Wybierz Strona

Młodzież z lipińskiego oddziału KSM marzy o nowym sztandarze

Młodzież z lipińskiego oddziału KSM marzy o nowym sztandarze

W najbliższą niedzielę 22 listopada 2015 roku młodzież z lipińskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie zbierać po wszystkich mszach ofiary do puszek na nowy sztandar KSM.

530px-Godlo_KSM[1]Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży prężnie działa przy Sanktuarium Wniebowzięcia NMP już od 11 lat. Oddział liczy około 50-ciu osób z terenu naszej parafii. Członkowie KSM w każdy piątek uczestniczą we Mszy Świętej, po której spotykają się na wspólnej modlitwie, czuwaniach, zabawach i spotkaniach tematycznych.

Młodzież należąca do KSM angażuje się m.in w Światowe Dni Młodzieży – są wolontariuszami. Aktywnie pomaga w działającym na terenie parafii Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje również różne wyjazdy, np. do Białej Niżnej na noce czuwania u sióstr dominikanek. Współpracuje także z innymi oddziałami KSM.

W niedzielę 22 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Młodzież z lipińskiego oddziału KSM włączy się tego dnia w liturgię na mszach świętych i zwróci się do wszystkich wiernych z gorącą prośbą o hojną ofiarę do puszek na wykonanie nowego pięknego sztandaru.

Nowy sztandar to inicjatywa młodych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii. Na sztandarze znajdzie się zawołanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów? GOTÓW!” oraz napis: „KSM LIPINKI”. Sztandar ozdobią ponadto godło KSM oraz obraz figury Matki Bożej Lipińskiej.

Warto wesprzeć naszą zaangażowaną religijnie i woluntarystycznie młodzież, która tak bardzo pragnie, aby lipiński oddział KSM miał nowy sztandar. Pomóżmy im spełnić to marzenie, a sztandar, który będzie owocem naszej hojności, pozostanie dla potomnych. Prosimy o szczodre ofiary!

Informacje o działalności KSM w Lipinkach przesłała Gabriela Lang.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  17
  Lis
  2019

  Półfinał Pucharu Polski: Nafta Kryg - Glinik Gorlice

  11:30Stadion w Krygu
 • nie
  17
  Lis
  2019

  Akcja Oddawania Krwi w Moszczenicy

  8:30 - 13.30Salki przy kościele w Moszczenicy

  Zapraszamy krwiodawców z Lipinek!

 • sob
  23
  Lis
  2019

  Zabawa Andrzejkowa w Wójtowej

  18:00Dom Wiejski w Wójtowej

  Organizator Rada Rodziców SP Wójtowa: SZCZEGÓŁY

 • sob
  30
  Lis
  2019

  Andrzejki KSM w Lipinkach

  18:00Dom Ludowy w Wójtowej

  Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK