Wybierz Strona

Studium przestrzenne Gminy Lipinki do wglądu od przyszłego tygodnia. Sprawdź swoje działki!

Studium przestrzenne Gminy Lipinki do wglądu od przyszłego tygodnia. Sprawdź swoje działki!

Od poniedziałku 4 grudnia 2019 roku będzie można zapoznać się w Urzędzie Gminy Lipinki z projektem „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lipinki”. Dokument będzie wyłożony w pokoju nr 2 w godzinach pracy urzędu do 8 stycznia 2020 roku.

Prace nad tym ważnym dla przyszłości naszej gminy dokumentem trwały od początku ubiegłego roku. Pamiętajmy, że Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego to dokument strategiczny dla uchwalenia nowego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przyszły plan musi być spójny z powstającym właśnie studium, a brak zgody z jego konkretnymi ustaleniami będzie skutkował nieważnością planu.

Zapoznanie się z założeniami projektu Studium to dla mieszkańców gminy rzecz bardzo istotna. To, co znajdzie się w tym dokumencie, będzie miało wpływ na kształt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zadecyduje m.in. o możliwościach budowy na działce domu, parametrach budynku lub też, co może powstać w sąsiedztwie naszego domu w najbliższej przyszłości. Na jego podstawie ustalane są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu oraz rozmieszczenie inwestycji w gminie.

Do wyłożonego studium będzie można zgłaszać swoje uwagi w formie pisemnej, ustnej do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres email: urzad@gminalipinki.pl z podaniem imienia i nazwiska, adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 30 stycznia 2020 r.

Przypomnijmy, że aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego naszej gminy obowiązuje od 2005 roku, a więc już 14 lat. Jak ważna jest jego aktualizacja, nie trzeba tłumaczyć tym, którzy planują inwestycje. Trzymamy więc kciuki za szybkie sfinalizowanie pierwszego, ale najważniejszego kroku do uchwalenia nowego MPZP Gminy Lipinki.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  09
  Sie
  2020

  Lipinki: Tradycyjne nabożeństwo za zmarłych

  15:00Nowy cmentarz w Lipinkach
 • pt
  14
  Sie
  2020
  pon
  17
  Sie
  2020

  Wielki Odpust w Lipinkach

  Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach
 • sob
  10
  Paź
  2020
  nie
  11
  Paź
  2020

  IV Maraton na Orientację KIWON

  07:00Wójtowa

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK