Wybierz Strona

Młodość i kobiety, czyli drużyna PiS w wyborach do Rady Gminy Lipinki

Młodość i kobiety, czyli drużyna PiS w wyborach do Rady Gminy Lipinki

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wystawił w nadchodzących wyborach samorządowych 13 kandydatów do Rady Gminy Lipinki. Wśród nich znajduje się również zapowiadający walkę o stanowisko wójta Witold Bochenek, który jednocześnie będzie kandydował na radnego z Bednarki.

Na liście KW PiS znajdziemy wielu ludzi młodych i bardzo młodych, którzy w samorządowej polityce stawiają swoje pierwsze kroki, choć pojawił się tu również obecny radny Piotr Migacz z Krygu (w 2014 stratował z KWW Przyszłość i Rozwój Gminy). Wśród kandydatów tego komitetu są również tacy, którzy swych sił w wyborach już próbowali, ale nieskutecznie – to startujący w przeszłości do Rady Powiatu Gorlickiego Adam Bartuś i Daniel Pyznar z Lipinek. I wreszcie, to najbardziej sfeminizowana lista w naszej gminie, bo ponad połowę reprezentacji stanowią kobiety. A oto szczegóły:

PAGORZYNA: Agnieszka Jakieła (l. 34) – okr. 1, Justyna Myśliwiec (l. 38) – okr. 2
LIPINKI: Damian Pabis (l. 21) – okr. 3, Adam Bartuś (l. 51) – okr. 4, Magdalena Knapik (l. 42) – okr. 5, Daniel Pyznar (l. 38) – okr. 6
ROZDZIELE: Lidia Tylawska (l. 24) – okr. 7
KRYG: Anna Oleszkowicz (l. 30) – okr. 8, Piotr Migacz (l. 39) – okr. 9, Edyta Karp (l. 35) – okr. 10, Lidia Ćwiertniewicz (l. 36) – okr. 11
WÓJTOWA: Jacek Budziak (l. 23) – okr. 13
BEDNARKA: Witold Bochenek (l. 46) – okr. 15

Warto również odnotować, że dziś zarejestrowana została jeszcze jedna kandydatka do Rady Gminy Lipinki z listy KWW Przyszłość i Rozwój Gminy. To Sylwia Lang-Bieniek (l. 25), która o głosy walczyć będzie w okręgu nr 7 obejmującym Rozdziele. Łącznie mamy już 45 chętnych do objęcia mandatu radnego w naszej gminie, czyli dokładnie tylu kandydatów, ilu startowało cztery lata temu. A może to nie koniec? Do północy została wszak jeszcze godzina :)

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

12 komentarzy

 1. Anonim

  A kolega pomaga społecznie???

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Młodzi ludzie są przyszłością gminy a nie stara kasta która nic nie robi tylko układy sobie porobiła.A skoro tak o programach mowa to może rozliczmy obecnie rzadzacych…..

  Odpowiedz
 3. Mario

  Czytając to wszystko i pracując za Granica, Nie oglądając Telewizji, Wiadomosci, czyli tego co nas trzyma w pewnych ryzach, i nie pozwala otworzyć oczu, Nie wiem dlaczego PiS? Koryto? Czy wy młodzi [Damian, Lidia, Jacek oraz Sylwia nie macie obiektywnej wiedzy w to co się dzieje w Polsce? Sam mam 25 lat. Nie interesuje was los młodej Polski? Wnioskuje ze waszą podstawą wiedzy jest telewizja, tj: Wiadomosci, dzienniki, lub to co przekazują wam starsze pokolenia. Poczytajcie, powertujcie przeanalizujcie wszystko, NIE TYLKO TV! Wy chcecie dalej w to brnąć>?

  Odpowiedz
 4. Kolega

  Rozumie ze wszyscy KANDYDACI NA RADNYCH JESLI NIE DOSTANĄ MANDATU RADNYCH TO BEDĄ SPOŁECZNIE POMAGAĆ GMINIE LIPINKI !!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 5. Anonim

  Nareszcie ktoś odmieni los gminy.
  Młodość czy Stare układy (Radni) zostaną ??? Już niebawem się przekonamy.
  Brawo PiS!
  Brawo Dziewczyny!
  Trzymam Kciuki

  Odpowiedz
  • wyborca

   chcialbym zapytac czy cos ten pis juz zrobil w naszej gminie jakies przyklady czekam…

   Odpowiedz
   • Anonim

    A co miał zrobić jak stara kasta rządzi od x lat???Myślę ze trzeba dać szanse młodym!!!!To jest ich czAS

    Odpowiedz
  • Mat

   1. Za co brawo pis ?

   Czy radni mają zamiar publikować programy, z których zostaną rozliczeni ?

   Odpowiedz
   • Ajeje

    Ale o czym my wogole mówimy? Przeciez nawet jeżeli mieli by obowiązek przestawić, byłaby to sterta… No właśnie, Otwórzmy oczy, i zaintersujmy się Polityka ale nie od tej strony MEDIALNEJ, TELEWIZJI. Poszukajmy w innych źródłach. Najgorsze jest to że młodzi wchodzą na tą drogę… Telewizja może na pokazywać to co chce żebyśmy widzieli, nie zapominajcie o tym.

    Odpowiedz
    • Mat

     „Ale o czym my „wogole” mówimy?” -> o konkretach

     „Otwórzmy oczy, i zaintersujmy się Polityka ale nie od tej strony MEDIALNEJ, TELEWIZJI” -> Zadając to pytanie miałem właśnie to na myśli, proszę o konkrety bo nie wiem na kogo głosować i chciałbym się dowiedzieć kto ma jakie plany.

     „Telewizja może na pokazywać to co chce żebyśmy widzieli, nie zapominajcie o tym” -> yyy to już całkowicie oderwane od kontekstu.

     Odpowiedz
     • Anonim

      TO ZALEŻY NA JAKA TV PATRZycie!!!!!!

 6. Mat

  Aż strach się bać co to będzie w przyszłości z naszym zadłużonym krajem, skoro tak wiele młodych osób popiera socjalistyczne podejście tego ugrupowania.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  16
  Lis
  2019
  nie
  17
  Lis
  2019

  Turniej Szachowy o Puchar Prezesa ULKS Lipinki

  09:00SP w Lipinkach

  Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 • nie
  17
  Lis
  2019

  Półfinał Pucharu Polski: Nafta Kryg - Glinik Gorlice

  11:30Stadion w Krygu
 • nie
  17
  Lis
  2019

  Akcja Oddawania Krwi w Moszczenicy

  8:30 - 13.30Salki przy kościele w Moszczenicy

  Zapraszamy krwiodawców z Lipinek!

 • sob
  23
  Lis
  2019

  Zabawa Andrzejkowa w Wójtowej

  18:00Dom Wiejski w Wójtowej

  Organizator Rada Rodziców SP Wójtowa: SZCZEGÓŁY

 • sob
  30
  Lis
  2019

  Andrzejki KSM w Lipinkach

  18:00Dom Ludowy w Wójtowej

  Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK