Młodzież z lipińskiego oddziału KSM marzy o nowym sztandarze

| 17 listopada 2015 | 0 Komentarzy | Odsłon: 353

W najbliższą niedzielę 22 listopada 2015 roku młodzież z lipińskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie zbierać po wszystkich mszach ofiary do puszek na nowy sztandar KSM.

530px-Godlo_KSM[1]Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży prężnie działa przy Sanktuarium Wniebowzięcia NMP już od 11 lat. Oddział liczy około 50-ciu osób z terenu naszej parafii. Członkowie KSM w każdy piątek uczestniczą we Mszy Świętej, po której spotykają się na wspólnej modlitwie, czuwaniach, zabawach i spotkaniach tematycznych.

Młodzież należąca do KSM angażuje się m.in w Światowe Dni Młodzieży – są wolontariuszami. Aktywnie pomaga w działającym na terenie parafii Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje również różne wyjazdy, np. do Białej Niżnej na noce czuwania u sióstr dominikanek. Współpracuje także z innymi oddziałami KSM.

W niedzielę 22 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Młodzież z lipińskiego oddziału KSM włączy się tego dnia w liturgię na mszach świętych i zwróci się do wszystkich wiernych z gorącą prośbą o hojną ofiarę do puszek na wykonanie nowego pięknego sztandaru.

Nowy sztandar to inicjatywa młodych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii. Na sztandarze znajdzie się zawołanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów? GOTÓW!” oraz napis: „KSM LIPINKI”. Sztandar ozdobią ponadto godło KSM oraz obraz figury Matki Bożej Lipińskiej.

Warto wesprzeć naszą zaangażowaną religijnie i woluntarystycznie młodzież, która tak bardzo pragnie, aby lipiński oddział KSM miał nowy sztandar. Pomóżmy im spełnić to marzenie, a sztandar, który będzie owocem naszej hojności, pozostanie dla potomnych. Prosimy o szczodre ofiary!

Informacje o działalności KSM w Lipinkach przesłała Gabriela Lang.

Tagi: , ,

Kategoria: Religia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest