Młodość i kobiety, czyli drużyna PiS w wyborach do Rady Gminy Lipinki

| 17 września 2018 | 12 komentarzy | Odsłon: 2 505

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wystawił w nadchodzących wyborach samorządowych 13 kandydatów do Rady Gminy Lipinki. Wśród nich znajduje się również zapowiadający walkę o stanowisko wójta Witold Bochenek, który jednocześnie będzie kandydował na radnego z Bednarki.

Na liście KW PiS znajdziemy wielu ludzi młodych i bardzo młodych, którzy w samorządowej polityce stawiają swoje pierwsze kroki, choć pojawił się tu również obecny radny Piotr Migacz z Krygu (w 2014 stratował z KWW Przyszłość i Rozwój Gminy). Wśród kandydatów tego komitetu są również tacy, którzy swych sił w wyborach już próbowali, ale nieskutecznie – to startujący w przeszłości do Rady Powiatu Gorlickiego Adam Bartuś i Daniel Pyznar z Lipinek. I wreszcie, to najbardziej sfeminizowana lista w naszej gminie, bo ponad połowę reprezentacji stanowią kobiety. A oto szczegóły:

PAGORZYNA: Agnieszka Jakieła (l. 34) – okr. 1, Justyna Myśliwiec (l. 38) – okr. 2
LIPINKI: Damian Pabis (l. 21) – okr. 3, Adam Bartuś (l. 51) – okr. 4, Magdalena Knapik (l. 42) – okr. 5, Daniel Pyznar (l. 38) – okr. 6
ROZDZIELE: Lidia Tylawska (l. 24) – okr. 7
KRYG: Anna Oleszkowicz (l. 30) – okr. 8, Piotr Migacz (l. 39) – okr. 9, Edyta Karp (l. 35) – okr. 10, Lidia Ćwiertniewicz (l. 36) – okr. 11
WÓJTOWA: Jacek Budziak (l. 23) – okr. 13
BEDNARKA: Witold Bochenek (l. 46) – okr. 15

Warto również odnotować, że dziś zarejestrowana została jeszcze jedna kandydatka do Rady Gminy Lipinki z listy KWW Przyszłość i Rozwój Gminy. To Sylwia Lang-Bieniek (l. 25), która o głosy walczyć będzie w okręgu nr 7 obejmującym Rozdziele. Łącznie mamy już 45 chętnych do objęcia mandatu radnego w naszej gminie, czyli dokładnie tylu kandydatów, ilu startowało cztery lata temu. A może to nie koniec? Do północy została wszak jeszcze godzina :)

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze (12)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Anonim pisze:

  A kolega pomaga społecznie???

 2. Anonim pisze:

  Młodzi ludzie są przyszłością gminy a nie stara kasta która nic nie robi tylko układy sobie porobiła.A skoro tak o programach mowa to może rozliczmy obecnie rzadzacych…..

 3. Mario pisze:

  Czytając to wszystko i pracując za Granica, Nie oglądając Telewizji, Wiadomosci, czyli tego co nas trzyma w pewnych ryzach, i nie pozwala otworzyć oczu, Nie wiem dlaczego PiS? Koryto? Czy wy młodzi [Damian, Lidia, Jacek oraz Sylwia nie macie obiektywnej wiedzy w to co się dzieje w Polsce? Sam mam 25 lat. Nie interesuje was los młodej Polski? Wnioskuje ze waszą podstawą wiedzy jest telewizja, tj: Wiadomosci, dzienniki, lub to co przekazują wam starsze pokolenia. Poczytajcie, powertujcie przeanalizujcie wszystko, NIE TYLKO TV! Wy chcecie dalej w to brnąć>?

 4. Kolega pisze:

  Rozumie ze wszyscy KANDYDACI NA RADNYCH JESLI NIE DOSTANĄ MANDATU RADNYCH TO BEDĄ SPOŁECZNIE POMAGAĆ GMINIE LIPINKI !!!!!!!!!!!

 5. Anonim pisze:

  Nareszcie ktoś odmieni los gminy.
  Młodość czy Stare układy (Radni) zostaną ??? Już niebawem się przekonamy.
  Brawo PiS!
  Brawo Dziewczyny!
  Trzymam Kciuki

  • wyborca pisze:

   chcialbym zapytac czy cos ten pis juz zrobil w naszej gminie jakies przyklady czekam…

  • Mat pisze:

   1. Za co brawo pis ?

   Czy radni mają zamiar publikować programy, z których zostaną rozliczeni ?

   • Ajeje pisze:

    Ale o czym my wogole mówimy? Przeciez nawet jeżeli mieli by obowiązek przestawić, byłaby to sterta… No właśnie, Otwórzmy oczy, i zaintersujmy się Polityka ale nie od tej strony MEDIALNEJ, TELEWIZJI. Poszukajmy w innych źródłach. Najgorsze jest to że młodzi wchodzą na tą drogę… Telewizja może na pokazywać to co chce żebyśmy widzieli, nie zapominajcie o tym.

    • Mat pisze:

     „Ale o czym my „wogole” mówimy?” -> o konkretach

     „Otwórzmy oczy, i zaintersujmy się Polityka ale nie od tej strony MEDIALNEJ, TELEWIZJI” -> Zadając to pytanie miałem właśnie to na myśli, proszę o konkrety bo nie wiem na kogo głosować i chciałbym się dowiedzieć kto ma jakie plany.

     „Telewizja może na pokazywać to co chce żebyśmy widzieli, nie zapominajcie o tym” -> yyy to już całkowicie oderwane od kontekstu.

 6. Mat pisze:

  Aż strach się bać co to będzie w przyszłości z naszym zadłużonym krajem, skoro tak wiele młodych osób popiera socjalistyczne podejście tego ugrupowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest