Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w gminie Lipinki

| 27 maja 2019 | 2 komentarze | Odsłon: 1 143

We wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego w gminie Lipinki zdecydowanie zwyciężył KW Prawa i Sprawiedliwości, dystansując inne ugrupowania walczące o przepustkę do Brukseli.

Według oficjalnych już danych PKW na PiS zagłosowało w naszej gminie 73,12% wyborców. Na Koalicję Europejską zdecydowało się oddać głos 12,19% wśród uprawnionych do głosowania. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale KW Kukiz’15 z poparciem 8,42%.  Inne komitety nie przekroczyły wymaganego progu 5%.

Na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy oddano 3,07%, Wiosnę Roberta Biedronia poparło 1,41% tych, którzy zdecydowali się odwiedzić lokale wyborcze naszej gminy. Komitety wyborcze Lewicy Razem, Polski Fair Play i Polexit – Koalicji otrzymały śladowe poparcie nieprzekraczające 1%.

Pani poseł Barbara Bartuś otrzymała w gminie Lipinki 377 głosów.

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. wyborca pisze:

    najbardziej cieszy mnie wynik p. poseł hihi

  2. Kati pisze:

    uuu Pani Basia dostała czerwoną kartkę od mieszkańców i sąsiadów. „Powiatowa” i „krul ortalionu” zdobyli więcej głosów na jej ojczystej ziemi. To musi boleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest