Wybierz Strona

Krwiodawcy Klubu HDK Lipinki oddali w 2016 roku 72,5 l krwi

Krwiodawcy Klubu HDK Lipinki oddali w 2016 roku 72,5 l krwi

Sukcesem dla lipińskiego krwiodawstwa zakończył się ubiegły rok. Nasi krwiodawcy zrzeszeni w Klubie HDK Lipinki oddali łącznie 72,55 litra krwi. Gratulujemy!

kubek HDKW roku 2016 duża aktywność krwiodawców z Lipinek jeszcze się zwiększyła. Według statystyk RCKiK Oddziału Terenowego w Gorlicach członkowie Klubu HDK Lipinki oddawali krew aż 162 razy. Na liczbę tę składały się donacje z trzech akcji zorganizowanych w dworze Byszewskich w Lipinkach – 13 marca, 26 czerwca i 4 grudnia (łącznie prawie 43 litry krwi) oraz aktywność indywidualna. Spośród 28 działających na terenie powiatu gorlickiego klubów zajęliśmy bardzo wysokie 5. miejsce.

A kolejna akcja honorowego oddawania krwi w Lipinkach już niebawem – spotkamy się w niedzielę 19 marca 2017 roku w zabytkowym dworze w Lipinkach. Zapraszamy wszystkich członków, a szczególnie serdecznie tych, którzy pragną dołączyć do grona lipińskich krwiodawców. A Klub HDK Lipinki liczy sobie obecnie 99 osób.

Wyniki krwiodawstwa w powiecie gorlickim – 2016 rok:
Lp.Klub HDKLiczba donacjiIlość oddanej krwi
1.Klub PCK Gorlice352158,10
2.Klub HDK Fabryka Maszyn Gorlice275123,75
3.Klub HDK OSP Kobylanka21094,35
4.Klub HDK ZSZ im. K. Pułaskiego Gorlice19284,90
5.Klub HDK Lipinki16272,55
6.Klub HDK UM Bobowa13660,15
7.Klub HDK ZS nr 1 im. I. Łukasiewicza Gorlice11852,40
8.Klub HDK OSP Kwiatonowice11451,30
9.Klub HDK OSP Łuzna11049,50
10.Klub HDK I LO im. M. Kromera Gorlice9943,35

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

  • pon
    30
    Lis
    2020

    XXI Sesja Rady Gminy Lipinki

    08:30Dom Wiejski w Lipinkach

    Porządek obrad znajdziesz TUTAJ

  • wt
    01
    Gru
    2020

    Zbiórka odpadów zmieszanych

    6:00 - 6:30Gmina Lipinki

    Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

  • sob
    05
    Gru
    2020

    10-lecie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Lipinkach

    Relacja z wydarzenia TUTAJ

  • nie
    06
    Gru
    2020

    Mikołajkowa Akcja Zbiórki Krwi

    9:00 - 13:00Szpital - Stacja Krwiodawstwa w Gorlicach

    Organizatorzy: HDK Kwiatonowice i HDK Czerwona Krwinka Libusza. Więcej informacji TUTAJ!

  • pon
    07
    Gru
    2020

    Zbiórka odpadów segregowanych

    6:00 - 6:30Gmina Lipinki

    Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

  • nie
    21
    Lut
    2021

    XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

    18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

    Termin planowany - pandemia decyduje!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum