Wybierz Strona

Ponad 10 litrów krwi. Klub HDK Lipinki rośnie w siłę!

Ponad 10 litrów krwi. Klub HDK Lipinki rośnie w siłę!

Wiosenna akcja oddawania krwi przez krwiodawców lipińskiego klubu już za nami. Jak zwykle, krwiodawcy spotkali się w pomieszczeniach świetlicy dziennej Dworu Byszewskich.

krew09_2014Na listę chętnych do oddania krwi w dniu dzisiejszym zapisało się 26 osób, lecz ze względów zdrowotnych nie mogło jej oddać troje z nich. W dzisiejsze niedzielne przedpołudnie od 23 krwiodawców pozyskano 10,35 litra krwi. Ponadto deklaracje członkowskie do naszego klubu złożyły trzy osoby. Od dnia dzisiejszego nasz klub liczy 84 osoby.

W dzisiejszym dniu krew oddali: Bubniak Adam, Bubniak Ryszard, Bubniak Bogumił, Bubniak Ewelina, Bubniak Łukasz, Czechowicz Józef, Frączek Kazimierz, Gurba Dawid, Gurbisz Andrzej, Janek Artur, Janek Przemysław, Knapik Henryka, Orzechowski Marcin, Orzechowski Paweł, Piróg Weronika, Polaszek Marek, Popielarz Piotr, Ślusarz Jan, Ślusarz Mateusz, Świątek Dorota, Świerzowski Tomasz, Trzaskoś Aldona, Wolska Katarzyna.

Wszystkim krwiodawcom, którzy darowali cząstkę siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących takiego wsparcia w imieniu własnym oraz zarządu naszego klubu serdecznie dziękujemy.

Za pomoc w organizacji akcji krwiodawstwa dziękujemy: Wójtowi Gminy Lipinki Panu Czesławowi Rakoczemu za wyrażenie zgody na wykorzystanie pomieszczeń świetlicy, paniom obsługującym tę placówkę za przekazanie pomieszczeń, paniom i panu doktorowi z personelu OT RCKiK w Gorlicach za sprawne przeprowadzenie akcji. Na podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu logistycznym akcji zasługują również koledzy z zarządu klubu: Artur Janek, Piotr Popielarz oraz Mateusz Ślusarz.

Następna wspólna akcja Klubu HDK PCK w Lipinkach planowana jest w terminie jesiennym, w drugiej połowie października. Zapraszamy już dzisiaj, a szczegółowy termin zostanie podany w komunikacie poprzedzającym akcję.

O autorze

1 komentarz

 1. author

  Super inicjatywa! :)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • wt
  21
  Sty
  2020
  nie
  26
  Sty
  2020

  Zimowisko KSM

  Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Zapisy na: www.ksm.rzeszow.pl

 • śr
  22
  Sty
  2020

  Zbiórka odpadów niesegregow.

  06:00Gmina Lipinki
 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK