Ponad 15 litrów krwi podczas wiosennej akcji Klubu HDK Lipinki

| 19 marca 2017 | 0 Komentarzy | Odsłon: 1 077

Podczas przeprowadzonej w Lipinkach 19 marca 2017 roku wiosennej akcji oddawania krwi miejscowego Klubu HDK PCK 34 krwiodawców oddało 15,3 litra krwi. Frekwencja, pomimo sezonu grypowego, wyraźnie dopisała.

Lipińscy krwiodawcy przyzwyczają nas do wysokiego zaangażowania w oddawaniu krwi na wspólnych akcjach krwiodawstwa, organizowanych przez miejscowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Lipinkach. Nie inaczej było w dzisiejsze przedpołudnie. Do oddania krwi w świetlicy lipińskiego zabytkowego dworu zgłosiło się 41 osób chcących przekazać swoją krew na potrzeby leczenia i ratowania życia innych. Spośród nich do oddania krwi ze względów zdrowotnych nie zakwalifikowało się tylko 6 osób.

W rezultacie kilkugodzinnej zbiórki krew oddało 34 osoby, od których zebrano 15,3 litra tego drogocennego płynu. Na listę krwiodawców, którzy oddali krew wpisali się:

Baranowska Joanna, Biernacki Szczepan, Boszkowicz Mirosław, Bryndal Justyna, Bubniak Bogumił, Bubniak Wiktor, Budziak Wioleta, Buraś Jacek, Dedo Joanna, Dybaś Tomasz, Gurba Dawid, Gurbisz Andrzej, Jurusik Piotr, Karp Waldemar, Kmiotek Anna, Knapik Kamil, Knapik Magdalena, Kowal Katarzyna, Majka Katarzyna, Orzechowska Iwona, Orzechowski Marcin, Polaszek Marcin, Polaszek Marek, Polaszek Roman, Staniszewska Stanisława, Szkaradek Agata, Ślusarz Jan, Świątkowska Anna, Świątkowski Dariusz, Świątek Dorota, Świątek Sabina, Świerzowski Tomasz, Tatara Mieczysław, Zięba Mirosław

W trakcie akcji przyjęto 12 deklaracji przystąpienia do klubu HDK od nowych członków. Od dnia dzisiejszego nasz klub liczy 111 krwiodawców. Wszystkim krwiodawcom, również tym, którym nie udało się dzisiaj oddać krwi, dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie niedzielnego czasu na wspaniały dar pomocy dla innego człowieka.

Dziękujemy załodze OT RCKiK w Gorlicach za sprawne przeprowadzenie akcji, a Wójtowi Gminy Lipinki Panu Czesławowi Rakoczemu za udostępnienie na cele akcji pomieszczeń świetlicy zabytkowego dworu w Lipinkach.

Każdy z uczestników dzisiejszej akcji otrzymał w formie upominku parasol i klubowy notesik. Następna wspólna akcja krwiodawstwa naszego klubu odbędzie się w dniu 24 września. W międzyczasie przeprowadzane będą akcje krwiodawstwa w sąsiednich miejscowościach, gdzie również funkcjonują kluby HDK. O ich terminach i miejscach na bieżąco informować będziemy w NIS Lipinek. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Prezes Klubu
HDK PCK w Lipinkach
Jan Ślusarz

Tagi: , ,

Kategoria: Galerie, Wydarzenia, Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest