Wybierz Strona

Jolanta Wójcik i Dominik Bochenek zdobyli kolejne złote medale

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 23-25 maja 2008, rywalizowali najlepsi studenci. Nie zabrakło lekkoatletów z Lipinek. Dwa złote medale i jeden brązowy oraz pięć rekordów życiowych to dorobek naszych sportowców.

Jolanta Wójcik

Jolanta Wójcik i Dominik Bochenek zdobyli złote medale. Dominik z drugim czasem 13,99 awansował do finału, a w finale o zwycięstwie zadecydowały tysięczne częsci sekundy, ale wygrał Dominik z nowym rekordem życiowym 13,84. O złoty medal walczył z kolegą klubowym Mariuszem Kubaszewskim.

Jolanta Wójcik wygrała bieg na 200m z czasem 24,33 oraz wraz z kolezankami z AZS Kraków zdobyła brązowy medal w sztafecie 4x100m.

Anna Wojna wywalczyła szóste miejsce na 1500 m w czasie nowego rekordu życiowego 4.29,74. Na ósmym miejscu przybiegł Paweł Dwojak na 1500 z czasem 3.52,59 a w biegu na 3000m na 22 miejscu z czasem 8.38,12 – na obu dystansach Paweł poprawił rekordy życiowe.

O ostatni sukces i nadzieje na Pekin pytaliśmy Dominika Bochenka. Oto, co do nas napisał:

„Na początku chciałbym serdecznie podziękować za zamieszczenie ostatniej informacji o mnie. Z Akademickich Mistrzostw Polski jestem bardzo zadowolony, nie tylko dlatego, że udało mi sie wygrać, lecz bardziej z wyniku, jaki osiągnąłem. Już w eliminacjach 13:99 s w zachowawczym biegu, cieszyłem sie i wiedziałem, że w finale może być dużo lepiej i rzeczywiście przy bardzo niekorzystnych warunkach, przeciwny wiatr -3.1m/s. Udało sie nie tylko poprawić wynik z eliminacji, ale również rekord życiowy 13:97 s. Bardzo się z tego cieszę, gdyż w tym roku oczekiwania wobec mnie są naprawdę spore – minimum do Pekinu wynosi 13:55. To TYLKO i AŻ 0:29 s szybciej- życzcie powodzenia, zobaczymy…”

Dziękujemy Dominikowi za podzielenie się z Sympatykami NIS swoimi wrażeniami. Oczywiście, życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki za Pekin!