Kalendarium

Informacje o wydarzeniu:

 • Komunikat Poseł Barbary Bartuś w sprawie prywatyzacji Uzdrowiska Wysowa

  Poniżej publikujemy komunikat wystosowany przez panią Poseł Barbarę Bartuś w sprawie planowanej prywatyzacji Uzdrowiska Wysowa S.A. Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości z Lipinek stanowczo sprzeciwia się sprzedaży wysowskiego uzdrowiska.

  Stanowcze "NIE" dla sprzedaży Uzdrowiska Wysowa S.A.

  "Uzdrowisko Wysowa" SA, jako spółka prawa handlowego od kilku lat utrzymuje się w czołówce spółek osiągających najlepsze wyniki finansowe w branży uzdrowiskowej. Jeszcze we wrześniu przedstawiciele Skarbu Państwa twierdzili, że istnieje możliwość komunalizacji spółki, w tym przypadku nieodpłatnego przejęcia przez samorząd województwa małopolskiego. Niestety na przyszły tydzień Ministerstwo Skarbu Państwa planuje jej prywatyzację.

  Poseł Barbara Bartuś stanowczo sprzeciwia się wyprzedaży dobra publicznego, jakim jest Uzdrowisko Wysowa S.A. i to wyprzedaży za przysłowiową czapkę gruszek, jak to już bywało w przypadku innych uzdrowisk.

  Po otrzymaniu pierwszej informacji o tym, że Ministerstwo parafowało projekt umowy sprzedaży Uzdrowiska Wysowa, Poseł Barbara Bartuś złożyła na ręce Marszałka Sejmu RP interpelację poselską do Ministra Skarbu Państwa http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=10810
  w sprawie możliwości komunalizacji „Uzdrowiska Wysowa” będącej alternatywą dla irracjonalnych działań w kierunku prywatyzacji tego Uzdrowiska. Gdy blisko miesiąc nie otrzymywała odpowiedzi z Ministerstwa, a jednocześnie napływały kolejne złe wiadomości, zaangażowała w walkę o zachowanie uzdrowiska w Wysowej cały Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. KP PiS wystosował komunikat domagając się wstrzymania szkodliwego i nieprzemyślanego wyzbywania się polskich uzdrowisk. Jednocześnie w Sejmie na posiedzeniu Poseł Barbara Bartuś zadawała pytanie bieżące do Ministra Skarbu Państwa w sprawie uzdrowiska w Wysowej oraz przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie na zorganizowanej konferencji prasowej http://www.youtube.com/watch?v=22PMsO6HK1E

  Czy Ministerstwo zmieni zdanie, co do prywatyzacji Uzdrowiska Wysowa i rozważy możliwość skomunalizowania spółki? Dowiemy się już o tym w przyszłym tygodniu, ale rokowania nie są dobre.

  Poseł na Sejm RP - Barbara Bartuś

Pin It on Pinterest