Wybierz Strona

Dwa Komitety Wyborcze w Gminie Lipinki

Dwa Komitety Wyborcze w Gminie Lipinki

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła listę komitetów wyborczych. Z gminy Lipinki zgłoszone zostały tylko dwa takie komitety. Są to: Komitet Wyborczy Wyborców NASZA GMINA W LIPINKACH oraz Komitet Wyborczy Wyborców „NA RZECZ ROZWOJU GMINY LIPINKI”.

urnaNasza Gmina to komitet związany z obecnie sprawującym urząd wójtem Czesławem Rakoczym, jego pełnomocnikiem wyborczym i finansowym jest Leszek Litwa. Komitet „Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipinki” będzie zgłaszał tylko kandydatów na radnych. Pełnomocnikiem tego komitetu jest Jerzy Robert Rzepiela.

Jak niesie wieść gminna, o urząd wójta ubiegał się będzie także Paweł Niemiec z Lipinek, nie mamy jednak na razie informacji, jaki komitet będzie reprezentował. Przypomnijmy, że cztery lata temu Nasza Gmina wystawiła w wyborach Czesława Rakoczego, który zdystansował rywali i wygrał w I turze. Kontrkandydatami byli: Marek Machowski (Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej) i śp. Tadeusz Mika (Komitet Wyborczy Wyborców „Przyjazna Gmina”).

Czy walka o wyborców rozegra się między dwoma kandydatami na wójta? Czy może w wyborcze szranki stanie tylko obecnie urzędujący wójt? A może ktoś jeszcze? O tym dowiemy się za niespełna trzy tygodnie – listy kandydatów na radnych poznamy do północy 13 października, lista kandydatów na wójtów zostanie zamknięta o północy 18 października.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FACEBOOK

Najnowsze komentarze

Nadchodzące wydarzenia:

 • nie
  06
  Gru
  2020

  Mikołajkowa Akcja Zbiórki Krwi

  9:00 - 13:00Szpital - Stacja Krwiodawstwa w Gorlicach

  Organizatorzy: HDK Kwiatonowice i HDK Czerwona Krwinka Libusza. Więcej informacji TUTAJ!

 • pon
  07
  Gru
  2020

  Zbiórka odpadów segregowanych

  6:00 - 6:30Gmina Lipinki

  Worki ze śmieciami wystawiamy w ustalonych miejscach!

 • wt
  08
  Gru
  2020

  XXII sesja Rady Gminy Lipinki

  10:00Dom Wiejski w Lipinkach

  Tutaj znajdziesz  PORZĄDEK OBRAD

 • nie
  21
  Lut
  2021

  XIII Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa "Jastrzębiec"

  18:00Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach

  Termin planowany - pandemia decyduje!

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum

Hosting zapewnia KYLOS