Wybierz Strona

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w gminie Lipinki

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w gminie Lipinki

We wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego w gminie Lipinki zdecydowanie zwyciężył KW Prawa i Sprawiedliwości, dystansując inne ugrupowania walczące o przepustkę do Brukseli.

Według oficjalnych już danych PKW na PiS zagłosowało w naszej gminie 73,12% wyborców. Na Koalicję Europejską zdecydowało się oddać głos 12,19% wśród uprawnionych do głosowania. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale KW Kukiz’15 z poparciem 8,42%.  Inne komitety nie przekroczyły wymaganego progu 5%.

Na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy oddano 3,07%, Wiosnę Roberta Biedronia poparło 1,41% tych, którzy zdecydowali się odwiedzić lokale wyborcze naszej gminy. Komitety wyborcze Lewicy Razem, Polski Fair Play i Polexit – Koalicji otrzymały śladowe poparcie nieprzekraczające 1%.

Pani poseł Barbara Bartuś otrzymała w gminie Lipinki 377 głosów.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

2 komentarze

  1. wyborca

    najbardziej cieszy mnie wynik p. poseł hihi

    Odpowiedz
  2. Kati

    uuu Pani Basia dostała czerwoną kartkę od mieszkańców i sąsiadów. „Powiatowa” i „krul ortalionu” zdobyli więcej głosów na jej ojczystej ziemi. To musi boleć.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

no event

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK