Wybierz Strona

Witold Bochenek – kandydat na Wójta Gminy Lipinki

Szanowni Państwo.

Jestem mieszkańcem Gminy Lipinki od urodzenia w 1972 roku. W Lipinkach ukończyłem Szkołę Podstawową, w Bieczu – Liceum Ogólnokształcące, natomiast w Krakowie – studia magisterskie na Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny), uzyskując tytuł zawodowy magistra geografii. W 2005 r. obroniłem  pracę doktorską i uzyskałem stopień naukowy doktora nauk o Ziemi w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.  Z Instytutem tym jestem związany zawodowo od chwili ukończenia studiów. Od 2006 r. pełnię funkcję kierownika Stacji Badawczej IGiPZ PAN w Szymbarku. Jestem wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jestem mężem i ojcem trzech synów.

Jako Wójt Gminy Lipinki pragnę służyć Ludziom – Mieszkańcom Gminy, wsłuchiwać się w Ich problemy i spełniać najpilniejsze potrzeby w KAŻDEJ z sześciu miejscowości.

Za najpilniejsze potrzeby uważam:

  • Budowę chodników/ścieżek pieszo-jezdnych wzdłuż dróg, na odcinkach najbardziej niebezpiecznych i uczęszczanych szczególnie przez dzieci– Rząd RP przeznaczy na ten cel pieniądze w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”
  • Budowa dróg gminnych – Rząd RP daje 5 mld złotych na ten cel i jako Gmina sięgniemy po środki finansowe z programu „Rozwój dróg lokalnych”
  • Budowa ujęć wody pitnej i wodociągów – jako geograf-hydrolog wykorzystam wiedzę swoją oraz moich kolegów – specjalistów hydrogeologów, w celu zapewnienia dostatecznej ILOŚCI wody pitnej, spełniającej kryteria JAKOŚCI wody zdatnej do spożycia
  • Rozwój przedsiębiorczości na terenie Gminy, dającej nowe miejsca pracy oraz dużo wyższe wpływy środków pieniężnych z podatku
  • Czyste powietrze – przeznaczono 103 mld zł na termomodernizację budynków i jako Gmina pomożemy Mieszkańcom w pozyskaniu środków finansowych.
  • Rozbudowa przedszkoli w ramach rządowego programu „Maluch +”
  • Opieka nad osobami starszymi, chorymi i samotnymi w ramach rządowego programu „Senior +”
  • Wyodrębnienie środków w ramach inicjatywy własnej Mieszkańców (tzw. Budżet obywatelski)
  • Budowanie wspólnoty międzyludzkiej wśród Mieszańców poszczególnych wsi oraz całej Gminy.

Jeśli w wyborach samorządowych uzyskam Państwa zaufanie i mandat Wójta obiecuję, że drzwi mojego gabinetu będą zawsze otwarte dla osób z inicjatywą i pomysłem. Jako Wójt nie zamierzam „autoryzować” wszystkich dobrych pomysłów, lecz wskazywać ich prawdziwych autorów.

Jeśli przekonuje Was mój program – proszę o oddanie głosu na mnie podczas wyborów samorządowych 21 października. Razem ze mną do Rady Gminy Lipinki startuje grupa 12 kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość. Tworzymy jedną drużynę. Dobry Wójt potrzebuje dobrych Radnych. Osoby te dają gwarancję DOBRYCH ZMIAN.

Z wyrazami szacunku
Witold Bochenek

Szanowni Państwo – Mieszkańcy Gminy Lipinki!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach wyborczych z kandydatami do Rady Gminy Lipinki wraz z kandydatem na Wójta, Rady Powiatu Gorlickiego i Sejmiku Województwa Małopolskiego, reprezentującymi Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Spotkania te odbędą się w budynkach wiejskich w poszczególnych sołectwach naszej Gminy (w Krygu w Remizie OSP), zgodnie z zamieszczonym poniżej harmonogramem.

Na spotkaniach wyborczych chcemy przedstawić program wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość dla naszej Gminy. Oprócz planu dla Gminy, przedstawianego przez kandydata KW PiS na Wójta Witolda Bochenka, każdy z nas, kandydatów do poszczególnych szczebli samorządu, ma pomysły na realizację zadań w naszych miejscowościach, powiecie i województwie. Przedstawiany program jest spójny, wyważony i możliwy do realizacji. Jako kandydaci do Rady Gminy, stanowimy 13-osobową grupę ludzi młodych, kreatywnych, otwartych na otaczającą rzeczywistość, widzących braki i niedoskonałości w naszych wsiach i próbujący tej sytuacji zaradzić.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, tworzony przez przedstawicieli naszego ugrupowania politycznego, od trzech lat bardzo prężnie realizuje projekty służące rozwojowi naszej Ojczyzny. Niestety, wiele jednostek samorządy terytorialnego, szczególnie na poziomie województw, nie przystaje do realiów zmieniającej się Polski. NADSZEDŁ CZAS, BY TEN STAN ZMIENIĆ!

ZBUDUJMY NOWOCZESNĄ GMINĘ – to nasze hasło wyborcze, które chcemy zrealizować z WASZĄ pomocą. Na naszych spotkaniach chcemy usłyszeć o WASZYCH trudnych sprawach i problemach, które poprzez działanie w samorządzie, moglibyśmy załatwić. Jako samorządowcy będziemy słuchać WAS – Mieszkańców Gminy Lipinki jako całości i każdej miejscowości, stanowiącej Jej część. To WY, poprzez kartkę wyborczą, zdecydujecie o rozwoju i przyszłości naszej „małej” Ojczyzny.

Bardzo liczymy na WASZĄ obecność, rozmowę i konstruktywną dyskusję na naszych spotkaniach wyborczych. Niech te nasze wyborcze spotkania z WAMI będą początkiem budowania prawdziwej wspólnoty międzyludzkiej, opartej na szacunku, prawdzie i życzliwości.

Łączymy wyrazy szacunku
Kandydaci do Rady Gminy Lipinki,
Rady Powiatu Gorlickiego
i Sejmiku Województwa Małopolskiego

HARMONOGRAM SPOTKAŃ
  • 13 października 2018 godz. 13:30 – Bednarka (Dom Strażaka)
  • 14 października 2018 godz. 18:00 – Wójtowa (Budynek Wiejski)
  • 15 października 2018 godz. 15:00 – Rozdziele (Szkoła Podstawowa)
  • 15 października 2018 godz. 16:30 – Kryg (Remiza OSP)
  • 15 października 2018 godz. 18:30 – Lipinki (Budynek Wiejski)
  • 16 października 2018 godz. 16:00 – Pagorzyna (Budynek Wiejski)
  • 16 października 2018 godz. 18:00 – Bednarskie (Budynek Wiejski)

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  08
  Gru
  2019

  Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wójtowej

  07:00SP Wójtowa

  Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

 • wt
  31
  Gru
  2019

  Bal Sylwestrowy w Lipinkach

  Dom Strażaka w Lipinkach

  Organizuje Pyszotka Magda Kokoczka: SZCZEGÓŁY

 • wt
  25
  Lut
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Kryg

  Parafia Kryg

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  08
  Mar
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Lipinki

  Parafia w Lipinkach

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • nie
  19
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Wójtowa

  Parafia w Wójtowej

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Edward Białogłowski

 • wt
  28
  Kwi
  2020

  Wizytacja biskupa w parafii Pagorzyna

  Parafia w Pagorzynie

  Parafię wizytował będzie Ks. Bp Jan Wątroba

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

FACEBOOK