Wybierz Strona

Czesław Rakoczy i Łukasz Bieniek oficjalnymi kandydatami na Wójta Gminy Lipinki

Czesław Rakoczy i Łukasz Bieniek oficjalnymi kandydatami na Wójta Gminy Lipinki

Nie czekaliśmy długo na rejestrację pierwszych kandydatów na Wójta Gminy Lipinki. Na początku tego tygodnia uczynili to urzędujący wójt Czesław Rakoczy oraz walczący po raz drugi o to stanowisko Łukasz Bieniek.

Wójta Czesława Rakoczego (l. 62) wspiera tradycyjnie Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina w Lipinkach, który zarejestrował kandydatów na radnych we wszystkich 15 okręgach wyborczych naszej gminy. Łukasz Bieniek (l. 33) może liczyć na wsparcie Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój i Przyszłość Gminy, który wystawia chętnych do objęcia mandatu w 9 okręgach wyborczych, w jednym z nich startuje sam kandydat tego komitetu na wójta.

Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie startu w wyborach samorządowych Witolda Bochenka reprezentującego KW Prawo i Sprawiedliwość. Biorąc pod uwagę ostatnie wpisy na Facebooku, to sprawa przesądzona i w najbliższych godzinach lub dniach na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawi się nazwisko trzeciego kandydata do fotelu Wójta Gminy Lipinki.

Zapraszamy wszystkich do sondażowej zabawy i głosowania na swojego faworyta :)

[total-poll id=22988]

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

46 komentarzy

 1. Heniek

  Obserwatorze, będziesz. Nie wiem czy wiesz ale fundusze o których wspomniałeś, miałeś na myśli pewnie „profilaktykę” można wykorzystać w szeroki sposób, np kluby zainteresowań i sportowe, zajęcia dodatkowe w szkołach, nauka pływania, jazdy na nartach dla dzieci, stypendia, kolonie, koncerty, festyny i wycieczki do każdego zakątka w kraju a nie z roku na rok Łagiewniki. Przyzwyczajeni mieszkańcy i obcy z okolicznych powiatów zapisują się tylko dla darmowego kotleta. Taka integracja.

  Odpowiedz
 2. Mieszkaniec wsi

  Moim zdaniem inni kandydaci sa kiepscy jakie oni maja obycie w sprawach urzedowych . Panie Bieńku nie wystarczy mieć wykształcenie lesnicze zeby zostac wójtem , trzeba troche poćwiczyc na przyszłość nad wypowiedzia bo troche to wyglada jak od siekery :/ Mislicie wszyscy ze jak wybiora nowego wójta to cos sie zmieni? I tak beda rodziny poobsadzane czy ze strony Łukasza czy ze strony Witka , a przeciez trzeba troche doswiadczenia oraz obycia w swiecie. Gdyby tak było to troche mozna było sie zainteresowac , zaangazowac i byc bardziej społecznym :)

  Odpowiedz
  • mieszkaniec gminy

   Bardzo rzeczowa ocena!

   Odpowiedz
 3. Edward

  Panie Czesławie, czyż to nie szaleństwo porywać się na tak ogromne koszty organizując wycieczki, imprezy strażakom a teraz dzień seniora dla 200 osób mam nadzieje ze te „koszty kampani „ pokrywa pan ze swojej kieszeni, bo nie życzę sobie by tak marnować budżet gminy. Dla władzy zrobi pan wszystko. To przykre i przerażajace. Jak są marnowane pieniądze. Jest tyle ludzi potrzebujących …. WSTYD! Zejdź pan ze sceny już. A Panie Piotrze liczę na dodanie komentarza,jeśli to badał niezależny serwis …

  Odpowiedz
  • obserwator

   Nie wiem czy wiesz Panie Edwardzie że fundusze na powyższe imprezy nie pochodzą z budżetu gminy ,to są pozyskane na dane cele programy i nie mogą byc przeznaczone na drogi ,chodniki czy coś innego.Bardzo dobrze że mieszkańcy gminy za darmo mogą się zintegrować i Pan też może z tego skorzystać .Pozdrawiam .

