Wybierz Strona

Prezydent Andrzej Duda zwycięża w II turze. Jak głosowali mieszkańcy gminy Lipinki?

Prezydent Andrzej Duda zwycięża w II turze. Jak głosowali mieszkańcy gminy Lipinki?

W II turze wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda. W gminie Lipinki również bezapelacyjnie wygrał ze swoim konkurentem Rafałem Trzaskowskim, uzyskując 79,79% głosów. Swój głos na walczącego o reelekcję Prezydenta RP oddało 2834 wyborców naszej gminy. Jak to się ma do wyników I tury?

W porównaniu z głosowaniem, które odbyło się 28 czerwca, Andrzej Duda zyskał prawie pół tysiąca głosów, a dokładnie 479. Natomiast Rafał Trzaskowski (20,21%) w gminie Lipinki podwoił swój stan posiadania – w I turze wskazało go 359, a 12 lipca zdobył 718 głosów. Wszystko to stało się przy nieco wyższej frekwencji, która dwa tygodnie temu wyniosła 62,04%, a w ostatnią niedzielę – 65,89%. Przedwyborcza mobilizacja objęła więc 203 osoby. Oczywiście przy założeniu, że wszyscy głosujący w I turze pofatygowali się do lokali wyborczych w II turze, co prawdą na pewno nie jest.

Jak głosowali mieszkańcy poszczególnych sołectw naszej gminy? Najwyższe poparcie Andrzej Duda zanotował na Bednarskim, gdzie swój głos na Prezydenta RP oddało 95,24% mieszkańców. Na drugim krańcu znajduje się Rozdziele, choć uzyskany w tej miejscowości przez Andrzeja Dudę wynik również budzi szacunek – 75,23%.

Gratulujemy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w święcie demokracji, jakim są wybory, niezależnie od tego, kogo poparli w głosowaniu. Chrońmy się od pogardy i nienawiści, których przez ostatnie tygodnie nie brakowało, zwłaszcza w Internecie.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

6 komentarzy

 1. Rozczarowana

  To przykre, ze prawie cała gmina Lipinki dala się przekupić marnym 500 plus. Może kiedyś zrozumiecie, ze dostajecie 500, ale w podatkach zabierają wam 700.

  Odpowiedz
  • Jasss

   Masz rację ciemnota widzi tylko ze dostaje 500+ a niewaźne ile wydaje co drugi dom gromadka dzieci i następne w drodze po co chodzić do pracy lepiej zająć się „produkcją” dzieci a na starość emerytury nie będzie i będzie zebranie i na rzeka nie na władze że się źle żyje

   Odpowiedz
   • Edek

    Nie chodzi tylko o 500+,300+ czy 13-tke drodzy Państwo. Praktycznie w każdym kraju UE są jakieś dodatki od Państwa i tam nikogo to nie razi , ale u nas to już dla wielu rozdawnictwo.Taki naród zawistny z nas i to jest bardzo przykre. Każdy sobie pracuje na swoją przyszłość i powinno być sprawa osobistą każdego rodzica czy poświęci się dla dziecka zostając z nim dłużej w domu czy po upływie pół roku podrzuci dziadkom bo przecież dadzą sobie radę z opieką/co jest ciężkim zadaniem jak wielu z nas wie/. Inna kwestia są poglądy Pana Rafała,który nie zasłużył na to być prezydentem RP, gdyz jest on osoba działająca pod dyktando naszych zachodnich sąsiadów i dziala na niekorzyść Polski…mozna pisać i pisać

    Odpowiedz
  • Realista

   Rozczarowana :
   Niestety ale „coś’ musi się brać „skądś”
   I „coś” nie bierze się z „niczego”
   To tylko obrót pieniądzem.

   Jasss:
   Nie sądzę żeby co drugi dom zajmował się „produkcja” dzieci przecież przysługuje to na każde dziecko bez względu na zarobki. A co drugi dom to nie jakas patologia.
   Gdzieś muszą zabrać by potem dać gdzieś indziej. I co prawda niestety nie adekwatnie zabierane pieniądze np. Na podatki w stosunku do np. Tego 500+ aczkolwiek nie ma tylko programów 500+, ale też kilka innych.
   Nie stawiajmy wszystkich polskich rodzin pod zakładką „patologia” dajcie spokój, bo co druga rodzina to 50% społeczności tak więc nie róbcie z Nas Polaków patologii.

   Odpowiedz
 2. ENDRIU

  nie wieksza frekwencja tylko ludzie zmądrzeli i głosowali na rafaello

  Odpowiedz
 3. Anna

  Pogarda i nienawiść wylewała się strumieniami przede wszystkim z propagandowej telewizji Kurskiego i ust Kaczyńskiego. Oczywiście ten komentarz nie zostanie zatwierdzony, tak sobie piszę sama do siebie…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • sob
  24
  Paź
  2020

  Jubileuszowe Bieganie w Lipinkach

  11:00Stary kościół w Lipinkach

  Bieg przez Sochacz na Cieklinkę i z powrotem (16,6km)

 • nie
  01
  Lis
  2020

  IX Kwesta Listopadowa

  8:00 - 16:00Komunalny i parafialny cmentarz w Lipinkach

  Prowadzimy zbiórkę publiczną "Kwesta Listopadowa na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich w Lipinkach" nr 2015/3996/OR.

  Zebrana kwota: 46 192,05 zł

 • wt
  10
  Lis
  2020

  Dyskusja publiczna nad projektem STUDIUM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

  12:00Remiza OSP w Lipinkach

  Wyłożenie STUDIUM od 21 października do 10 listopada 2020 r. w siedzibie UG w Lipinkach.
  WIĘCEJ INFORMACJI!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

ANKIETA

Jak oceniasz nową odsłonę Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek?

Archiwum

FACEBOOK