Wybierz Strona

Ranking najbardziej oszczędnych Radnych Gminy Lipinki

Ranking najbardziej oszczędnych Radnych Gminy Lipinki

Wszyscy radni Gminy Lipinki, także ci wybrani po raz pierwszy, złożyli stosowne oświadczenia majątkowe na początek kadencji 2014-2018. Dziś sprawdzamy ważną cechę naszych samorządowców, czyli oszczędność. Kto potrafi odkładać najwięcej?

skarbonka swinka kasaWśród naszych radnych najbardziej gospodarni są przedstawiciele KWW „Przyjaźni Ludziom”. To oni zajmują wszystkie miejsca na podium. Największymi oszczędnościami może pochwalić się Krzysztof Kozioł, który odłożył na „czarną godzinę” 175 ooo zł i 700 euro. Oszczędności Jana Ślusarza wynoszą 81 680 zł, a Tomasza Świerzowskiego 45 ooo zł.

Na drugim biegunie znajdują się radni KWW Przyszłość i Rozwój Gminy, dla których jest to pierwsza kadencja w Radzie Gminy Lipinki. I tak 2000 zł oszczędności zadeklarował Bogdan Wolski, 2570 zł udało się odłożyć Piotrowi Migaczowi. Najgospodarniej zarządzał swoimi finansami Dariusz Żyrkowski, który w oświadczeniu majątkowym wpisał sumę 5000 zł.

Obowiązek ujawniania przez osoby publiczne stanu majątku, w tym także oszczędności, budzi wiele kontrowersji. W założeniu ma służyć kontroli zachowań korupcyjnych, ale w praktyce okazuje się to niełatwe. Z grubsza jednak jawność posiadanego majątku w jakimś stopniu hamuje pozyskiwanie pieniędzy z nielegalnych źródeł. Zawsze bowiem oświadczenia pozwalają na publiczną kontrolę zmian majątkowych, zwłaszcza zakupów nieruchomości czy samochodów, na które nie ma pokrycia w dochodach osoby publicznej.

A oto pełna lista radnych i ich oszczędności:

Radny Gminy LipinkiKomitet wyborczyOszczędności
Józef CionekKWW Nasza Gmina w Lipinkach22 753 PLN
Krzysztof DedaKWW Nasza Gmina w Lipinkach30 015 PLN
Tadeusz JurusikKWW Nasza Gmina w Lipinkach5 260 PLN
Krzysztof KaczorKWW Przyszłość i Rozwój Gminy15 833 PLN
Krzysztof KoziołKWW Przyjaźni Ludziom175 000 PLN + 700 EURO
Waldemar MalinowskiKWW Nasza Gmina w Lipinkach50 000 PLN
Piotr MigaczKWW Przyszłość i Rozwój Gminy2 570 PLN
Regina MosońKWW Nasza Gmina w Lipinkach29 939 PLN
Jan ŚlusarzKWW Przyjaźni Ludziom81 680 PLN
Tomasz ŚwierzowskiKWW Przyjaźni Ludziom45 000 PLN
Józef WalczykKWW Nasza Gmina w Lipinkach29 293 PLN
Kazimierz WięcekKWW Nasza Gmina w Lipinkach36 000 PLN
Bogdan WolskiKW SLD Lewica Razem2 000 PLN
Dariusz ŻyrkowskiKWW Przyszłość i Rozwój Gminy5 000 PLN

Oświadczenie majątkowe na początek kadencji 2014-2018 Przewodniczącego Rady Gminy Lipinki Bogdana Czeluśniaka nie zostało jeszcze upublicznione.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

3 komentarze

 1. Black Jack

  Takich ciekawostek oczekujemy…dobrze,że pan Piotr nam to serwuje…

  Odpowiedz
 2. Zazdrośnik

  Zazdroszczę. Ja od 15 lat non stop jadę na debecie, nie potrafię wyjść nad kreskę.

  Odpowiedz
 3. obserwator

  Widzisz Pan? Można bez długów? Można…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  24
  Paź
  2020

  Jubileuszowe Bieganie w Lipinkach

  11:00Stary kościół w Lipinkach

  Bieg przez Sochacz na Cieklinkę i z powrotem (16,6km)

 • śr
  28
  Paź
  2020

  XX sesja Rady Gminy Lipinki

  10:00Dom Wiejski w Lipinkach

  Porządek obrad TUTAJ

 • nie
  01
  Lis
  2020

  IX Kwesta Listopadowa (ODWOŁANA!!!)

  8:00 - 16:00Komunalny i parafialny cmentarz w Lipinkach

  Prowadzimy zbiórkę publiczną "Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich w Lipinkach" nr 2015/3996/OR.

  Zebrana kwota: 46 192,05 zł

 • wt
  10
  Lis
  2020

  Dyskusja publiczna nad projektem STUDIUM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

  12:00Remiza OSP w Lipinkach

  Wyłożenie STUDIUM od 21 października do 10 listopada 2020 r. w siedzibie UG w Lipinkach.
  WIĘCEJ INFORMACJI!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK