Wybierz Strona

Biuro poselskie PiS w Lipinkach już działa!

Biuro poselskie PiS w Lipinkach już działa!

Od wczoraj mamy w Lipinkach biuro poselskie. W wyjątkowej atmosferze dworu Byszewskich i przy udziale wielu znakomitych gości zainaugurowało swoją działalność biuro parlamentarne pani poseł Barbary Bartuś i senatora Tadeusza Skorupy. Niezależnie od politycznych sympatii przyznać trzeba, że był to dla Lipinek niezwykle ważny wieczór, który chociaż na chwilę zjednoczył społeczność naszej miejscowości i całej gminy.

Poseł Barbara Bartuś i poseł Przemysław Gosiewski

Poseł Barbara Bartuś i poseł Przemysław Gosiewski

Najważniejszym gościem w naszych skromnych lipińskich progach był Przemysław Gosiewski, były wicepremier rządu J. Kaczyńskiego i obecny Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Swą obecnością zaszczycili także Lipinki parlamentarzyści tej partii reprezentujący okręg nowosądecki – posłowie: Arkadiusz Mularczyk i Wiesław Janczyk, senatorowie: Stanisław Kogut i oczywiście Tadeusz Skorupa. Rolę gospodarzy sprawowali wójt Czesław Rakoczy i proboszcz Wacław Śliwa. Licznie zgromadzili się samorządowcy naszej gminy, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół, działacze społeczni i wszyscy, którym przyszłość naszej „małej ojczyzny” szczególnie leży na sercu. Nie zabrakło także lokalnych mediów…

Uroczystość rozpoczęła sie od poświęcenia biura poselskiego, którego dokonał ks. proboszcz Wacław Śliwa. Potem goście przeszli do holu lipińskiego dworu, gdzie pani poseł Bartuś powitała zebranych i wyraziła nadzieję, że otwarte właśnie biuro parlamentarne PiS pozostanie już stałym elementem lipińskiego pejzażu politycznego. Wśród wielu podziękowań znalazły się te dla wójta Czesława Rakoczego i Rady Gminy Lipinki za umożliwienie skorzystania z pomieszczeń w dworze Byszewskich. Pani Barbara Bartuś szczególnie mocno podkreśliła, że jej biuro będzie służyć mieszkańcom naszej gminy, zwłaszcza w dziedzinie porad prawnych. Przypomniała, że w gorlickim biurze taką pomocą służy wyborcom czterech prawników. Wśród nich wymieniła naszego rodaka – mecenasa Pawła Śliwę.

Wicepremier Przemysław Gosiewski wyraził swoją radość z otworzenia kolejnego biura Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim. W swym wystąpieniu nie ukrywał, że obok pomocy i rozwiązywania problemów zwykłych ludzi, biuro PiS w Lipinkach wpisuje się w proces budowania lokalnych struktur partii, która w okręgu Nowy Sącz może poszczycić się aż sześciorgiem parlamentarzystów. Tu przewodniczący klubu parlamentarnego PiS pochwalił aktywność lipińskiej posłanki i pogratulował społeczności gminy Lipinki, która wydała z siebie wielu wybitnych przedstawicieli. Gosiewski odniósł się także do krajowej polityki Prawa i Sprawiedliwości, przypominając o działaniach na rzecz zablokowania prywatyzacji szpitali i kontynuowaniu procesu otwierania młodym ludziom możliwości podejmowania zawodów prawniczych.

Głos zabrał również wójt Czesław Rakoczy. W imieniu społeczności gminy Lipinki przywitał wszystkich dostojnych gości i pogratulował pani poseł otwarcia biura w Lipinkach. Życzył jej owocnej pracy dla mieszkańców Lipinek i okolic, przypominając jednocześnie o dokonaniach lokalnego samorządu i palących problemach gminy, wśród których na pierwszym miejscu wymienił budowę wodociągów. Zapewnił, że już niedługo lipiński dwór odzyska dawną świetność, a w jego murach znajdzie się miejsce na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Kultury. Potwierdził, że w części pomieszczeń siedzibę będzie miała Polska Akademia Nauk, powstanie także coś w rodzaju hoteliku dla gości.

Przemawiało jeszcze wielu, ale nie jesteśmy w stanie napisać o wszystkich – pominiętych przepraszamy. Po oficjalnych wystąpieniach był czas, aby w luźniejszej atmosferze, przy suto zastawionym szwedzkim stole, porozmawiać i wymienić się poglądami, także politycznymi. Uroczystość zakończyła się po godzinie 22-ej, a biuro poselsko-senatorskie czynne będzie odtąd w soboty. Zapraszamy do odwiedzin i dzielenia się swoimi wrażeniami na forum NIS Lipinek :)

 

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • pon.
  01
  listopad
  2021

  IX Kwesta Listopadowa na Kaplicę Straszewskich

  8.00-16.00Stary i nowy cmentarz w Lipinkach

  Organizator: Towarzystwo "Jastrzębiec"

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum