Wybierz Strona

XX Bieg Sylwestrowy w Gorlicach – medale dla zawodników ULKS Lipinki

Świetnie dla biegaczy ULKS Lipinki zakończył się wczorajszy XX Bieg Sylwestrowy w Gorlicach. Na dystansie 10 km kobiet zwyciężyła Anna Wojna. Drugie miejsce na tym samym dystansie wywalczył Szymon Kulka, przegrywając tylko o… 4 sekundy z Henrykiem Szostem.

Bieg Sylwestrowy 2011W jubileuszowym biegu wzięło udział 250 biegaczy, często przyjeżdżali oni do Gorlic z bardzo daleka. Świadczy to o ciągle zwiększającej się randze gorlickiej imprezy sportowej. Warto dodać, że wśród pięciu biegaczy, którzy mają na koncie udział we wszystkich 20 biegach jest Tomasz Świerzowski z Lipinek. Pozostali to: Stanisław Mróz z Łabowej, Janusz Wiśniewski, Leopold Jamro i Roman Cetnarowicz – wszyscy w Gorlic.

Ania Wojna wygrała zdecydowanie. Osiągnęła czas 0:38:13, wyprzedzając kolejną zawodniczkę Izabelę Zatorską (CWX Montrial Team) o ponad minutę, a trzecią na mecie Barbarę Gruca (Visegran Maraton Rytro) o ponad trzy minuty.

To trzecie zwycięstwo zawodniczki ULKS w gorlickim Biegu Sylwestrowym, a do tej pory startowała w tej imprezie siedem razy – zawsze zajmowała miejsce w pierwszej trójce. Jeszcze tylko jednej zawodniczce reprezentującej powiat gorlicki udało się stanąć na podium. Była nią Wiola Kołodziejczyk z… ULKS Lipinki.

Jak niesamowicie walczył o zwycięstwo Szymon Kulka świadczy wynik 0:30:57. Pierwszy na mecie Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) uzyskał czas 0:30:53. Trzeci na mecie zameldował się Jakub Burghardt (Festiwal Biegowy Krynica) – 0:32:17. Warto dodać, że wśród mężczyzn Szymek Kulka to drugi zawodnik z naszego powiatu, który stanął na podium. W II Biegu Sylwestrowym w 1992 roku trzecie miejsce zajął Jacek Szost.

Henryk Szost pochodzi z Muszyny, w 2008 roku był na Olimpiadzie w Pekinie. To wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, w biegach na stadionie i w biegach maratońskich, w 2010 roku miał trzeci czas w Europie w Maratonie. Jakub Burghart, medalista Mistrzostw Polski, wygrał w 2010 roku Bieg Uliczny w Lipinkach.