Wybierz Strona

Prawie 24 litry krwi! Rekordowa akcja Klubu HDK Lipinki

Prawie 24 litry krwi! Rekordowa akcja Klubu HDK Lipinki

Tak obfitej w krew, zbiorowej akcji krwiodawstwa jeszcze w historii Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Lipinkach nie było. Tradycyjnie krwiodawcy spotkali się w pomieszczeniach świetlicy dziennej Dworu Byszewskich. Na listę chętnych do oddania krwi w dniu dzisiejszym zapisało się 64 osoby, lecz ze względów zdrowotnych i losowych nie mogło jej oddać 11 z nich. Po kwalifikacji lekarskiej krew oddały 53 osoby, od których zebrano ogółem 23,85 litra krwi.

krew25Oczywiście sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony zaprzyjaźnionych klubów HDK. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały Klub HDK przy OSP w Kwiatonowicach pod przewodnictwem Kol. Urszuli Poznańskiej, który zasilił dzisiaj szeregi krwiodawców biorących udział w akcji 18-toma osobami, natomiast z Klubu HDK przy OSP w Kobylance przybyło 7 osób, którym przewodził Kol. Mirosław Osikowicz. Ponadto dwie osoby dotarły do nas z Gorlic.

W niedzielę krew oddawali:

Bajorek Daniel, Bajorek Dariusz, Boszkowicz Mirosław, Bryndal Justyna, Bubniak Bogumił, Cieśla Robert, Czechowicz Józef, Dedo Joanna, Dybaś Tomasz, Dyląg Jacek, Filipowicz Renata, Gąsiorek Robert, Grębla Ryszard, Gurbisz Andrzej, Haluch Iwona, Janek Michał, Janek Przemysław, Kaleta Grzegorz, Knapik Tomasz, Kosiński Paweł, Kowal Waldemar, Kusiak Jadwiga, Liana Arkadiusz, Magusiak Mariusz, Markowicz Jerzy, Markowicz Łukasz, Markowicz Małgorzata, Markowicz Tomasz , Orzechowski Paweł, Osikowicz Marta, Piróg Łukasz, Piróg Weronika, Popielarz Piotr, Poznański Piotr, Przybyłowicz Adrian, Róż Anna, Skrobot Marek, Szurek Anna, Szurek Antoni, Szurek Tomasz, Ślusarz Mateusz, Świerzowski Tomasz, Tatara Mieczysław, Trzaskoś Aldona, Trzaskoś Ryszard, Wantuch Wojciech, Węglarz Paweł, Wilczkiewicz Łukasz, Zawiła Marcin, Zawiła Roman, Żegleń Bożena, Żegleń Marek, Żegleń Stanisław.

Wszystkim krwiodawcom, którzy darowali cząstkę siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących takiego wsparcia w imieniu własnym oraz zarządu naszego klubu serdecznie dziękuję.

Z racji tego, że nasza akcja przeprowadzana była w jednym terminie z finałem WOŚP towarzyszyło jej hasło „Serce za serce” i każdy z biorących w niej udział otrzymał pamiątkowe serduszko „antystresowe” z firmowym nadrukiem naszego klubu.

Za pomoc w organizacji akcji krwiodawstwa dziękujemy: Wójtowi Gminy Lipinki Panu Czesławowi Rakoczemu, za wyrażenie zgody na wykorzystanie pomieszczeń świetlicy, paniom obsługującym tę placówkę za przekazanie pomieszczeń, a szczególnie paniom i panu doktorowi z personelu OT RCKiK w Gorlicach za sprawne przeprowadzenie akcji, gdyż w tym dniu pracy było dwa razy więcej niż w czasie naszych „standardowych” akcji. Dziękuję również moim kolegom z zarządu klubu: Arturowi Jankowi oraz Piotrowi Popielarzowi za pomoc w zabezpieczeniu logistycznym akcji.

Następna wspólna akcja Klubu HDK PCK w Lipinkach planowana jest wstępnie w terminie wiosennym, w połowie kwietnia.

Prezes Klubu HDK PCK Lipinki
Jan Ślusarz

O autorze

1 komentarz

 1. xxx

  BRAWO _ wspaniała postawa krwiodawców!
  Zabrakło tylko kwestujących przedstawicieli Jastrzębca na terenie gminy Lipinki……

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

 • nie
  10
  Maj
  2020

  Wybory Prezydenckie

  7:00 - 21:00Lokale wyborcze

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK