Zarejestrowano już 31 kandydatów do Rady Gminy Lipinki! Sporo niespodzianek!

| 15 września 2018 | 1 Komentarz | Odsłon: 2 568

Dzisiaj zarejestrowano aż 31 kandydatów do Rady Gminy Lipinki z trzech lokalnych komitetów. Część z nich walczyć będzie o reelekcję, niektórzy popróbują szczęścia po raz kolejny, inni debiutują w wyścigu o mandat gminnego radnego.

Szeroką ławą idzie obóz rządzący, czyli skupiony wokół wójta Czesława Rakoczego Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina w Lipinkach, który wystawia swoich kandydatów we wszystkich 15 okręgach naszej gminy. Wśród nich jest dziewięciu obecnych radnych. A oto pełna lista:

PAGORZYNA: Wojciech Bubniak (l. 36) – okr. 1, Jan Skałba (l. 66) – okr. 2
LIPINKI: Krzysztof Deda (l. 42) – okr. 3, Sebastian Ślusarz (l. 23) – okr. 4, Tadeusz Jurusik (l. 65) – okr. 5, Jan Ślusarz (l. 51) – okr. 6
ROZDZIELE: Monika Tylawska (l. 33) – okr. 7
KRYG: Józef Walczyk (l. 59) – okr. 8, Piotr Mika (l. 49) – okr. 9, Jerzy Cygan (l. 59) – okr. 10, Waldemar Malinowski (l. 64) – okr. 11
WÓJTOWA: Bogdan Czeluśniak (l. 53) – okr. 12, Regina Mosoń (l. 61) – okr. 13, Józef Cionek (l. 54) – okr. 14
BEDNARKA: Kazimierz Więcek (l. 46) – okr. 15

Skromniejszą reprezentację wystawia w wyborach samorządowych założony przez Łukasza Bieńka Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość i Rozwój Gminy, bo z jego szeregów wystartuje ośmioro kandydatów do Rady Gminy Lipinki. Żaden z obecnych radnych, którzy cztery lata temu uzyskali mandat z tego komitetu, nie zdecydował się na powtórny start. Oto obecni kandydaci:

LIPINKI: Łukasz Bieniek (l. 32) – okr. 3, Jakub Babiś (l. 35) – okr. 5, Mariusz Romaniak (l. 36) – okr. 6
KRYG: Dariusz Wszołek (l. 38) – okr. 9, Daniel Kręcisz (l. 36) – okr. 10, Maciej Mosoń (l. 39) – okr. 11
WÓJTOWA: Bogusława Czeluśniak (l. 49) – okr. 13, Edyta Czech (l. 43) – okr. 14

Identyczną liczbę chętnych na mandat radnego Gminy Lipinki, choć i tak rekordowo liczną, porównując do ubiegłych lat, wystawił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, którego liderem niespodziewanie został… radny Tomasz Świerzowski. Kto z naszej gminy wystartuje pod znakiem zielonej koniczynki? oto lista ludowców:

PAGORZYNA: Jan Wachel (l. 72) – okr. 1, Agnieszka Kusiak-Lichoń (l. 34) – okr. 2
LIPINKI: Tomasz Świerzowski (l. 45) – okr. 4, Ewelina Kowalska (l. 32) – okr. 6
KRYG: Katarzyna Przybyłowicz (l. 39) – okr. 9, Paweł Woźniak (l. 47) – okr. 10
WÓJTOWA: Ewa Świerz (l. 58) – okr. 13
BEDNARKA: Marian Szkaradek (l. 57) – okr. 15

Swojej listy nie zarejestrował jeszcze Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Nazwiska kandydatów na radnych z KW PiS poznamy prawdopodobnie dopiero w poniedziałek. A od poniedziałku zgłoszenia kandydatów na wójta. O kolejną kadencję na tym stanowisku walczył będzie obecny wójt Czesław Rakoczy popierany przez KWW Nasza Gmina w Lipinkach, zapowiadany przez KW PiS Witold Bochenek i prawdopodobnie Łukasz Bieniek (KWW Przyszłość i Rozwój Gminy), który w 2014 roku otarł się o zwycięstwo. Nie zapominajmy, że swojego kandydata może też zgłosić KW PSL – uprawnia go do tego liczba ośmiu zarejestrowanych kandydatów na radnych.

Jedno jest pewne – czekają nas gorące tygodnie wyborczej walki i kolejnych niespodzianek! A wszystkim kandydatom na radnych przypominam o OFERCIE NIS LIPINEK!

Tagi: , ,

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Barbara Kokoczka pisze:

    Do boju Rodacy! A ja kibicuję Wójtowi Rakoczemu! Tak b. wiele zrobił dla naszej Gminy!Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest