Wybierz Strona

Szczypiorniści z Lipinek, czas na województwo!

Szczypiorniści z Lipinek, czas na województwo!

Dziś drużyna szczypiornistów SP Lipinki, której trenerem jest Tomasz Świerzowski, walczyła w odbywających się w lipińskiej hali zawodach rejonowych w piłce ręcznej. Nasi zawodnicy zostali zwycięzcami tych rozgrywek i pojadą na zawody wojewódzkie.

Zwycięska drużyna - © Anna Wojna 2009

Zwycięska drużyna – © Anna Wojna 2009

O zawodach napisał do NIS Kamil Frączek:

„Pierwszy mecz został rozegrany między SP Lipinki a SP Nowy Sącz. Mecz ten jednak nie był dla naszej drużyny szczęśliwy, ponieważ skończył się przegraną zespołu 12:14. Nadzieje na zwycięstwo pomału gasły, ale nie były do końca stracone.

W drugim meczu spotkały się szkoły: SP Mszana Dolna i SP Nowy Sącz – mecz skończył się dla naszych chłopców korzystnie, ponieważ Mszana Dolna wygrała z Nowym Sączem i nasze szanse na zwycięstwo wzrastały.

Decydował jednak o tym mecz lipińskich szczypiornistów z SP Mszany Dolnej, który był najbardziej emocjonujący, ponieważ rywalizacja trwała do samego końca. Żadna z drużyn nie odpuszczała – świadczy o tym pierwsza połowa, po której wynik był remisowy 8:8.

Po przerwie chłopcy wrócili na parkiet, by grać o zwycięstwo. Wraz z końcem meczu szala przechylała się na korzyść zawodników z Lipinek, którzy powiększali przewagę nad rywalami. Mecz dobieg końca. Nasi szczypiorniści wygrali mecz z wynikiem 17:14 oraz wywalczyli awans na zawody wojewódzkie.”

Wielkie gratulacje dla zespołu, który osiągnął historyczny sukces – awans w grach zespołowych do zawodów na poziomie wojewódzkim nie zdarzył się w naszej gminie od bardzo wielu lat. Serdeczne podziękowania dla młodych zawodników i ich trenera – Tomasza Świerzowskiego. Czekamy na kolejne sukcesy!

SKŁAD DRUŻYNY: Wojciech Knapik, Łukasz Kozioł – kapitan, Kamil Krupa – bramkarz, Marcin Polaszek, Kamil Buś, Kacper Dziedzic, Paweł Gutt – skład podstawowy; Wojciech Ślusarz, Śliwa Damian, Dawid Szkaradek, Przybylski Jakub , Ryszard Bubniak.

O autorze

Piotr Popielarz

Wydawcą, właścicielem i redaktorem naczelnym Niezależnego Internetowego Serwisu Lipinek jestem ja, czyli Piotr Popielarz. Pierwszą wersję portalu umieściłem na serwerze 17 listopada 2002 roku. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, ale NIS Lipinek nadal trwa i żyje własnym życiem. Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu. Mam nadzieję, że niebawem powstanie Redakcja z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

FACEBOOK

Nadchodzące wydarzenia:

 • niedz.
  11
  gru
  2022

  Akcja krwiodawstwa w Lipinkach

  9:00 - 12:30Zabytkowy dwór w Lipinkach

  Organizatorzy: Klub HDK PCK Lipinki, Klub HDK PCK OSP Kobylanka i TO RCKiK w Gorlicach
  Więcej informacji TUTAJ

Zanieczyszczenie powietrza (SMOG)

Archiwum