   Odpowiedz
   • Kiler

    Chciałbym zobaczyć te programy bo dziwnym trafeum nawet dany program musi mieć wkład własny z budżetu gminy!Chyba obserwator nie poinformowany albo ma zmydlone oczy…a skąd nagle tyle tych programów przed wyborami?Wcześniej tego jakoś nie było…..

    Odpowiedz
 4. Kunegunda

  Tak mowa tu o tym udzielaniu społecznie ale ktoś zapomniał tutaj napisać ze Pan Witold tyle lat udzielał się społecznie w komitecie budowy kościoła!!!

  Odpowiedz
 5. Z Lipinek

  Kiler..A w czym Pan Witek jest lepszy od Łukasza? Skąd pewność że będzie dobrym wójtem? Przecież też nie ma doświadczenia. W gminie nigdy nie udzielał się w żaden sposób. Łukasz przynajmniej udzielał się społecznie jak to ujales a Pan Witold ?,,,

  Odpowiedz
  • Kiler

   Myślę ze będą organizowane spotkania Pana Bochenek z mieszkańcami gminy posłuchamy jego programu zobaczą Państwo co ma takiego czego nie ma inny kandydat i zadecydują Państwo na kogo skreślić krzyżyk.Myślę ze potrzeba nam zmiany a jaka ona będzie i jakiej jakości to zależy od Was wyborcow

   Odpowiedz
 6. Piotr

  nareszcie właściwy kontrkandydat na stanowisko wójta, będzie sie działo, panie Witku gratuluje decyzji

  Odpowiedz
 7. Z Lipinek

  Kiler o ile się nie mylę to przynależność do OSP to raczej powołanie a nie zainteresowania i horyzonty… ale nadal nie odpowiedziałeś, skoro nie Łukasz to kto Twoim zdaniem? czy to przypadkiem dla Ciebie byle kto byle nie Łukasz..

  Odpowiedz
  • Kiler

   myśle, że masz racje ze jeśli ktoś ma powołanie na strażaka to niech nim pozostanie a władze odda Panu Witkowi

   Odpowiedz
 8. Z Lipinek

  Kiler napisał(a):
  21 września 2018 o 14:08

  No właśnie to lepiej niech zostanie tym strazakiem bo kto by był na to zawycie syreny!!!A funduszami niech zajmie się ktoś kto ma łeb od tego

  A kto według Ciebie ma łeb do tego??

  Odpowiedz
  • Kiler

   Na pewno nie człowiek, którego horyzonty i zainteresowania to OSP Lipinki

   Odpowiedz
 9. Sąsiadka

  Przyszedł czas na Dobre zmiany i do tego Witka mamy!!!!

  Odpowiedz
 10. mjkiu

  Najlepszy kandydat to Tylko Czesław Rakoczy.

  Odpowiedz
 11. Piotr Popielarz

  Edwardzie, Leonie, Olu, itd… Bardzo proszę o wysiłek zebrania się do kupy i określenia płci :) Słyszałem już o rozdwojeniu jaźni, ale to przekracza wszelkie wyobrażenia.

  Odpowiedz
  • Edward

   Proszę o dodawanie wszystkich komentarzy, nawet tych nie pochlebnych dla Czesława, proszę dodać komentarz o skandalu na zebraniu wiejskim w Rozdzielu, inaczej nie będzie to niezależny serwis… Rozdwojenie jaźni to ma pan wstępując w komitywę z Czesławem Rakoczym. Czekam na zatwierdzenie komentarza

   Odpowiedz
 12. Anonim

  Tylko Czesław Rakoczy nie obiecuje tylko daje gwarancję na wykonanie rozpoczętych działań w gminie takich jak wodociągi, chodniki, parking koło szkoły, obronę dworu i parku aby zostały w rekach gminy bo już ma fundusze i ogromne doświadczenie.

  Odpowiedz
  • Kiler

   No właśnie to lepiej niech zostanie tym strazakiem bo kto by był na to zawycie syreny!!!A funduszami niech zajmie się ktoś kto ma łeb od tego

   Odpowiedz
  • Kiler

   Ta gwarancja jest od ponad 20 lat i niestety ale już nie działa na wyborcow

   Odpowiedz
  • Anonim

   Hahahahahahahahahahahah

   Odpowiedz
  • Rodzic

   Zatem gdzie ten parking pod szkołą w Krygu? Od roku zamknięty na łańcuch do którego klucze mają tylko nauczyciele. Jedyne co zrobiono to nawieziono kamieni kupę… bo przecież bardziej niż bezpieczeństwo uczniów, Pani dyrektor wraz z wójtem martwią się o niszczona nawierzchnię!

   dobra zmiano nadchodź!

   Odpowiedz
 13. xxx

  Anonim napisał(a):
  20 września 2018 o 21:10

  Od lat człowiek działający w lokalnym PiS.Zatrudniony na stanowisku dyrektora od wielu lat.To mało bo moim zdaniem dużo.A co ma lokalny strażak czy leśnik lepszego aby ubiegać się o fotel wójta?

  Do Anonim: A od kiedy stanowisko na jakim się jest czy czym się człowiek zajmuje jest wyznacznikiem tego jakim się będzie wójtem???? Ten jak to nazwałeś ” lokalny strażak czy leśnik” jest na każde zawycie syreny gdy komuś dzieje się krzywda a Pan Dyrektor?? jakoś nie widzę jego zaangażowania w gminie. Nie ujmuję mu w żaden sposób bo może być super dyrektorem ale nie zapominajmy o tym że wybieramy wójta naszej gminy. I nie patrzę tutaj na partię czy stanowisko jakie zajmuje ale o zaangażowanie w Gminie w jakiejkolwiek formie…

  Odpowiedz
  • Kiler

   A jakie doświadczenie ma „lokalny strażak”w zarządzaniu gmina?Prace społeczne nie równają się ciężkiej pracy na fotelu wójta!!!To jest wielka kasa i ogromna odpowiedzialność.

   Odpowiedz
  • Edward

   Tak wiec lokalny strażak i leśnik niech będzie zwarty i gotowy na zawycie syreny a nie na stanowisko włodarza gminy

   Odpowiedz
 14. TEODOR

  POWINIEN BYC KTOS WYBRANY KTO MIESZKA PO ZA LIPINKAMI,BO WTEDY POZOSTALE MIEJSCOWOSCI MOZE SKORZYSTAJA Z TEJ WLADZY A NIE WSZYSTKIE INWESTYCJE W LIPINKACH …LUDZIE W OKOLICACH SZCZEGOLNIE PAGORZYNA WOJTOWA BORYKAJA SIE Z BRAKIEM WODY ,STUDNIE WYSYCHAJA ODKAD PISOWSKA WLADZA WPUSCILA NA TEREN GMINY EKIPE Z GEOFIZYKI NOMENOMEN Z T O R U N I A

  Odpowiedz
 15. Kolega

  Pan Bieniek i Pan Bochenek powinni najpierw być społecznikami ,pokazać ze coś zrobili dla gminy zero zaangazowania . Po ich wyborze GMINA LEŻY I PŁACZE

  Odpowiedz
 16. Herflik

  Czytanie komentarzy traci najmniejszy sens jeżeli pisze je ta sama osoba.

  Odpowiedz
 17. Anonim

  Witku jesteśmy z toba

  Odpowiedz
 18. ...

  Trzymam kciuki za Pana Bochenka! Takich ludzi potrzebuje nasza gmina!

  Odpowiedz
 19. Anonim

  Uważam, że najbardziej się nadaje dr. Bochenek. Człowiek który ma najwięcej wiedzy i twardej ręki do kierowania gmina i pomocy gminie!

  Odpowiedz
 20. xd

  Uważam, że dr Witold Bochenek to najlepszy kandydat.

  Odpowiedz
 21. Anonim

  Wykształcenie nie jest tutaj najważniejsze. Chodzi o to żeby być dla ludzi a nie zagarniać wszystko pod siebie tak jak dzieje się to dotychczas! gmina nie składa sie z dwustu wybrańców, każdy powinien być traktowany równo.

  Odpowiedz
  • Zdegustowana

   Obecna władza w Polsce pokazała ile jest pieniędzy w państwie i dala je wyraźnych formach ludziom-wszystkim ludziom.I tak się stanie na niższym szczeblu w naszej gminie.Obecna władza to tylko ustawka i tyle.Czy tego chcemy MY wyborcy??? Takiej osoby która nas nie szanuje???Zastanowmy się gorąco….

   Odpowiedz
 22. Anonim

  Popieram wyborce. Wykształcenie nie ma nic wspólnego z cechami przywódczymi. Ich się nie da nabyć!

  Odpowiedz
  • Anonim

   A co ma znaczenie?Zmiana której nie było od ponad 20lat i drugi kandydat który nie ma już ogóle doświadczenia i wyksztalcenia???Co ma takiego Pan Bieniek???

   Odpowiedz
  • Anonim

   A który Pana/Pani zdaniem kandydat ma cechy przywódcze???Ktoś kto nie ma ogóle doświadczenia w jakimkolwiek kierowanui a nie mówiąc o kierowaniu gmina i pozyskiwaniu środków aby ta gmina rozwijać?Człowiek który startuje z partii która nie zawiodła swoich wyborców w rzadzie da w gminach tez da pieniądze a Pan Bochenek wie jak po nie sięgnąć!!!!

   Odpowiedz
 23. Wyborca

  Szanowny Anonim a co masz na myśli kompetentna :
  _-zero doświadczenia samorządowego ?
  -zero pracy społecznej dla naszej gminy?
  -zero zainteresowania problemami w gminie ?
  – wykształcenie nic wspólnego n zarządzaniem?
  Gdzie te kompetencje gdzie ta wielka osobowość ,od kiedy społeczni od kiedy wielki samorządowiec , że piszesz o Jego kompetencjach ,gdzie miałeś Pana Kandydata okazje zaobserwować ?Popraw i daj argumenty jak się mylę- to może i mnie przekonasz Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Anonim

   Od lat człowiek działający w lokalnym PiS.Zatrudniony na stanowisku dyrektora od wielu lat.To mało bo moim zdaniem dużo.A co ma lokalny strażak czy leśnik lepszego aby ubiegać się o fotel wójta?

   Odpowiedz
  • Co??

   Wyborco, oj Wyborco pogłęb swoją wiedzę…

   Odpowiedz
 24. Aninim

  Łukasz trzymamy kciuki!!

  Odpowiedz
 25. Anonim

  Myślę ze trzeba zmian ale dobrych zmian i ludzi którzy maja o tym pojęcie. Dr Bochenek wykształcony doświadczony który ma potencjał na stworzenie uczciwiej gminy….

  Odpowiedz
 26. Z lipinek

  Łukasz tym razem musi się udać 🙂 trzymamy kciuki

  Odpowiedz
 27. Anonim

  Myślę ze Witold Bochenek to najbardziej kompetentna osoba na to stanowisko. Ja glosuje na Pana Bochenka!!!

  Odpowiedz
 28. Anonim

  Brawo Lukasz. Trzymam kciuki.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  20
  Wrz
  2020

  VI Piesza Pielgrzymka Gminy Lipinki do Dębowca

  05:00Stary kościół w Lipinkach

  Zapisy do 17.09.2020 - SZCZEGÓŁY!

 • czw
  24
  Wrz
  2020

  Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

  11:00 - 12:30Rozdziele
 • czw
  24
  Wrz
  2020

  Zebranie wiejskie sołectwa Lipinki

  17:00Dom Wiejski w Lipinkach

  Porządek obrad znajdziesz TUTAJ!

 • pt
  25
  Wrz
  2020

  Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

  11:00 - 12:30Bednarka
 • sob
  26
  Wrz
  2020

  Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

  11:00 - 12:30Lipinki
 • nie
  27
  Wrz
  2020

  XII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach
 • sob
  10
  Paź
  2020

  IV Maraton na Orientację KIWON

  07:00Wójtowa

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK