Czesław Rakoczy i Łukasz Bieniek oficjalnymi kandydatami na Wójta Gminy Lipinki

| 19 września 2018 | 46 komentarzy | Odsłon: 5 120

Nie czekaliśmy długo na rejestrację pierwszych kandydatów na Wójta Gminy Lipinki. Na początku tego tygodnia uczynili to urzędujący wójt Czesław Rakoczy oraz walczący po raz drugi o to stanowisko Łukasz Bieniek.

Wójta Czesława Rakoczego (l. 62) wspiera tradycyjnie Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina w Lipinkach, który zarejestrował kandydatów na radnych we wszystkich 15 okręgach wyborczych naszej gminy. Łukasz Bieniek (l. 33) może liczyć na wsparcie Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój i Przyszłość Gminy, który wystawia chętnych do objęcia mandatu w 9 okręgach wyborczych, w jednym z nich startuje sam kandydat tego komitetu na wójta.

Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie startu w wyborach samorządowych Witolda Bochenka reprezentującego KW Prawo i Sprawiedliwość. Biorąc pod uwagę ostatnie wpisy na Facebooku, to sprawa przesądzona i w najbliższych godzinach lub dniach na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawi się nazwisko trzeciego kandydata do fotelu Wójta Gminy Lipinki.

Zapraszamy wszystkich do sondażowej zabawy i głosowania na swojego faworyta :)

Tagi: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze (46)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Heniek pisze:

  Obserwatorze, będziesz. Nie wiem czy wiesz ale fundusze o których wspomniałeś, miałeś na myśli pewnie „profilaktykę” można wykorzystać w szeroki sposób, np kluby zainteresowań i sportowe, zajęcia dodatkowe w szkołach, nauka pływania, jazdy na nartach dla dzieci, stypendia, kolonie, koncerty, festyny i wycieczki do każdego zakątka w kraju a nie z roku na rok Łagiewniki. Przyzwyczajeni mieszkańcy i obcy z okolicznych powiatów zapisują się tylko dla darmowego kotleta. Taka integracja.

 2. Mieszkaniec wsi pisze:

  Moim zdaniem inni kandydaci sa kiepscy jakie oni maja obycie w sprawach urzedowych . Panie Bieńku nie wystarczy mieć wykształcenie lesnicze zeby zostac wójtem , trzeba troche poćwiczyc na przyszłość nad wypowiedzia bo troche to wyglada jak od siekery :/ Mislicie wszyscy ze jak wybiora nowego wójta to cos sie zmieni? I tak beda rodziny poobsadzane czy ze strony Łukasza czy ze strony Witka , a przeciez trzeba troche doswiadczenia oraz obycia w swiecie. Gdyby tak było to troche mozna było sie zainteresowac , zaangazowac i byc bardziej społecznym :)

 3. Edward pisze:

  Panie Czesławie, czyż to nie szaleństwo porywać się na tak ogromne koszty organizując wycieczki, imprezy strażakom a teraz dzień seniora dla 200 osób mam nadzieje ze te „koszty kampani „ pokrywa pan ze swojej kieszeni, bo nie życzę sobie by tak marnować budżet gminy. Dla władzy zrobi pan wszystko. To przykre i przerażajace. Jak są marnowane pieniądze. Jest tyle ludzi potrzebujących …. WSTYD! Zejdź pan ze sceny już. A Panie Piotrze liczę na dodanie komentarza,jeśli to badał niezależny serwis …

  • obserwator pisze:

   Nie wiem czy wiesz Panie Edwardzie że fundusze na powyższe imprezy nie pochodzą z budżetu gminy ,to są pozyskane na dane cele programy i nie mogą byc przeznaczone na drogi ,chodniki czy coś innego.Bardzo dobrze że mieszkańcy gminy za darmo mogą się zintegrować i Pan też może z tego skorzystać .Pozdrawiam .

   • Kiler pisze:

    Chciałbym zobaczyć te programy bo dziwnym trafeum nawet dany program musi mieć wkład własny z budżetu gminy!Chyba obserwator nie poinformowany albo ma zmydlone oczy…a skąd nagle tyle tych programów przed wyborami?Wcześniej tego jakoś nie było…..

 4. Kunegunda pisze:

  Tak mowa tu o tym udzielaniu społecznie ale ktoś zapomniał tutaj napisać ze Pan Witold tyle lat udzielał się społecznie w komitecie budowy kościoła!!!

 5. Z Lipinek pisze:

  Kiler..A w czym Pan Witek jest lepszy od Łukasza? Skąd pewność że będzie dobrym wójtem? Przecież też nie ma doświadczenia. W gminie nigdy nie udzielał się w żaden sposób. Łukasz przynajmniej udzielał się społecznie jak to ujales a Pan Witold ?,,,

  • Kiler pisze:

   Myślę ze będą organizowane spotkania Pana Bochenek z mieszkańcami gminy posłuchamy jego programu zobaczą Państwo co ma takiego czego nie ma inny kandydat i zadecydują Państwo na kogo skreślić krzyżyk.Myślę ze potrzeba nam zmiany a jaka ona będzie i jakiej jakości to zależy od Was wyborcow

 6. Piotr pisze:

  nareszcie właściwy kontrkandydat na stanowisko wójta, będzie sie działo, panie Witku gratuluje decyzji

 7. Z Lipinek pisze:

  Kiler o ile się nie mylę to przynależność do OSP to raczej powołanie a nie zainteresowania i horyzonty… ale nadal nie odpowiedziałeś, skoro nie Łukasz to kto Twoim zdaniem? czy to przypadkiem dla Ciebie byle kto byle nie Łukasz..

 8. Z Lipinek pisze:

  Kiler napisał(a):
  21 września 2018 o 14:08

  No właśnie to lepiej niech zostanie tym strazakiem bo kto by był na to zawycie syreny!!!A funduszami niech zajmie się ktoś kto ma łeb od tego

  A kto według Ciebie ma łeb do tego??

 9. Sąsiadka pisze:

  Przyszedł czas na Dobre zmiany i do tego Witka mamy!!!!

 10. mjkiu pisze:

  Najlepszy kandydat to Tylko Czesław Rakoczy.

 11. Piotr Popielarz pisze:

  Edwardzie, Leonie, Olu, itd… Bardzo proszę o wysiłek zebrania się do kupy i określenia płci :) Słyszałem już o rozdwojeniu jaźni, ale to przekracza wszelkie wyobrażenia.

  • Edward pisze:

   Proszę o dodawanie wszystkich komentarzy, nawet tych nie pochlebnych dla Czesława, proszę dodać komentarz o skandalu na zebraniu wiejskim w Rozdzielu, inaczej nie będzie to niezależny serwis… Rozdwojenie jaźni to ma pan wstępując w komitywę z Czesławem Rakoczym. Czekam na zatwierdzenie komentarza

 12. Anonim pisze:

  Tylko Czesław Rakoczy nie obiecuje tylko daje gwarancję na wykonanie rozpoczętych działań w gminie takich jak wodociągi, chodniki, parking koło szkoły, obronę dworu i parku aby zostały w rekach gminy bo już ma fundusze i ogromne doświadczenie.

  • Kiler pisze:

   No właśnie to lepiej niech zostanie tym strazakiem bo kto by był na to zawycie syreny!!!A funduszami niech zajmie się ktoś kto ma łeb od tego

  • Kiler pisze:

   Ta gwarancja jest od ponad 20 lat i niestety ale już nie działa na wyborcow

  • Anonim pisze:

   Hahahahahahahahahahahah

  • Rodzic pisze:

   Zatem gdzie ten parking pod szkołą w Krygu? Od roku zamknięty na łańcuch do którego klucze mają tylko nauczyciele. Jedyne co zrobiono to nawieziono kamieni kupę… bo przecież bardziej niż bezpieczeństwo uczniów, Pani dyrektor wraz z wójtem martwią się o niszczona nawierzchnię!

   dobra zmiano nadchodź!

 13. xxx pisze:

  Anonim napisał(a):
  20 września 2018 o 21:10

  Od lat człowiek działający w lokalnym PiS.Zatrudniony na stanowisku dyrektora od wielu lat.To mało bo moim zdaniem dużo.A co ma lokalny strażak czy leśnik lepszego aby ubiegać się o fotel wójta?

  Do Anonim: A od kiedy stanowisko na jakim się jest czy czym się człowiek zajmuje jest wyznacznikiem tego jakim się będzie wójtem???? Ten jak to nazwałeś ” lokalny strażak czy leśnik” jest na każde zawycie syreny gdy komuś dzieje się krzywda a Pan Dyrektor?? jakoś nie widzę jego zaangażowania w gminie. Nie ujmuję mu w żaden sposób bo może być super dyrektorem ale nie zapominajmy o tym że wybieramy wójta naszej gminy. I nie patrzę tutaj na partię czy stanowisko jakie zajmuje ale o zaangażowanie w Gminie w jakiejkolwiek formie…

  • Kiler pisze:

   A jakie doświadczenie ma „lokalny strażak”w zarządzaniu gmina?Prace społeczne nie równają się ciężkiej pracy na fotelu wójta!!!To jest wielka kasa i ogromna odpowiedzialność.

  • Edward pisze:

   Tak wiec lokalny strażak i leśnik niech będzie zwarty i gotowy na zawycie syreny a nie na stanowisko włodarza gminy

 14. TEODOR pisze:

  POWINIEN BYC KTOS WYBRANY KTO MIESZKA PO ZA LIPINKAMI,BO WTEDY POZOSTALE MIEJSCOWOSCI MOZE SKORZYSTAJA Z TEJ WLADZY A NIE WSZYSTKIE INWESTYCJE W LIPINKACH …LUDZIE W OKOLICACH SZCZEGOLNIE PAGORZYNA WOJTOWA BORYKAJA SIE Z BRAKIEM WODY ,STUDNIE WYSYCHAJA ODKAD PISOWSKA WLADZA WPUSCILA NA TEREN GMINY EKIPE Z GEOFIZYKI NOMENOMEN Z T O R U N I A

 15. Kolega pisze:

  Pan Bieniek i Pan Bochenek powinni najpierw być społecznikami ,pokazać ze coś zrobili dla gminy zero zaangazowania . Po ich wyborze GMINA LEŻY I PŁACZE

 16. Herflik pisze:

  Czytanie komentarzy traci najmniejszy sens jeżeli pisze je ta sama osoba.

 17. Anonim pisze:

  Witku jesteśmy z toba

 18. ... pisze:

  Trzymam kciuki za Pana Bochenka! Takich ludzi potrzebuje nasza gmina!

 19. Anonim pisze:

  Uważam, że najbardziej się nadaje dr. Bochenek. Człowiek który ma najwięcej wiedzy i twardej ręki do kierowania gmina i pomocy gminie!

 20. xd pisze:

  Uważam, że dr Witold Bochenek to najlepszy kandydat.

 21. Anonim pisze:

  Wykształcenie nie jest tutaj najważniejsze. Chodzi o to żeby być dla ludzi a nie zagarniać wszystko pod siebie tak jak dzieje się to dotychczas! gmina nie składa sie z dwustu wybrańców, każdy powinien być traktowany równo.

  • Zdegustowana pisze:

   Obecna władza w Polsce pokazała ile jest pieniędzy w państwie i dala je wyraźnych formach ludziom-wszystkim ludziom.I tak się stanie na niższym szczeblu w naszej gminie.Obecna władza to tylko ustawka i tyle.Czy tego chcemy MY wyborcy??? Takiej osoby która nas nie szanuje???Zastanowmy się gorąco….

 22. Anonim pisze:

  Popieram wyborce. Wykształcenie nie ma nic wspólnego z cechami przywódczymi. Ich się nie da nabyć!

  • Anonim pisze:

   A co ma znaczenie?Zmiana której nie było od ponad 20lat i drugi kandydat który nie ma już ogóle doświadczenia i wyksztalcenia???Co ma takiego Pan Bieniek???

  • Anonim pisze:

   A który Pana/Pani zdaniem kandydat ma cechy przywódcze???Ktoś kto nie ma ogóle doświadczenia w jakimkolwiek kierowanui a nie mówiąc o kierowaniu gmina i pozyskiwaniu środków aby ta gmina rozwijać?Człowiek który startuje z partii która nie zawiodła swoich wyborców w rzadzie da w gminach tez da pieniądze a Pan Bochenek wie jak po nie sięgnąć!!!!

 23. Wyborca pisze:

  Szanowny Anonim a co masz na myśli kompetentna :
  _-zero doświadczenia samorządowego ?
  -zero pracy społecznej dla naszej gminy?
  -zero zainteresowania problemami w gminie ?
  – wykształcenie nic wspólnego n zarządzaniem?
  Gdzie te kompetencje gdzie ta wielka osobowość ,od kiedy społeczni od kiedy wielki samorządowiec , że piszesz o Jego kompetencjach ,gdzie miałeś Pana Kandydata okazje zaobserwować ?Popraw i daj argumenty jak się mylę- to może i mnie przekonasz Pozdrawiam

  • Anonim pisze:

   Od lat człowiek działający w lokalnym PiS.Zatrudniony na stanowisku dyrektora od wielu lat.To mało bo moim zdaniem dużo.A co ma lokalny strażak czy leśnik lepszego aby ubiegać się o fotel wójta?

  • Co?? pisze:

   Wyborco, oj Wyborco pogłęb swoją wiedzę…

 24. Aninim pisze:

  Łukasz trzymamy kciuki!!

 25. Anonim pisze:

  Myślę ze trzeba zmian ale dobrych zmian i ludzi którzy maja o tym pojęcie. Dr Bochenek wykształcony doświadczony który ma potencjał na stworzenie uczciwiej gminy….

 26. Z lipinek pisze:

  Łukasz tym razem musi się udać 🙂 trzymamy kciuki

 27. Anonim pisze:

  Myślę ze Witold Bochenek to najbardziej kompetentna osoba na to stanowisko. Ja glosuje na Pana Bochenka!!!

 28. Anonim pisze:

  Brawo Lukasz. Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest