Wybierz Strona

Tomasz Pociecha z Krygu najszybszy na mecie XII Biegu Ulicznego w Lipinkach

Tomasz Pociecha z Krygu zwyciężył na dystansie 10km podczas XII Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach, który rozegrany został 20 października 2018 roku. Trasę biegu głównego ukończyło 203 zawodników i zawodniczek.

Reprezentujący TLC Gorlice Tomasz Pociecha od wielu startuje w lipińskim biegu ku czci zmarłego przedwcześnie trenera i wychowawcy młodzieży Kazimierza Świerzowskiego, jednak po raz pierwszy stanął na najwyższym podium tych zawodów. Na trasie 10km osiągnął czas 33:11 i samotnie przekroczył linię mety. Drugie miejsce ze stratą ponad 20 sekund zajął Ignacy Domiszewski (33:33) biegnący w barwach MKS Halicz. Po brąz sięgnął Robert Faron z Salco Garmin Team, który stracił już jednak do zwycięzcy prawie dwie i pół minuty (35:31).

Wśród kobiet startujących na trasie 5km triumfowała ubiegłoroczna zwyciężczyni – Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (18:07). Drugie miejsce na podium wywalczył niespełna 16-letnia Monika Węgrzyn (19:38). Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Chorzępa – utalentowana 17-letnia zawodniczka KKB Mosir Krosno, która uzyskała czas 20:07.

Również na 5km rywalizowali juniorzy. Najlepiej na tej trasie poradził sobie Szymon Zięba (UKS Tiki Taka Kolbuszowa), który z czasem 17:22 tylko o 3 sekundy wyprzedził na mecie reprezentującego MOSiR Krosno Szymona Gużkowskiego. Z równie niewielką stratą brązowy medal wywalczył Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne), osiągając wynik 17:27.

W XII Biegu Ulicznym nie zabrakło biegających mieszkańców gminy Lipinki. Specjalnie dla nich prowadzona była osobna klasyfikacja. W biegu głównym pierwsze miejsce zajął wspomniany wcześniej zwycięzca klasyfikacji ogólnej Tomasz Pociecha z Krygu. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Górka, również z Krygu (36:44) reprezentujący Gorlicką Grupę Biegową, a trzecią lokatę wywalczył Wiktor Bubniak z Lipinek (42:01) startujący w barwach Grupetto Gorlice.

Najszybszą panią z Lipinek okazała się w tym roku 15-letnia Agnieszka Sikora, która w biegu na 5km uzyskała czas 24:00. Drugą lokatę wywalczyła Anna Samborska (25:31), a ostatnie miejsce na podium zajęła Marzena Belczyk (25:37). Wszystkie trzy reprezentowały Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Lipinkach.

W kategorii startujących także na dystansie 5km juniorów z Lipinek najszybciej linię mety przekroczył Kacper Sikora (ULKS Trzcinica) – 18:04, drugie miejsce na podium przypadło w udziale Kamilowi Musiałowi (ULKS Lipinki) – 21:02, a trzecie miejsce z czasem 23:23 zajął Sławomir Świerzowski (ULKS Lipinki).

Na uwagę zasługuje również sympatyczna kategoria biegających małżeństw. Tym razem na mecie XII Biegu Ulicznego im. K. Świerzowskiego zameldowały się cztery małżeńskie teamy. Zwyciężyli z łącznym czasem 01:07:17 Ilona i Mateusz Bieszczadowie (KKB Mosir Krosno). Niespełna dwie minuty do najszybszego małżeństwa stracili Anna Ciślik-Kaszany i Piotr Kaszany (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 01:09:03. Brąz przypadł w udziale Małgorzacie i Arturowi Rogozińskim (BiegamBoLubię) – 01:15:19. Szczególne brawa należą się jedynemu biegającemu małżeństwu z Lipinek, czyli Ewelinie i Bogumiłowi Bubniakom, którzy wspólnie wybiegali wynik 01:23:24.

XII Bieg Uliczny, który przeszedł już do historii, zaszczycił swoją obecnością pan Grzegorz Sobczyk – Prezes Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Wiceprezes PZLA. Wręczył on podziękowanie dla pani Bożeny Bubniak-Sroki (Prezes ULKS Lipinki w latach 1995-2014), wyrażając wdzięczność za zaangażowanie w powołanie i rozwój Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Lipinkach. Za 19 lat piastowania funkcji Prezesa Klubu, za utworzenie w 1995 roku wraz z Kazimierzem Świerzowskim ULKS Lipinki, który działa do dziś, oraz za wszelkie działania promujące sport podziękowali również pani Bożenie Bubniak-Sroce działacze Klubu.

Organizatorzy XII Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego serdecznie dziękują druhom OSP Gminy Lipinki i Policji w Gorlicach za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, a także harlejowcom, którzy jak zwykle nie zawiedli. Warto również wspomnieć, że wszyscy uczestnicy biegu otrzymali kupony rabatowe na paliwo w stacji benzynowej w Lipinkach. Na koniec nie zabrakło dla regeneracji siłciepłego poczęstunku (bigos) i kawałka szarlotki.

Zachęcamy do obejrzenia  galerii fotografii z XII Biegu Ulicznego im. K. Świerzowskiego w Lipinkach.