwe. Tyle tylko, że krwiodawcy nie oddają krwi dla Owsiaka. Mnie orkiestra bardziej kojarzy się z podejmowaniem działań dla dobra innych a nie personalnie z Owsiakiem i nie funkcjonuje ona dla Owsiaka, tylko dla całego społeczeństwa. Nieistotne kto jest liderem, ale ważny jest cel. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieć pretensje do wszystkich, którzy coś dobrego chcą zrobić. Następny będzie pewnie Ks. Jacek Stryczek albo liderzy Świątecznej Paczki, którzy zbierają na biedniejsze rodziny. Nie przesadzajmy też z wypominaniem Jerzemu jego rodziców i tego co robili w życiu, gdyż nie miał on na to żadnego wpływu.

  Odpowiedz
 4. obserwator

  Pepe ma rację, Panie Prezesie.Pan również.Termin akcji oddawania krwi nie jest ważny ale jej kojarzenie z działalnością Owsiaka i jego orkiestrą wygląda tak,jakby to on(syn dwojga milicjantów)był ucieleśnieniem wszelakiego dobra oraz alfą i omegą wszystkich Klubów Honorowych Dawców Krwi.

  Odpowiedz
 5. Jan Ślusarz

  A czy to ważne Drogi Pepe przy jakiej okazji krew się oddaje? Jak dla mnie każda jest dobra. Nieistotne czy to orkiestra, czy imieniny Józefa, czy własne urodziny. Najważniejsze jest to, że możemy pomagać innym. Byłem kiedyś w szpitalu w odwiedzinach i spotkałem Panią, której organizm sam nie może wyprodukować hemoglobiny. Co jakiś czas trafia ona do szpitala aby braki uzupełnić właśnie krwią pochodzącą od takich jak my. Dla takiej osoby też nie jest ważne czy to krew oddana przez kogoś z jakiejś okazji, ważniejsze jest aby była wtedy, kiedy jest potrzebna. Natomiast organizowanie akcji pod szyldem WOŚP jest o tyle inne od zwykłej, że może przyczynić się do pozyskania większej ilości krwi.Jest to ten jeden dzień w roku, kiedy ludzie potrafią dać z siebie więcej poprzez większe zaangażowanie, wsparcie wpłatą do puszek czy na licytacjach. W przypadku krwiodawców też może się to przełożyć na większe zaangażowanie i większa liczbę uczestników akcji. Jest jeszcze inny aspekt tego przedsięwzięcia. Moim zdaniem jest to także wyróżnienie dla naszego klubu, bo przecież nikt nie powierzy klubowi HDK organizacji takiej akcji nie mając pewności, że spełni ona założone cele. A w przypadku naszego klubu cele każdej poprzedniej akcji były wypełniane z nawiązką. Mam nadzieje, że tak samo będzie i przy tej okazji.

  Odpowiedz
 6. pepe

  Ukłony do samej ziemi za tak wspaniałą działalność.
  Ale akcje krwiodawstwa powinny mieć swój własny kalendarz bo są bardzo ważne. Łączenie to z WOŚP wygląda jak jakiś maraton. Według mnie oddawanie krwi to nie to samo co wrzucenie drobnych do puszki.
  Oczywiście każda opcja będzie dobra ale dla mnie Wasza działalność jest ważniejsza.

  Odpowiedz
 7. Kamil K.

  Niestety nie moglem byc :( pozdrowienia z Ancony

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

no event

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK