Wybierz Strona

Pierwszy komitet wyborczy z gminy Lipinki zarejestrowany

Pierwszy komitet wyborczy z gminy Lipinki zarejestrowany

W Nowym Sączu zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina w Lipinkach wspierający urzędującego wójta Czesława Rakoczego. To pierwszy komitet z gminy Lipinki oficjalnie zgłoszony przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Funkcję pełnomocnika wyborczego niezmiennie pełni Leszek Litwa. Więcej zmian, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, dotyczyć będzie kandydatów KWW Nasza Gmina w Lipinkach. W ich gronie znajdą się radni od lat wspierający wójta Czesława Rakoczego, ale też ci samorządowcy, którzy w 2014 roku startowali z innych komitetów wyborczych, jak też osoby, które swą przygodę z samorządem lokalnym dopiero zaczynają. Szczegóły podamy po opublikowaniu oficjalnej listy kandydatów tego komitetu, co stanie się przed 17 września.

Swoją listę kandydatów na radnych wystawi również w gminie Lipinki Prawo i Sprawiedliwość, które jednocześnie przedstawi mocnego kandydata na stanowisko wójta. Niemal na pewno będzie nim Witold Bochenek – kierownik Stacji Naukowej Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk w Szymbarku. Pochodzący z Lipinek kandydat PiS na wójta gminy Lipinki mieszka obecnie w Bednarce. Jaki będzie skład drużyny kontrkandydata wójta Czesława Rakoczego? To na razie owiane jest tajemnicą.

Ze sceny politycznej naszej gminy prawdopodobnie zniknie działający od 2010 roku KWW Przyjaźni Ludziom. Może to oznaczać zarówno wzmocnienie dla KWW Nasza Gmina w Lipinkach, jak też na przykład KW Polskiego Stronnictwa Ludowego, który również planuje w Lipinkach wystawić niewielu, ale mocnych kandydatów. Na więcej szczegółów znów będziemy musieli poczekać parę tygodni.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

1 komentarz

 1. mieszkaniec

  Najwyższy czas na zmiany. Pan Rakoczy przez tyle lat tylko zadłuzył gminę i pozałatwiał swoje prywatne interesy. Pora na wójta z prawdziwego zdarzenia, który zaproponuje coś dla gminy.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK