Wybierz Strona

Sensacyjny zwycięzca XI Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach

W mglistą i dżdżystą sobotę 21 października 2017 roku rozegrany został XI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Rywalizację na tradycyjnych trasach 5km i 10km ukończyło 247 zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył pierwszy raz goszczący w Lipinkach Adam Czerwiński z Krakowa. Na krótszej trasie triumfowała kolejny raz Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego.

Start zawodników XI Biegu Ulicznego odbył się jeszcze przy dobrej pogodzie

Jedna z największych w regionie imprez biegowych cieszy się niegasnącym powodzeniem, a wielbicieli biegania i tych, którzy swym uczestnictwem pragną oddać cześć zmarłemu przedwcześnie trenerowi i wychowawcy młodzieży Kazimierzowi Świerzowskiemu, nie jest w stanie odstraszyć nawet kiepska pogoda. W tym roku na starcie biegu w Lipinkach stanęło ponad ćwierć tysiąca biegaczy, a zmagania ukończyło ostatecznie 247 zawodników. Jak zwykle rywalizacja przebiegała w świetnej atmosferze, a sygnał do startu dał Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy, który uczestniczył również w dekoracji najlepszych zawodników po biegu.

Na dystansie 10km najszybszy okazał się debiutujący w Lipinkach Adam Czerwiński z Krakowa (31:52), który na mecie o ponad pół minuty wyprzedził drugiego Huberta Wierdaka z Korczyny k. Krosna (32:24). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Pociecha z Krygu z czasem 32:36, który w ubiegłym roku zdobył srebrny medal z czasem gorszym o 8 sekund, ale dziś, mimo iż poprawił swój wynik, musiał zadowolić się brązem. Pierwsze miejsce w kategorii biegaczy z gminy Lipinki zajął Marcin Górka (36:42 – 8. m-ce), na drugim uplasował się Prezes ULKS Lipinki Bartosz Świątkowski (38:57 – 18. m-ce), a trzeci na linii mety zameldował się Wiktor Bubniak (41:49 – 27. m-ce).

Zwycięzca XI edycji Biegu Adam Czerwiński z trenerem Tomaszem Świerzowskim

W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (17:55), która w Lipinkach czuje się jak u siebie, kilka razy stawała już na najwyższym podium naszego biegu, a w roku ubiegłym zdobyła srebrny medal. Drugie miejsce na 5km kobiet zajęła Kamilia Hayder z Krakowa (18:22), a trzecia linię mety pokonała Paulina Buziak-Śmiatacz z LKS Stal Mielec (19:41) – reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro w… chodzie na 20km. W kategorii zawodniczek reprezentujących gminę Lipinki trasę tę najszybciej przebiegła Paulina Kicilińska (23:32 – 19. m-ce), drugie miejsce zdobyła Gabriela Krupa (23:34 – 20. m-ce), a trzecie wywalczyła Marzena Belczyk (25:13 – 27. m-ce).

W kategorii juniorek najszybsza okazała się Marzena Węgrzyn z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa (20:44), która na mecie wyprzedziła o 21 sek. Kamilę Czajkę z ULKS Technik Trzcinica (21:23). Trzecia na mecie lipińskiego biegu ulicznego zameldowała się Aleksandra Radzik z Wojnarowej (21:28) reprezentująca ULKS Lipinki. Ostra walka o zwycięstwo w kategorii juniorów rozegrała się pomiędzy Szymonem Ziębą z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa (16:27) oraz Stanisławem Lebiodą z KKS Victoria Stalowa Wola (16:30). Obaj młodzi zawodnicy to reprezentanci Polski w Mistrzostwach Europy LA. Trzecie miejsce na podium w tej kategorii zdobył Kamil Mezglewski (17:01) biegnący w barwach KB Krościenko Wyżne.

Po udanym starcie odpoczywają: Paulina Buziak-Śmiatacz i Kamilia Hayder

Święto biegania w Lipinkach zakończyło się pełnym sukcesem. Łącznie, doliczając uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych w zabytkowym parku w Lipinkach, które rozpoczęły się jeszcze przed biegiem głównym, wystartowało dzisiaj w Lipinkach ok. 350 pasjonatów tej formy aktywności ruchowej. W centrum miejscowości i na trasie biegaczy dopingowały setki kibiców. Impreza przeprowadzona została sprawnie, a po biegu można było się pokrzepić gorącym bigosem i kawałkiem pysznej szarlotki. Osobne podziękowania, aby teraz nikogo nie pominąć, złożymy w najbliższym czasie wszystkim, dzięki którym XI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego mógł się odbyć. Do zobaczenia za rok!