XXVI Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Lipinki

| 6 maja 2018 | 0 Komentarzy | Odsłon: 358

27 kwietnia 2018 roku w parku w Lipinkach odbyły się XXVI Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Lipinki. W zawodach wzięło udział 116 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły z Gminy Lipinki.

Puchar Wójta zdobyła Szkoła Podstawowa w Lipinkach, uzyskując 201 punktów, przed SP Pagorzyna i SP Wójtowa po 75 punktów, a na czwartym miejscu z 68 punktami sklasyfikowana została SP Kryg. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz koszulki.

Tegoroczne zawody przygotowane i przeprowadzone zostały przez pracowników Gminnego Centrum Kultury w Lipinkach, działaczy LUKS Lipinki oraz nauczycieli wychowania fizycznego SP Lipinki: Annę Wojnę i Tomasza Świerzowskiego.

W tym roku zawody zostały podzielone na dwie części. W kwietniu odbyły się biegi dla kas 4 – 7 oraz II i III gimnazjum, natomiast w czerwcu rozegrane zostaną biegi dla klas I-III oraz przedszkolaków przy okazji Zawodów Lekkoatletycznych Dla Najmłodszych.

Warto wspomnieć że Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Lipinki mają już swoją historię.
Pierwszy raz odbyły się w 1993 roku, a pomysłodawcą był nauczyciel wychowania fizycznego SP Lipinki Kazimierz Świerzowski. Podczas tych zawodów swoje pierwsze sukcesy osiągali późniejsi mistrzowie i reprezentanci Polski w lekkiej atletyce. Biegi przełajowe spełniają bardzo ważną rolę w rozwoju młodych sportowców, nie tylko biegaczy

 

XXVI Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Lipinki – WYNIKI:

Dziewczęta 2007 i młodsze – 800m

1. Martyna Markowicz – Lipinki – 20
2. Karolina Budziak – Lipinki – 17
3. Weronika Mituś – Lipinki – 14
4. Emilia Przybyłowicz – Lipinki – 11
5. Martyna Świątek – Lipinki – 10
6. Martyna Belczyk – Lipinki – 9
7. Amelia Lizak – Lipinki – 8
8. Martyna Podgórska – Lipinki – 7
9. Natalia Magusiak – Lipinki – 6
10. Aleksandra Knapik – Lipinki – 5
11. Oliwia Gajewska – Kryg – 4
12. Patrycja Haluch – Lipinki – 3
13. Anna Malszyn – Kryg – 2
14. Amelia Przybyłowicz – Lipinki – 2
15. Sandra Koszyk – Lipinki – 1
16. Nikola Śliwa – Lipinki – 1
17. Zofia Baranowska – Lipinki                       
18. Aleksandra Kozioł – Lipinki
19. Wiktoria Ludwin – Kryg
20. Aleksandra Twardoch – Wójtowa
21. Julia Przybyłowicz – Kryg
22. Oliwia Gabowska – Pagorzyna
23. Amelia Staniszewska – Pagorzyna
24. Julia Kusiak – Pagorzyna
25. Kinga Skałba – Pagorzyna
26. Katarzyna Kosińska – Wójtowa
27. Karolina Nowak – Wójtowa
28. Patrycja Szurek – Kryg
29. Izabela Nowak – Wójtowa
30. Sonia Wszołek – Kryg
31. Emilia Buś – Kryg

Chłopcy 2007 i młodsi – 1000m

1. Miron Trybek – Wójtowa – 20 – 3.54
2. Mateusz Przybyłowicz – Lipinki – 17 – 3.55
3. Ignacy Magnuszewski – Pagorzyna – 14 – 3.56
4. Kacper Świerzowski – Lipinki – 1 – 3.57
5. Oliwier Rusyn – Kryg – 10 – 3.59
6. Bartosz Budziak – Lipinki – 9 – 4.00
7. Piotr Polaszek – Lipinki – 8 – 4.03
8. Sebastian Dyląg – Lipinki – 7 – 4.12
9. Filip Szczerba – Pagorzyna – 6 – 4.23
10. Dominik Stygar – Wójtowa – 5 – 4.27
11. Fabian Zagórski – Kryg – 4 – 4.29
12. Beniamin Kasprzak – Lipinki – 3 – 4.30
13. Miłosz Kmiecik – Pagorzyna – 2
14. Jan Kasprzak – Lipinki – 2
15. Filip Świątek – Lipinki – 1
16. Daniel Wójcik – Lipinki – 1
17. Adrian Klimczak – Lipinki           
18. Michał Korzonek – Wójtowa
19. Bartłomiej Wieczorek – Lipinki
20. Konrad Lubaś – Kryg
21. Mateusz Deda – Lipinki
22. Bartłomiej Kiełtyka – Wójtowa
23. Kacper Godfryd – Pagorzyna
24. Kamil Szura – Lipinki
25. Arkadiusz Patrzyk – Lipinki
26. Szymon Gawlak – Lipinki
27. Damian Dudra – Lipinki
28. Bartłomiej Mika – Lipinki
29. Jan Biernacki – Lipinki

Dziewczęta 2005-2006  – 800m

1. Emilia Michalik – Lipinki – 20
2. Patrycja Cetnarowska – Lipinki – 17
3. Kornelia Kmiecik – Pagorzyna – 14
4. Weronika Nabożna – Lipinki – 11
5. Weronika Grzyb – Wójtowa – 10
6. Wiktoria Królikowska – Kryg – 9
7. Natalia Świątkowska – Lipinki – 8
8. Aleksandra Nowak – Wójtowa – 7
9. Amanda Szurek – Wójtowa – 6
10. Weronika Bubniak – Lipinki – 5
11. Marlena Drąg – Kryg – 4
12. Melania Szczerba – Pagorzyna – 3
13. Małgorzata Baran – Lipinki – 2
14. Natalia Daniło – Kryg – 2
15. Aleksandra Trznadel – Wójtowa – 1
16. Natalia Kosińska – Wójtowa – 1
17. Karolina Legdowicz – Pagorzyna
18. Patrycja Skałba – Pagorzyna
19. Wiktoria Mastej – Pagorzyna
20. Zuzanna Kluk – Kryg

Chłopcy 2005 – 2006  – 1000m

1. Arkadiusz Juszczak – Kryg – 20
2. Sebastian Bielakiewicz – Wójtowa – 17
3. Łukasz Pabis – Lipinki – 14
4. Mateusz Polaszek – Lipinki – 11
5. Wojciech Knapik – Pagorzyna – 10
6. Jakub Bania – Wójtowa – 9
7. Bartosz Szudy – Pagorzyna – 8
8. Hubert Zagórski – Kryg – 7
9. Wiktor Przybyło – Kryg – 6
10. Marek Feciuch – Kryg – 5
11. Dominik Gaborski – Pagorzyna – 4
12. Mateusz Dudra – Lipinki – 3
13. Jakub Krygowski – Pagorzyna – 2
14. Dominik Patrzyk – Lipinki – 2
15. Jan Dybaś – Pagorzyna – 1
16. Jakub Trznadel – Wójtowa – 1
17. Kamil Świątkowski – Pagorzyna
18. Karol Kuczaj – Pagorzyna      

Dziewczęta 2004 – 2002 – 1000m

1. Agnieszka Sikora – Lipinki – 20 – 3.45
2. Paulina Kicilińska – Lipinki – 17 – 3.55
3. Zuzanna Bigos – Pagorzyna – 14 – 4.45

Chłopcy 2004 – 2002  –  1500m

1. Kamil Musiał – Lipinki – 20 – 5.02
2. Szymon Klimczak – Lipinki – 17 – 5.20
3. Miłosz Staniszewski – Lipinki – 14v5.26
4. Sławomir Świerzowski – Lipinki – 11 – 5.28
5. Łukasz Dusza – Lipinki – 10
6. Krzysztof Radwan – Lipinki – 9
7. Dawid Bubniak – Lipinki – 8
8. Mateusz Kozień – Lipinki – 7
9. Mateusz Staniszewski – Lipinki – 6
10. Fabian Dyląg – Lipinki – 5
11. Mateusz Bubniak – Lipinki – 4
12. Patryk Przybyłowicz – Lipinki – 3
13. Sebastian Buś – Lipinki – 2
14. Wojciech Krupa – Lipinki – 2
15. Damian Kozioł – Pagorzyna – 1

DRUŻYNOWO

1.SP Lipinki – 37 + 28 + 37 + 48 + 51 = 201pkt

2. SP Pagorzyna – 14 + 22 + 22 + 17 + 0 = 75

3. SP Wójtowa – 27 + 25 + 23 + 0 + 0 = 75

4. SP Kryg – 33 + 14 + 15 + 6 + 0 = 68

Tagi: , , , ,

Kategoria: Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest