Wybierz Strona

Zarejestrowano już 31 kandydatów do Rady Gminy Lipinki! Sporo niespodzianek!

Zarejestrowano już 31 kandydatów do Rady Gminy Lipinki! Sporo niespodzianek!

Dzisiaj zarejestrowano aż 31 kandydatów do Rady Gminy Lipinki z trzech lokalnych komitetów. Część z nich walczyć będzie o reelekcję, niektórzy popróbują szczęścia po raz kolejny, inni debiutują w wyścigu o mandat gminnego radnego.

Szeroką ławą idzie obóz rządzący, czyli skupiony wokół wójta Czesława Rakoczego Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina w Lipinkach, który wystawia swoich kandydatów we wszystkich 15 okręgach naszej gminy. Wśród nich jest dziewięciu obecnych radnych. A oto pełna lista:

PAGORZYNA: Wojciech Bubniak (l. 36) – okr. 1, Jan Skałba (l. 66) – okr. 2
LIPINKI: Krzysztof Deda (l. 42) – okr. 3, Sebastian Ślusarz (l. 23) – okr. 4, Tadeusz Jurusik (l. 65) – okr. 5, Jan Ślusarz (l. 51) – okr. 6
ROZDZIELE: Monika Tylawska (l. 33) – okr. 7
KRYG: Józef Walczyk (l. 59) – okr. 8, Piotr Mika (l. 49) – okr. 9, Jerzy Cygan (l. 59) – okr. 10, Waldemar Malinowski (l. 64) – okr. 11
WÓJTOWA: Bogdan Czeluśniak (l. 53) – okr. 12, Regina Mosoń (l. 61) – okr. 13, Józef Cionek (l. 54) – okr. 14
BEDNARKA: Kazimierz Więcek (l. 46) – okr. 15

Skromniejszą reprezentację wystawia w wyborach samorządowych założony przez Łukasza Bieńka Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość i Rozwój Gminy, bo z jego szeregów wystartuje ośmioro kandydatów do Rady Gminy Lipinki. Żaden z obecnych radnych, którzy cztery lata temu uzyskali mandat z tego komitetu, nie zdecydował się na powtórny start. Oto obecni kandydaci:

LIPINKI: Łukasz Bieniek (l. 32) – okr. 3, Jakub Babiś (l. 35) – okr. 5, Mariusz Romaniak (l. 36) – okr. 6
KRYG: Dariusz Wszołek (l. 38) – okr. 9, Daniel Kręcisz (l. 36) – okr. 10, Maciej Mosoń (l. 39) – okr. 11
WÓJTOWA: Bogusława Czeluśniak (l. 49) – okr. 13, Edyta Czech (l. 43) – okr. 14

Identyczną liczbę chętnych na mandat radnego Gminy Lipinki, choć i tak rekordowo liczną, porównując do ubiegłych lat, wystawił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, którego liderem niespodziewanie został… radny Tomasz Świerzowski. Kto z naszej gminy wystartuje pod znakiem zielonej koniczynki? oto lista ludowców:

PAGORZYNA: Jan Wachel (l. 72) – okr. 1, Agnieszka Kusiak-Lichoń (l. 34) – okr. 2
LIPINKI: Tomasz Świerzowski (l. 45) – okr. 4, Ewelina Kowalska (l. 32) – okr. 6
KRYG: Katarzyna Przybyłowicz (l. 39) – okr. 9, Paweł Woźniak (l. 47) – okr. 10
WÓJTOWA: Ewa Świerz (l. 58) – okr. 13
BEDNARKA: Marian Szkaradek (l. 57) – okr. 15

Swojej listy nie zarejestrował jeszcze Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Nazwiska kandydatów na radnych z KW PiS poznamy prawdopodobnie dopiero w poniedziałek. A od poniedziałku zgłoszenia kandydatów na wójta. O kolejną kadencję na tym stanowisku walczył będzie obecny wójt Czesław Rakoczy popierany przez KWW Nasza Gmina w Lipinkach, zapowiadany przez KW PiS Witold Bochenek i prawdopodobnie Łukasz Bieniek (KWW Przyszłość i Rozwój Gminy), który w 2014 roku otarł się o zwycięstwo. Nie zapominajmy, że swojego kandydata może też zgłosić KW PSL – uprawnia go do tego liczba ośmiu zarejestrowanych kandydatów na radnych.

Jedno jest pewne – czekają nas gorące tygodnie wyborczej walki i kolejnych niespodzianek! A wszystkim kandydatom na radnych przypominam o OFERCIE NIS LIPINEK!

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

1 komentarz

  1. Barbara Kokoczka

    Do boju Rodacy! A ja kibicuję Wójtowi Rakoczemu! Tak b. wiele zrobił dla naszej Gminy!Powodzenia!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

no event

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK