Otwarcie Izby Pamięci Pani Barbary Brach

| 14 lipca 2019 | 4 komentarze | Odsłon: 857

W najbliższy wtorek 16 lipca minie siedem lat od śmierci pani Barbary Brach. Tego dnia uroczyście otworzona zostanie w Szkole Podstawowej w Lipinkach poświęcona jej Izba Pamięci.

Barbara Brach – fot. Edward Ślusarz

Pani Barbara Brach była lipińską poetką, animatorką kultury i niezłomną działaczką społeczną, emerytowaną nauczycielką, a także byłą dyrektorką Szkoły Podstawowej w Lipinkach. Zapamiętaliśmy ją jako założycielkę i wieloletnią kierowniczkę zespołu ludowego „Lipiniacy” oraz dziecięcego zespołu ludowego „Lipowy kwiat”. Zmarła 16 lipca 2012 roku w wieku 71 lat.

Uroczystości rozpoczną się o 12.00 w nowym kościele w Lipinkach Mszą świętą o spokój duszy zmarłej przed 7 laty Barbary Brach. Po mszy nastąpi w szkole podstawowej otwarcie izby pamięci poświęconej tej zasłużonej mieszkańce Lipinek. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Mszy świętej.

W związku z powstaniem Izby Pamięci Pani Barbary Brach jej pomysłodawcy oraz Ks. Proboszcz Wacław Śliwa proszą wszystkich mieszkańców Lipinek o przekazywanie pamiątek związanych z panią Brach, które mogłyby wzbogacić wyposażenie Izby Pamięci. Pamiątki można przekazywać do Szkoły Podstawowej w Lipinkach, jak również przynosić do zakrystii lipińskiego kościoła.

Tagi: , , ,

Kategoria: Kultura, Poezja

Komentarze (4)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Waldi pisze:

  Cały hymn: Witaj szkoło czołem klaso, czas do pracy czas o nauce czy nad pracy myśli każdy z nas. Na głos dzwonka podejmiemy swój codzienny trud bo do wiedzy dzisiaj dąży nasz uczniowski ród.

 2. Ula pisze:

  A dalej tak….Witaj szkoło czołem klaso, czas do pracy czas
  O nauce czy nad pracy myśli każdy z nas. Na głos dzwonka podejmiemy swój codzienny trud,bo do wiedzy dzisiaj dąży nasz uczniowski ród.

 3. Uczeń pisze:

  Pamiętam jak w szkole podczas apelu śpiewaliśmy hymn szkolny skomponowany przez p. Barbarę. Witaj szkoło… coś tam, coś tam. Ktoś potrafi przytoczyć cały tekst?

  • Aga pisze:

   Cały nie, ale:
   Witaj szkoło, czołem klasy, czas do pracy czas. O nauce czynach pracy myśli każdy z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest