Wybierz Strona

Blisko 40 krwiodawców wsparło druha OSP Bobowa Ryszarda Ziomka

Blisko 40 krwiodawców wsparło druha OSP Bobowa Ryszarda Ziomka

Około godziny 13.00 zakończyła się akcja krwiodawstwa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Lipinkach. W dworskich pomieszczeniach tłoczno było już przed godz. 9.00. Jako pierwsi do oddawania krwi zgłosili się strażacy z OSP Bobowa.

Podczas dzisiejszej akcji bywało bardzo tłoczno :)

Przyjechali oddać krew w Lipinkach, gdyż zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami całość krwi zebranej w trakcie akcji miała zostać przekazana na wsparcie leczenia strażaka z Bobowej. Krótko później dołączyli do nich przedstawiciele OSP Stróżna i OSP Siedliska.

Kolejka do stanowisk krwiodawczych  nie kończyła się aż do godzin przedpołudniowych. W sumie z 41 osób, które zgłosiły się do lokalu, krew oddało 39, co pozwoliło zebrać ogółem 17,35 litra krwi. W trakcie akcji kilkoro lipińskich krwiodawców odebrało klubowe wyróżnienia po oddaniu 3 litrów w przypadku kobiet i 4  w przypadku mężczyzn. Trzy osoby nabyły dzisiaj uprawnienia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.  Każdy z krwiodawców otrzymał okolicznościowy upominek promujący krwiodawstwo i nasz klub.

Krew oddali dzisiaj:

Chochołowicz Marek, Cieśla Robert, Cybrowski Tomasz, Czechowicz Józef, Drozd Mateusz, Frączek Kazimierz, Gach Dominik, Gurba Dawid, Gurbisz Andrzej, Haluch Iwona, Ignar Marek, Janik Rafał, Kmiotek Anna, Knapik Anna, Knapik Henryka, Knapik Kamil, Knapik Tomasz, Kosiba Weronika, Koszyk Marek, Kowal Katarzyna, Król Krzysztof, Krygowski Kamil, Ligęza Zbigniew, Mucha Sylwia, Orzechowska Iwona, Orzechowski Grzegorz, Orzechowski Marcin, Orzechowski Paweł, Polaszek Marcin, Polaszek Roman, Połeć Sławomir, Popielarz Piotr, Romaszko Tomasz, Stec Sławomir, Szczepanek Dominik, Świątkowska Anna, Świerzowski Tomasz, Tatara Monika, Trzaskoś Aldona.

Całość zebranej krwi została przekazana na rzecz leczenia druha OSP Bobowa Ryszarda Ziomek – przebywającego w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie, ul. Kopernika 50.

Była to ostatnia akcja krwiodawstwa naszego klubu w tym roku. O następnych terminach dowiemy się po spotkaniu organizacyjnym pod koniec roku. Wszystkim dzisiejszym darczyńcom dziękujemy za dar krwi.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Lipinki Czesławowi Rakoczemu oraz Dyrektorce Przedszkola za udostępnienie na cele krwiodawstwa pomieszczeń przedszkolnych w zabytkowym dworze w Lipinkach. Pomieszczenia te od kilku już lat zapewniają możliwość organizacji akcji krwiodawstwa na odpowiednim poziomie.

Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie dzisiejszej akcji koordynatorce OT RCKiK w Gorlicach Pani Renacie Załęskiej wraz z personelem a także przedstawicielowi Biura PCK w Gorlicach Teofilowi Załęskiemu za wsparcie logistyczne.  Do zobaczenia na następnych akcjach.

O autorze

2 komentarze

 1. Jan Ślusarz

  Następna akcja krwiodawstwa odbędzie się w szkole w Libuszy 6 października.

  Odpowiedz
 2. Kati

  Gdzie będzie kolejna akcja w najbliższej okolicy?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  09
  Sie
  2020

  Lipinki: Tradycyjne nabożeństwo za zmarłych

  15:00Nowy cmentarz w Lipinkach
 • pt
  14
  Sie
  2020
  pon
  17
  Sie
  2020

  Wielki Odpust w Lipinkach

  Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach
 • sob
  10
  Paź
  2020
  nie
  11
  Paź
  2020

  IV Maraton na Orientację KIWON

  07:00Wójtowa

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK